nosič kol na tažné zařízení

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod K86 16. 4. 2015 20:55

Thartek píše:Nejlepší je, že tyhle nosiče se v našem státě stále nedají legálně používat.

protoze proc?
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 4. 2015 21:20

thule je thule, to beze sporu..
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod netrunner 16. 4. 2015 22:01

K86 píše:
Thartek píše:Nejlepší je, že tyhle nosiče se v našem státě stále nedají legálně používat.

protoze proc?

Protože zakrývají SPZ. SPZ z auta nesmíš sundat a třetí stejnou SPZ (kterou bys píchl na nosič) ti úřad nevydá. Blbinec.
netrunner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thartek 16. 4. 2015 23:12

A když si pořídíš plastový duplikát, dopouštíš se padělání SPZ. Původně měly třetí SPZ na nosiče fungovat od ledna 2015, ale naše (ne)schopné ministerstvo platnost odložilo o rok.
Thartek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 17. 4. 2015 00:31

D1.8T píše:Hakr za 7tis. Kč nebo Thule za 11tis. Kč? Je Hakr v něčem horší?

http://www.nosice-expert.cz/id2651-nosi ... akt-trip-3
http://www.nosice-expert.cz/id2023-thule-euroway-g2-922

Relativně často, 20-30x do roka, zpravidla do 100km.

Horší bude už v tom, že tam není ten správný nápis. :-) Jinak, proč se omezovat jen na ty 2?

-- 17. 4. 2015 01:56 --

Thartek píše:A když si pořídíš plastový duplikát, dopouštíš se padělání SPZ. Původně měly třetí SPZ na nosiče fungovat od ledna 2015, ale naše (ne)schopné ministerstvo platnost odložilo o rok.

Tohle je připosranost. Jediné, co nesmíš ze zákona kopírovat nebo napodobovat, jsou bankovky. Ostatní věci jen ve spojení s podvodem, tj, že bys je vydával za pravé. O to se tím nesnažíš. Nosiče samozřejmě legální jsou. Existuje snad zákon, že při jeho použití musíš mít na autě 3 originální SPZ? Ty se snažíš zákonům vyhovět, že to nemůžeš udělat lépe, je především problém našeho státu. Si představ, že ti stát zakáže dýchat špinavý vzduch. Hodíš si kvůli tomu smyčku? U nás bych se toho nebál, horší je to případně vysvětlovat v zahraničí.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod D1.8T 17. 4. 2015 02:06

Lemmy K. píše:Hakr bude horší ve všem.

Ty seš zaujatej proti českým výrobkům. Na příkladu Hyundai je to krááásně vidět.

-- 17. 4. 2015 03:10 --

Lukas063 píše:thule je thule, to beze sporu..

Tohle si samozřejmě řeknu taky, ale protože se v tom nevyznám, nedokážu si to racionálně vysvětlit. Neni problém v ceně, spíš bych chtěl vědět, co za to dostanu navíc.
Bude to líp držet na autě, budou se tam líp dávat kola, má to pevnější upínací pásky, má to delší životnost, lepší stálost materiálů? Nebo je to opravdu jen placení značky.
Btw. To dokážeš taky sehnat za zajíavou cenu?

-- 17. 4. 2015 03:15 --

hopa26 píše:Thule je provedenim opravdu jinde,nejprve jsem mel verzi na dve kola,pak nejaky wienzek na tri kola a ted opet thule na 3+1 kolo a bez rozpaku musim rict,ze ty finance navic za to stoji.

Co jsem tak koukal, Hakr je novinka loňskýho roku, nevim jak moc je to významný v hodnocení. Když si prohlížim obrázky, vidim na Hakru jednodušší design a ocelovou konstrukci nosných částí, ne tak hezkou upínací páku a to je asi tak všechno co z videí a fotek vykoukám. Bych si to i šel prohlídnout do prodejny a zřejmě bych měl jasno, ale tu možnost nemám.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 17. 4. 2015 02:25

To mají tak málo prodejen-prodejců, že nemáš žádnou poblíž?
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod D1.8T 17. 4. 2015 02:42

puk123 píše:Horší bude už v tom, že tam není ten správný nápis. :-) Jinak, proč se omezovat jen na ty 2?

Ano, brend platit nemusim.

Celý to mělo následující vývoj, u kamaráda jsem si prohlídnul Thule, vyzkoušel nandat/sundat a fajn, super, bylo rozhodnuto. Pak jsem našel Hakr a funkčně v nich od počítače nevidim rozdíl. Následně jsem objevil Westfalii Portilo, která má i adaptér na lyže, vícefunkčnost se mi líbila a byl jsem na 18tis. Nechce se mi každej víkend instalovat rakev a cena mi za to přišla akceptovatelná. Popřemejšlel jsem si nad tim a uvědomil si, že nosič i lyže budou v provozu zadělaný bordelem a solí což asi neni uplně dobrý. A jsem zpět u Hakr versus "prémiovější" konkurence.
Takže omezený těma dvěma to neni, pokud existujou zajímavější alternativy sem s nima, ale pro sebe jsem si to omezil cenou toho Thule, což je 11tis. Kč. Přišlo mi, že by 100% splňovalo všechny požadavky. Pokud by ovšem existovalo něco s nějakou další přidanou hodnotou, můžu jít i vejš.

-- 17. 4. 2015 03:47 --

puk123 píše:To mají tak málo prodejen-prodejců, že nemáš žádnou poblíž?

Nemám. 8-S
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 17. 4. 2015 02:58

Mně se líbí, jak se Westfalia dá pékné složit: http://nosice-kol.heureka.cz/westfalia- ... dd0322da97
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod D1.8T 17. 4. 2015 03:11

To mě taky, ale reálně to nevyužiju, místa na skladování mám dost a samotný bez kol to transportovat nebudu. A zkušenost velí, že všechno hejbací má menší výdrž než pevný.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 17. 4. 2015 03:32

Možná by se někde mohlo hodit schovat nosič do kufru před pokračováním na kole. Jinak já bych asi chtěl vidět ty nosiče naživo a tak asi nějakou prodejnu vyhledal. Pokud jde o výdrž, mrkl bych se i na Wjenzek.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod D1.8T 17. 4. 2015 04:40

Vždycky je lepší to vidět naživo, ale nejsem doma a po návratu mám pár urgentnějších věcí k vyřízení, takže si tim dost nabourám časovej plán. Ovšem i s touhle variantou počítám.

Při rozměrech 1020x730xněco uklidim do kufru i neskládací.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod filomena 17. 4. 2015 06:36

A nema niekto skusenost s nosicom Thule HangOn 9708 na 4 bicykle?

http://www.thule.com/en/ge/products/car ... 8-_-970800
filomena
Nováček

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 4. 2015 06:41

Thule ma par zajimavych bodu- jednak kvalita zpracovani, pouzity material, jednoduchost, servis po zakoupeni...a je to Thule :D
Westfalii jako nosice moc neznam, ale coby tazna zarizeni OK- montuji je i nektere autorizovane servisy VW/schade...
Neco na Thule dokazu udelat, hod SZ s necim konkretnim a podivam se, kam bych se mohl dostat.
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod D1.8T 17. 4. 2015 07:20

Tažný maj dokonalý. V prvomontáži jdou na bawa a jejich svislej čem jednoduchostí obsluhy zatim nikdo nepřekonal.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka