Dodatečně montované keyless / PKE systémy

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod athamas 11. 1. 2013 12:59

Nemá někdo zkušenost s dodatečně montovanými keyless / PKE systémy který byste mohli příp. i doporučit? Našel jsem pár kousků, ale nic z toho se mi nezamlouvá:

KEETEC CZ 100 SMART
- zbytečně vysoký dosah (13m)
- neřeší pokud někdo vleze do auta v intervalu 20sec než jednotka zjistí, že nemá s pojení s klíčem
- spíná jen central a nic víc (např. nesepne alarm)

PKE bezdotykové dálkové ovládání CZ pro VW, Škoda, Seat + bezklíčové zapalování/dálkový start
- nejde na Hondu

SPY autoalarm PKE s bezdotekovým ovládáním
- nemá dvojitý odemkykací impuls pro odemčení všech dveří (první impulz odemče jen dveře řidiče, druhý pak zbytek)

Magicar M1090AS CAN
- celkem splňuje (nevím ten dvojitý odemkykací impuls) ale celkově tohle už má asi víc než je potřeba, velký LCD ovladač beru spíš jako mínus

FAB ASSA ABLOY Systém Passive Keyless Entry/Go
Tohle by mohlo být, ale netuším zda se nedodává jen do prvovýroby a je možné namontovat dodatečně?

Obecně mi vadí nutnost pohotovosti těchto dodatečně montovaných systémů, tzn. centrální jednotka neustále vysílá a hledá klíč v dosahu:
- 20sec interval (tzn. budu u auta čekat na odemčení když ten interval zrovna blbě trefím)
- pokud auto chvíli nejezdí tak to vytáhne baterku (Magicar to částečně řeší volitelným odpojením po 3/8 dnech, pak je ale zase potřeba odemknout přes ovladač)

Máte někdo zkušenost ještě s čímkoliv dalším, ideálně v souladu s tímto?
- bez aktivního intervalového monitoringu, systém začne hledat ovladač až po sáhnutí na kliku (jako FAB ASSA ABLOY)
- dvojitý odemykací impuls (pro odemčení všech dveří)
- součinnost s alarmem
- možnost doplnění o bezklíčové startování

Díky za všechny postřehy.
athamas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 11. 1. 2013 13:01

Já to považuju za blbost. Aby to dobře fungovalo, musí to komunikovat s ŘJ a to není žádná sranda. Navíc využití je sice fajn, ale nic, co by stálo za ty prachy. To už raději budu bez podobné blbosti...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod athamas 11. 1. 2013 13:23

Moje babička třeba považuje za blbost internet stejně jako mobilní telefon - neberu jí to. Ad komunikace s ŘJ jasan - přesně od toho je CAN BUS sběrnice na kterou má např. Magicar přístup takže to pak asi všechno funguje jak má.
"Alarm v provedení CAN BUS dokáže číst, ale také zapisovat údaje na sběrnici vozidla. To znamená, že dokáže ovládat některé tovární části a funkce vozidla - například centrální zamykání, elektrická okna, klakson vozidla a pod."
athamas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 11. 1. 2013 13:28

Já už zažil tolik problémů s jednotkami, které údajně měly možnost komunikovat s Canbusem, že raději ani nevzpomínat... A všechno prý funguje na 100%.
Já bych do toho opravdu nešel. Jakékoli *****ítko dodělávané navíc je většinou jen na potencionální problémy...
Ale kdo chce kam...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod athamas 11. 1. 2013 13:38

U dodělávek to riziko je vždycky, ale neplatí to nutně obecně - já jsem zažíl tolik problémů u jednoho až to nakonec muselo ven, a stejně tak úplnou bezstarostnost a bezvadnou funkčnost u něčeho zase úplně jiného co přežilo i tovární systémy dodávané z prvovýroby. Jinak i přesto, že to může teď vypadat jako blbost věřím, že pro další generaci už to bude standard :)
athamas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spitfireIX 11. 1. 2013 15:21

robbert píše:Já bych do toho opravdu nešel. Jakékoli *****ítko dodělávané navíc je většinou jen na potencionální problémy...
Ale kdo chce kam...

+1
spitfireIX
Uživatel deaktivován