Klimatizace - jak nejlépe vyčistit?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fkabl 26. 3. 2012 11:35

Dezinfekce klimatizace je v rámci garančky placená - proto jsem si ji v rámci garančky nenechal udělat ani já. Cena byla 700,- bez DPH plus ještě cena čistících prostředků.
Ovšem potřebuji ji vyčistit - když klimatizaci vypnu, je cítit. Takový kyselý, nepříjemný odér. Doporučíte způsob čištění, čistící prostředek a jeho použití? Minulý týden mi na garančce vyměnili pylový filtr, nevadí to? Jo, Golf VI, plně automatická klima. Díky.
fkabl
Nováček

Odeslat příspěvekod jandaxx 26. 3. 2012 12:15

Kup si spray. Jsou dva druhy. Jeden se dá do interiéru, pustí se klima a vnitřní okruh. Obsah se nechá kompletně vystříkat a jak cirkuluje interiérem a klima systémem, proběhne desinfekce. Druhý typ má dlouhou hadičku, která se zastrčí do všech průduchů a odtokového otvoru klimy pod autem. Obsah se vystříká do průduchů. Výměna fitrů nevadí. Já dělám čištění sprejem co půl roku. Na doplnění a celkovou kontrolu půjdu teď poprvé po necelých pěti letech.
Já si včera na AukroCity za 499,- koupil kupón na kompletní vyčištění klimy, včetně doplnění (materiál v ceně) a zjištění případných úniků. Cena myslím suprová.
http://aukrocity.cz/Sleva/1371/Klimatizace
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod motorol 26. 3. 2012 12:21

Taky se přidám, *****í mi to při zapnutí klimy i po vypnutí, ale nějaký spreje nechci. Jeden trvá dlouho a druhej je lezení pod auto. Radši bych ověřené místo, kde to udělaj za mě a pořádně. Hrát si s nějakym sprejem s náhodnym výsledkem je o ničem.

-- 26. 3. 2012 13:21 --

Navíc mi na daném místě můžou mrknout jesti není třeba doplnit klimu
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 26. 3. 2012 12:42

za me taky profikum a kdyz nechces za to platit...
tak u kamarada v aute sme zkouseli ten sprej s vnitrnim okruhem...
ale jemu to moc ***** predtim a po tom OK...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 26. 3. 2012 12:57

Taky se přidám- spreje jsou sice hezká věc, ale jsou víceméně k ho***, radši to dám borcovi, co má doma plničku klimy a klimu mi vyčistí a hlavně zkontroluje případné netěsnosti apd- že to stojí víc peněz...mě to za to stojí-lepší něž čekat, že se mi přidře kompresor a pak to bude stát trošku víc. A na nějaký hraní si s tím sprejem nemám ani pomyšlení...holt za komfort ( jako je třeba chládek v autě v parném letním dnu )se platí :-)
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 26. 3. 2012 13:17

Dělám to každoročně jako kolega Jandaxx a funguje to super.Hodně servisů to jinak totiž nedělá,pokud nemají ultrazvuk.přístroj s tím je to samozřejmě účinnější.

-- 26. 3. 2012 14:19 --

Lukas063 píše:Taky se přidám- spreje jsou sice hezká věc, ale jsou víceméně k ho***, radši to dám borcovi, co má doma plničku klimy a klimu mi vyčistí a hlavně zkontroluje případné netěsnosti apd- že to stojí víc peněz...mě to za to stojí-lepší něž čekat, že se mi přidře kompresor a pak to bude stát trošku víc. A na nějaký hraní si s tím sprejem nemám ani pomyšlení...holt za komfort ( jako je třeba chládek v autě v parném letním dnu )se platí :-)


Mluvíme o čištění a zápachu interieru,nejedná se o čištění klima okruhu a čerpadla,pozor my o koze...
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 26. 3. 2012 13:31

koukám u vulkánu např, čištění pěnou nebo ultrazvukem nebo ozonem, všechno do 1000 kč
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 3. 2012 14:05

s tou pěnou bych byl opatrný. Kamarádovi to nateklo do rádia, škoda asi 5t Kč. Klimacleaner odmítl odpovědnost.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 26. 3. 2012 14:08

970ka : já jsem z toho všeho pochopil, že je tady řeč o desinfekci klima- třeba i ten odkaz na kupon z aukrocity- takže za mě to co jsem napsal.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 26. 3. 2012 14:10

Rattus rattus
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 3. 2012 14:11

:mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 26. 3. 2012 14:11

nikdy mi klima *****ěla, stačí ji vypnout v předstihu před dojezdem do cíle
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 26. 3. 2012 14:12

Někomu *****í ani <>
Rattus rattus
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fkabl 26. 3. 2012 14:13

Díval jsem se na nějaké video na netu, kde je vidět postup s tím sprejem. Jen když ten sprej stříká z podlahy směrem na strop auta, kladu si otázku, zda na tom stropě, sedadlech, čalounění, či jiném prvku interiéru nezůstanou po tom spreji nějaké fleky? A můžete doporučit nějaký konkrétní sprej, kde máte dobrou zkušenost? Díky.
fkabl
Nováček

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 26. 3. 2012 14:13

Co třeba sirný knot?
Rattus rattus
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků