Oprava palubní desky po vystřelení airbagu

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 9. 8. 2012 21:02

JardaB píše:Takhle teda urcite ne, resili jsme kontrolu perforace vypalene laserem...
.... ale kazdopadne mam cim dal vetsi pocit, ze se obcas nekde potkame, i pozdravime, ale nevime otom. :)
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JardaB 9. 8. 2012 21:07

S magnou ted nastesti nic neresim to jsou ty nejvic nahovno ksefty ;-) Uz jsem trosku zkazenej a zvykam si na akce dotovane MPO z EU...
Naposledy upravil JardaB dne 9. 8. 2012 21:10, celkově upraveno 1
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod J.Bill 9. 8. 2012 21:08

Na Caddy od r.2004 je jen jeden typ (pominu provedení bez airbagu spolujezdce), liší se jen tím, že ve verzi Life má nahoře uprostřed desky místo otevřeného kastlíku zavírací schránku. Ale to mi je jedno, dá se to přehodit... Měl jsem možnost koupit jednu starší, ale bohužel ji "experti" při demontáži a odstrojování do hola (nechápu smysl) celkem "zřídily" a o odrbanou nebo doškrábanou nestojím. Kdyby někdo o nějaké pěkné neponičené věděl, budu rád za SZ.
Naposledy upravil J.Bill dne 9. 8. 2012 23:26, celkově upraveno 1
J.Bill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 9. 8. 2012 21:09

JardaB píše:S magnou ted nastesti nic neresim to jsou ty nejvic nahovno ksefty ;-)

Je to tak.
Naposledy upravil evlo dne 9. 8. 2012 22:42, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lukas063 9. 8. 2012 22:41

a jak se pohybujou starší palubovky, abych věděl?
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Lukyman 10. 8. 2012 02:36

Palubní deska se dá normálně opravit. Dělají to firmy, které se specializují na svařování plastů. Firma třeba viz zde http://www.opravaplastu.cz/fotogalerie.html . Zkušenosti s tím nemám :-), ani nevím na kolik to vyjde, či jestli je funkčnost na 100%. Každopádně opravit se dá téměř vše.
Lukyman
Nováček

Odeslat příspěvekod J.Bill 10. 8. 2012 12:50

Ano, přesně tohle jsem měl na mysli. V galerii jsou palubovky, které mají tvrzené molitanové jádro a nahoře koženkový potah. Je ta taková forma přečalounění.Pokud se tam zabezpečí nějak následné programové protržení při rozpínajícím se airbagu, mohla by být funkčnost dost blízká originálu. Pak jsou ale ještě palubovky z tvrdého plastu, což je můj případ a tam jedině zavaření a následné profrézování na nějakou definovanou tloušťku zbytkového materiálu.... (asi je to podobné jako na té Mazdě 2 z fotogalerie)
J.Bill
Kolemjdoucí

Předchozí stránka