výměna xenonové výbojky

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jedle 6. 8. 2012 09:57

Potřeboval bych vyměnit xenonovou výbojku ve svém Ford Mondeo (rok výroby 2008). Poradíte nějaký (neznačkový) servis v Praze, který to udělá levně a spolehlivě? Ideálně včetně dodání výbojky samotné? Díky
jedle
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 8. 2012 12:20

neznačkový? :shock:
anonymni

Odeslat příspěvekod jedle 6. 8. 2012 12:23

myšleno (ne Ford servis) ;)
jedle
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 6. 8. 2012 12:24

Myslíš, že to třeba u VW nebo Mercedesu udělaj líp? :hm
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 8. 2012 12:28

no jasně, ale zrovna xenon bych asi pro jistotu nechal měnit v autorizáku, neboť se obvykle musí rozebrat půl čumáku, aby to šlo, a bál bych se, že to garážník dokurví
anonymni

Odeslat příspěvekod sprint 6. 8. 2012 12:31

V Praze neporadím, v MB ano.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedle 6. 8. 2012 12:45

@spitfireIX: no ve VW nebo Mercedesu to určitě líp neudělaj, ale v neautorizovaném to udělají minimálně o polovinu levněji (v drtivě většině ve stejné kvalitě). Osobně do Ford servisu jezdím pouze v nejnutnějších případech. Zaplatíš tam 2-5x tolik za to samé co v neznačkovém.

@ajif: Aha, já myslel, že to je celkem jednoduchá operace. Podle informací na fóru si to řada lidí měnila sama. No tak já to ještě promyslím ;)
jedle
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 6. 8. 2012 12:45

Jed za Valouskem, je to sice autorizak, ale mam s nim dlouholete zkusenosti.

-- 6. 8. 2012 13:46 --

mi rekni co v autorizaku stoji 2-5x vic? zrovna na fordy ktere maji servis docela levnej v porovnani s konkurenci
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 6. 8. 2012 12:49

K86 píše:mi rekni co v autorizaku stoji 2-5x vic? zrovna na fordy ktere maji servis docela levnej v porovnani s konkurenci


Když jsem měl Fordy, jezdil jsem do autorizáku a přišlo mi, že mají oproti jiným značkám ceny docela slušné.
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 6. 8. 2012 13:03

Asi tak nějak.. Btw po každé výměně žárovky, by se měly seřídit světlomety a to se u xenonů dělá přes diagnostiku... Jediné na čem bys mohl ušetřit tak je výbojka, tu lze údajně sehnat levněji, ale práce je plus mínus stejná...

Ajif: Já naposledy měnil žárovku na Mondeu MKIII a tam se sice rozebírá půl čumáku, ale celá operace trvá asi dvě minut... Naprosto primitivní záležitost... Jediný problém může být opět to následné seřízení světel...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 6. 8. 2012 13:15

Cekaji me predni brzdy, tak pomalu sonduju co tam dat a kde to tam dat a nebo si to udelat sam
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 8. 2012 13:30

robbert píše:Ajif: Já naposledy měnil žárovku na Mondeu MKIII a tam se sice rozebírá půl čumáku, ale celá operace trvá asi dvě minut... Naprosto primitivní záležitost... Jediný problém může být opět to následné seřízení světel...

tak to máš dobrý, já bych to určitě nezvládl :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 6. 8. 2012 13:33

K86 já nedávno viděl ve Fordu - značkovém, akci na dílky, ke každým kotoučům destičky zdarma... Myslím, že jsem to zaregistroval v Brně v Rašínu, ale jistý si tím nejsem...
A nemusíš si to tam ani nechat dělat, jen koupíš díly...

Ajif: Nemyslím... Ono to vypadá složitě, ale je to brnkačka... Největší problém mi dělalo nasunout do světla ten drát na žárovku :D Jinak je to promitivní. Kdybys viděl někoho, jak to dělá, tak bys viděl, že to zvládne i cvičená opice...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 6. 8. 2012 13:34

porad premyslim, ze jeste jednou zkusim vrtane zimmermany i kdyz se na 406 moc neosvedcily
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 6. 8. 2012 13:40

robbert píše:Asi tak nějak.. Btw po každé výměně žárovky, by se měly seřídit světlomety a to se u xenonů dělá přes diagnostiku... Jediné na čem bys mohl ušetřit tak je výbojka, tu lze údajně sehnat levněji, ale práce je plus mínus stejná...

Ajif: Já naposledy měnil žárovku na Mondeu MKIII a tam se sice rozebírá půl čumáku, ale celá operace trvá asi dvě minut... Naprosto primitivní záležitost... Jediný problém může být opět to následné seřízení světel...

Tak nějak mi nejde do hlavy co by se mělo seřizovat přes diagnostiku?
Vytáhneš světlo, nebo pokud je prostor jen výbojku zezadu světla, nasadiš novou a opět zapojíš.
Nic nerozštěluješ, protože křivě, nebo jinak výbojka (nebo i žárovka) zastrčit přece nejde. Vše je stejné jako před výměnou.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků