Demontaz autobaterie - Skoda Fabia I

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod trestidlo 6. 4. 2013 20:24

Potreboval bych poradit s demontazi autobaterie Skoda Fabia I. Manual je velmi laxni a na webu v diskuznich forech jsem hledal, ale ten muj typ jsem tam nenasel.
Prikladam foto.
Odklopil jsem kryt A, kryt B. Na miste 1 a 2 jsem uvolni 'zapadky' plastoveho krytu. Ten kryt vsak jeste drzi na miste 3, ktere je vsak velmi tezko dostupne. Jestli dobre vidim, tak je tam zapadka az skoro u dna baterie. Jak se k ni dostanu?
Dekuji
Přílohy
Autobaterie2 - Copy.jpg
trestidlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tycoon 6. 4. 2013 20:55

Máš to velmi divné, u Fabie I bývá většinou takový velký kryt, s kterým je to jednodušší. V každém případě musíš ještě povolit ten zrezlý šroub (na fotce je dole uprostřed), protože ta zrezlá "packa" pod ním drží baterii. Pak budš moct baterii posunout a snáze se dostaneš k tomu místu 3, možná už to půjde úplně vyjmout.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod motorol 6. 4. 2013 20:55

A není lepší povolit jednak kabely z baterky a druhak ten vorezlej šroub co je zhruba v půlce mezi B a 2.
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod trestidlo 6. 4. 2013 21:08

ahoj, děkuji za rady. taky mi ten kryt přijde divný. na všech obrázcích byl vždy ten dekl přes celou baterku.
kabely + a - jsem povolil, ale nic to neřeší, ten plast to furt drží. tak zkusim ten šroub, snad se pak lépe dostanu k zadní západce.
trestidlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sprint 6. 4. 2013 21:18

Kryt je to standartní, dává se dodnes.
Yeti 1.8 TSI 4x4
Honda PCX

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod yoggi 6. 4. 2013 21:24

presne tak je to standardny kryt, ktory sa daval u fabie I po facelifte
Seat Leon 1,2 TSI 77kW Ecomotive - Coool (2014)
Skoda Fabia combi comfort 1,4 16V 55kW AUA 2002
yoggi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tycoon 7. 4. 2013 08:01

Já mám FI pofacelift a vypadá to úplně jinak.
Baterie je uložena v plastovém boxu a ten je přiklopen velkým plastovým deklem.
To, co je vidět tady na té fotce, to znamená ty kabely, pojistkový box akumulátoru a další "blbiny", to je schované v tom velkém deklu (z toho deklu jde dole odklopit další dekl).
Takže opklopím velký dekl, odpojím svorky a povolím ten rezavý šroub dole a hotovo.
Naši mají předfacelift a tam je to v podstatě stejné (akorát je ten box s deklem menší, protože HTP stačí malá baterie).
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář