Proč musí mít xenony ostřik ?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Neurotic 30. 6. 2015 13:47

Řešení:
a) koupit normální světlo
b) nejezdit v noci
c) koupit motorku co není z Číny

pak si nebudeš muset stěžovat, že je to na ****
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonym 30. 6. 2015 13:49

Mele hovna, nenechá si poradit, už je v ignoru
anonym

Odeslat příspěvekod puk123 30. 6. 2015 13:54

No, hlavně, že větráky, chladiče, měniče a bůhvíco tam narvat můžeš, ale najít odpovídající světlo nezvládneš. Ty jsi vážně případ.
Už na začátku. Nereklamuješ to, abys nenaštval prodejce. Co jsi kupoval? Legálně provozovatelnou motorku nebo hračku na dětské hřiště? Kdyby ti jela max. 20 km/h, taky by ti to nevadilo?
Je to původní světlo homologované? Jsou na něm homologační značky? Udělat kvalitní hlavní světlo není jen tak. Musí samozřejmě svítit podle normy. Taky musí odolat mechanickým, chemickým a teplotním vlivům. Musí být vodotěsné a prachotěsné. Pro správné optické vlastnosti se nesmí deformovat, zanášet, rosit. Už jen při pohedu na to tvé světlo je vidět, že to memůže zaručit ani náhodou. Laciné odlitky spojené miniaturními šroubečky. To je jak z bateriových vozítek pro předškolní děcka.
Tvoje úpravy jsou úplně na *****, protože tomu absolutně nerozumíš. Když máš touhu bastlit, proč se prostě nerealizuješ cestou zabudování pořádného světla?
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod kubis 30. 6. 2015 13:57

Reklamace je pasé, protože každý normální prodejce ho vyhodí už ve dveřích když uvidí ten bastl co tam napáchal.
MobilMania: iPhone 6+ 64GB
Živě: i5-2500K, GTX 560 Ti, W10
Garáž: VW POLO 1.2 TSI
kubis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 30. 6. 2015 14:42

neverending story
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod mfilip 30. 6. 2015 14:56

Tak oni možná Číňani nepotřebují v noci vidět ...
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 30. 6. 2015 15:40

Teď nevidí nic on, a až to dobastlí, neuvidí nikdo nic. A navíc jsem si bláhově myslel, že na motorce se jezdí ve dne. :hm
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 30. 6. 2015 15:42

mfilip píše:Tak oni možná Číňani nepotřebují v noci vidět ...

V noci neviděj, bo maj šikmý oči 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Ondra S. 7. 7. 2015 20:25

Nissan350Z píše:Teď nevidí nic on, a až to dobastlí, neuvidí nikdo nic. A navíc jsem si bláhově myslel, že na motorce se jezdí ve dne. :hm

Nyní je tam diodové světlo 1.generace s vertikálně umístěnou led cree 3600lm na hliníkovém chladiči napájená DC driverem, ale nějak moc to neoslňuje, akorát to má nevhodný rozptyl a nesvítí to daleko, za oblastí ohraničenou clonkou je tma jako v pytli.
Jinak číňani nepotřebují v noci vidět, orientují se jako netopýři, jinak by nepoužívali 35W žárovky do hlavních světel.Ještě zkusím sehnat něco do dálkového, to taky stojí za starou belu a dívám se zásadně po led, co mají 4000lm a víc.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vana666 7. 7. 2015 20:29

Ondra S. píše:... za oblastí ohraničenou clonkou je tma jako v pytli...

a to je špatně ?
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod Ondra S. 7. 7. 2015 20:58

No jak se to vezme, nejvíc to svítí těsně okolo motorky, k hranici světelného pole slaběji a za ni vůbec, tedy je tam víc tma, než když jsem tam měl žárovkovou verzi. S tímto světlem na mně nikdo nikdy v noci neblikal, takže asi fakt neoslňuje a to má dioda v něm 3600lm v kombinaci se současným driverem reál, ale ten rozptyl není moc ideální, takže asi tak.

Já totiž mám ta světla dvě. Jedno je jen upravené napařením všech vnitřních ploch kvůli minimalizaci optických ztrát, ale ponecháno na žárovky a slouží jako reserva. Druhé je taky napařeno, ale už přestavěno na diodu cree CXA2520. Jedno z nich jsem si totiž dokoupil v náhradních dílech, kdyby se to diodové nepodařilo, když jsem to začal předělávat, takže mohu teď srovnávat obě verze vedle sebe.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonym 8. 7. 2015 07:10

To je kokot
anonym

Odeslat příspěvekod puk123 8. 7. 2015 10:11

Ondra S. píše:No jak se to vezme, nejvíc to svítí těsně okolo motorky, k hranici světelného pole slaběji a za ni vůbec, tedy je tam víc tma, než když jsem tam měl žárovkovou verzi. S tímto světlem na mně nikdo nikdy v noci neblikal, takže asi fakt neoslňuje a to má dioda v něm 3600lm v kombinaci se současným driverem reál, ale ten rozptyl není moc ideální, takže asi tak.

Já totiž mám ta světla dvě. Jedno je jen upravené napařením všech vnitřních ploch kvůli minimalizaci optických ztrát, ale ponecháno na žárovky a slouží jako reserva. Druhé je taky napařeno, ale už přestavěno na diodu cree CXA2520. Jedno z nich jsem si totiž dokoupil v náhradních dílech, kdyby se to diodové nepodařilo, když jsem to začal předělávat, takže mohu teď srovnávat obě verze vedle sebe.

Kolik to 2. světlo stálo?

Udělej, prosím, ještě jeden pokus. Pořiď si tmu a kus rovné plochy či silnice. Postav se tam se svou motorro a vedle někoho známého či neznámého s normální motorkou (i skútrem) a porovnej, jak to svítí jemu a tobě. Srovnávej osvětlené plochy před vámi: tvar, velikost, intenzitu osvitu. Můžeš to i vyfotit.

P.S. Doufám, že to nepovede k nákupu další LEDky.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod anonym 8. 7. 2015 10:21

Vyfotit ale prosím na manuál, ne na automatiku.
anonym

Odeslat příspěvekod Ondra S. 8. 7. 2015 19:14

To druhé dvojsvětlo (projektor pro potkávací, malé parabolové z plastu pro dálkové a společný držák s výškovou regulací) asi 1500kč.
Napaření všech vnitřních ploch 225kč
Dioda cree CXA 2520 350kč
Driver meanwell 1050 250kč

Ten kužel světla můžu zkusit vyfotit za tmy, akorát s tou druhou motorkou to nebude tak snadné, nemám kamarády mezi motorkaři, jsem spíš individualista a jezdívám na motorce sám, takový osaměly vlk, ale zkusím to nějak zařídit, bohužel nebude to tak rychle.
Ondra S.
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka