nosič kol na tažné zařízení

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ka-spel 29. 5. 2015 18:38

filomena píše:Konkretne:
- ako je rieseny vstup do kufra, ked je nosic nalozeny? Da sa jednoducho naklonit aj so 4 bicyklami?
- ten naklon zvladne aj jedna osoba, alebo treba pomocnika?
- zvladne to v pohode 4 dospele bicykle?
- predavas ho kvoli zlej skusenosti, alebo?

Diki

filomena

- vstup v pohodě
- bez problémů
- zkusil jsem ho jen jednou na místě (děcka kola sabotují) a popravdě je to trochu alchymie obzvlášť s tlustými rámy MTB
- nevyužiji a viz. výše
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 30. 5. 2015 08:13

franik156 píše:Podle mě špatný už jen to že to nemá světla a SPZ jelikož na autě to zakryje oboje, tudíž to na nosiči být musí.

Pak si můžeš dokoupit toto: http://www.bezvakolo.cz/144781-samostat ... idrzak-spz Obrázek
Tam vopchodě mají vůbec nosiče za zajímavé ceny.

-- 30. 5. 2015 08:22 --

lrotrekl píše:Zaujalo mě toto, vypadá to funkčně zajímavě, a mohlo by to vyřešit můj problém:

https://www.youtube.com/watch?v=3D79xxJCavQ

Ale narazil jsem na toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=3armCGqRJcw

který mě docela odrazuje. Nemá s tímto někdo praktickou zkušenost?

Pak nezapomeň natočit, jak na to dáváš 5 kol. Ne, že bych čekal vtipné video s překotěním Dobla :-) , ale jednoduchá operace to taky nebude. No a nakonec ten švédský zázrak bude chtít nějakou českou domácí dodělávku, aby se na něj dalo spolehnout.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod bubenij 20. 7. 2015 09:56

Máme Atera Strada 3DL na 3 kola, adapter zatím není potřeba, malá má jen odrážedlo.
Vozíme to na Galaxy a dveře jdou otevřít naprosto v pohodě. Co se mi líbí hodně je, že ten nosič při sklopení od auta odjede, takže si můžu v pohodě stoupnout přímo ke kufru.
Máme ho chvilku, tak nevím jak na tom bude s životností, podle Dtestu ho o první místo připravila horší antikorozní ochrana (jestli jsem četl dobře :-) ).
Na autě drží v pohodě i při 150 tacho.
Po pravdě si nedovedu představit dávat na Galaxy kola na střechu, manželka by to nedala ani náhodou a já leda se schůdkama :-))
Pokud je to ještě aktuální, můžu ukázat (Boleslav a okolí večer, Praha Chodov přes den).
bubenij
Nováček

Odeslat příspěvekod glider 20. 7. 2015 10:08

nesedi ti zadok na zemi pri plnom aute plus este ked das na gulu toto?
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod puk123 20. 7. 2015 10:46

Tady je Atera v kombinaci s křídlovými dveřmi:Obrázek
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod D1.8T 20. 7. 2015 10:51

Netrčí z ní nic nahoru, to je dobrý, ale mezi nahoru otvírací stěnou a koulí mám jen 2cm. Obávám se, že klidně můžu koupit něco levnějšího, protože dveře neprojdou už kolem zámku na kouli.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod glock69 20. 7. 2015 18:51

Otázka pro uživatele nosiče na kola. Mám koupený wjenzek a při jízdě je zezadu auta občas slyšet "rupnutí". Je to normální nebo je něco špatně?
glock69
Nováček

Odeslat příspěvekod bubenij 23. 7. 2015 15:21

To Glider: No zatim tam jelo 5 lidí plus ty kola a připadalo mi to v pohodě. Maximální osazení jsme vyzkoušeli loni cestou do Chorvatska - 4 dospělí a 3 děti, narvanej zbytek kufru, něco i pod dětma, na střeše rakev a ani tak mi nepřišlo, že by to nějak couralo zadek po zemi (níž to bylo, to jo, ale nic extra). Jasně, že ty kola ještě dodaj, když jsou až za koulí, ale mam pocit, že když je to auto jako 7-místné, tak se ten zadek tak nepotápí, nebo co? Ale fakt nevim, technik nejsem :-)
bubenij
Nováček

Odeslat příspěvekod Kokosacek 18. 8. 2015 11:08

A takto to dopadne, kdyz se o to nekdo opre na parkovisti
Přílohy
2015-08-17 16.47.26 (Small).jpg
I was there when they landed on the moon,in a studio in Kentucky in June.
I've got Kennedy's brain in a jar,If you knew what I knew, you wouldn't laugh so hard.
Kokosacek
Nováček

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 8. 2015 11:10

masakr, to bych vypustil sprostých slov
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod glider 18. 8. 2015 11:29

tvl tak to je...sila
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod brasci 18. 8. 2015 11:34

Moucha píše:masakr, to bych vypustil sprostých slov

+1, aj nejaké nové by som vymyslel, hyza
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lrotrekl 18. 8. 2015 11:41

puk123 píše:Pak nezapomeň natočit, jak na to dáváš 5 kol. Ne, že bych čekal vtipné video s překotěním Dobla :-) , ale jednoduchá operace to taky nebude. No a nakonec ten švédský zázrak bude chtít nějakou českou domácí dodělávku, aby se na něj dalo spolehnout.

Nakonec jsem to zavrhl, koupil Atera Strada Sport - do kufru se dostanu bez problémů. A až bude aktuální 5. velký kolo (malý se narve do kufru), tak pořídím nějakej nosič na jedno kolo na střechu.

-- 18. 8. 2015 11:42 --

Kokosacek píše:A takto to dopadne, kdyz se o to nekdo opre na parkovisti

Aspoň je vidět, jak je Wjenzek festovní :D .... Ale dostat toho ***** do ruk, tak bych jej zabil, i když by to nebylo moje auto.. 8-S

-- 18. 8. 2015 11:44 --

glock69 píše:Otázka pro uživatele nosiče na kola. Mám koupený wjenzek a při jízdě je zezadu auta občas slyšet "rupnutí". Je to normální nebo je něco špatně?

Na jakým autě? Já když jsem s ním jel poprvý, tak jsem nechal řidítka od prvního kola dost blízko u auta a mlátilo to do skla. Taky mě to nepřišlo na první pohled, že to je to skla, ale že mlátí něco v kouli nebo nosiči (přes plnej kufr). Pak pomohlo přeskládat podložky na těch úchytech kol, tak aby se kolo trošku odklonilo od auta...

-- 18. 8. 2015 11:47 --

D1.8T píše:Netrčí z ní nic nahoru, to je dobrý, ale mezi nahoru otvírací stěnou a koulí mám jen 2cm. Obávám se, že klidně můžu koupit něco levnějšího, protože dveře neprojdou už kolem zámku na kouli.

Já zrovna z toho důvodu kupoval tu Ateru. Má ten úchyt hodně nízkej. Hakr ho mívá skladem, tak případně nějakej nejbližší a vyzkoušet. A nebo pokud jsi někde kolem Brna, tak můžem zkusit u mě....
Přílohy
HVAR 2015 002-2.jpg
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kokosacek 18. 8. 2015 11:58

Taky me prekvapilo, jak je Wjenzek festovní. Ten nosic nebyl ani tak deformovan,ale o to vice se to prolomilo do toho narazniku. Proste se to otocilo na kouli.
I was there when they landed on the moon,in a studio in Kentucky in June.
I've got Kennedy's brain in a jar,If you knew what I knew, you wouldn't laugh so hard.
Kokosacek
Nováček

Odeslat příspěvekod puk123 18. 8. 2015 14:08

lrotrekl píše:Nakonec jsem to zavrhl, koupil Atera Strada Sport - do kufru se dostanu bez problémů. A až bude aktuální 5. velký kolo (malý se narve do kufru), tak pořídím nějakej nosič na jedno kolo na střechu.

Nebo tak:
Obrázek
puk123
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka