Proč musí mít xenony ostřik ?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Kevil 18. 2. 2012 17:41

Větší "pí...p" jsem neviděl. Může mi někdo vysvětlit, k čemu to je dobré a v jaké normě je ostřik xenonů vyžadován.
Kevil
Nováček

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 18. 2. 2012 17:41

Rozptyl světla?? Rád by jsi Hidy? :D
Rattus rattus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Jarda5 18. 2. 2012 17:51

Dle mého názoru je to obyčejná buzerace. Kdyby se radši zaměřili na lepší konstrukci světlometů, především parabol. Ty se před několika desítkami let dělali kvalitnější, přesněji řečeno úplné. Dnes je z mne nepochopitelných důvodů většina parabol ve světlometech výrazně oříznutá v horní a spodní části, přičemž v té spodní je uříznutá část paraboly nahražena rovnou stříbrnou leskou plochou. Od ní odražené paprsky zákonitě oslňují. To ale zdá se policistům, dopravně bezpečnostním odborníkům, příslušnému ministerstvu ani zákonodárcům nevadí.

-- 18. 2. 2012 18:54 --

Rattus rattus píše:Rozptyl světla?? Rád by jsi Hidy? :D
Když dáš HID do světlometu, který s halogenovou žárovkou neoslňoval, tak neoslňuje. Když dáš HID do světlometu, který s halogenovou žárovkou oslňoval, tak oslňuje díky vyššímu světelnému toku ještě více.
Jarda5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jandaxx 18. 2. 2012 18:03

Jarda5 píše:
Rattus rattus píše:Rozptyl světla?? Rád by jsi Hidy? :D
Když dáš HID do světlometu, který s halogenovou žárovkou neoslňoval, tak neoslňuje. Když dáš HID do světlometu, který s halogenovou žárovkou oslňoval, tak oslňuje díky vyššímu světelnému toku ještě více.

To je pěkná blbost. Oslňuje, i když dříve s halogenem neoslňoval.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D1.8T 18. 2. 2012 18:18

Kevil píše:Větší "pí...p" jsem neviděl. Může mi někdo vysvětlit, k čemu to je dobré a v jaké normě je ostřik xenonů vyžadován.

Xenon nehřeje a není schopen samočištění od sněhu/námrazy teplem jako halogen. Tuhle funkci více či méně úspěšně plní ostřik.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod Jean ViC 18. 2. 2012 18:20

jj halogen si pekne hreje a proto vznikne na svetle krasna vrstva soli, ktera po delsi trase zpusobi ze svetla skoro nesviti jen uslnuji :)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2012 18:39

Jarda5 píše:Když dáš HID do světlometu, který s halogenovou žárovkou neoslňoval, tak neoslňuje. Když dáš HID do světlometu, který s halogenovou žárovkou oslňoval, tak oslňuje díky vyššímu světelnému toku ještě více.

větší kokotinu jsem už dlouho neviděl :oboze :oboze :oboze
anonymni

Odeslat příspěvekod Jarda5 18. 2. 2012 18:40

D1.8T píše:
Kevil píše:Větší "pí...p" jsem neviděl. Může mi někdo vysvětlit, k čemu to je dobré a v jaké normě je ostřik xenonů vyžadován.

Xenon nehřeje a není schopen samočištění od sněhu/námrazy teplem jako halogen. Tuhle funkci více či méně úspěšně plní ostřik.
Xenon hřeje, byť o dost méně, než halogen. Navíc musíš stejně světlomety od sněhu a námrazy očistit před jízdou, protože než by to halogeny rozehřály, ujel bys spoustu kilometrů prakticky naslepo.

-- 18. 2. 2012 19:44 --

ajif píše:větší kokotinu jsem už dlouho neviděl :oboze :oboze :oboze
Chceš snad říci, že je tomu naopak?
Jarda5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2012 18:48

naopak se nedá říct, je to ale úplně jinak. HID oslňuje vždy, pakliže není přítomna autonivelace. Což není, protože tu mají jen origo xenony. Vůbec to nijak nesouvisí v oslňováním nebo neoslňováním původního halogenu.
Já osobně bych byl ochoten přimhouřit oko, pokud je HID v čočce s ostřikama světel, ale i pak je třeba vědět, že na kopcích a hupech to bude oslňovat.
anonymni

Odeslat příspěvekod burty s krenem 18. 2. 2012 18:51

tak na tu nivelaci bych se *****, vzdyt to stejne nestiha...

ale s tim oslnovanim halogen vs xenon v parabole souhlas. pokud sviti dobre halogen v parabole a neoslnuje, tak skoro jiste tam bude xenon delat bordel. je to neco uplne jineho - rozptyl, intenzita, odrazy. a je to evidentne v provozu videt
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
Ford Fieasta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod jandaxx 18. 2. 2012 19:01

Já to vidím každý den. Posledně P406 s HIDama. Co vidím v provozu, tak s normálním halogenem oslňování žádné. Ale tenhle píčus s HIDem, to bylo jak dvě světelné koule. Totálně rozplizlé světlo do všech stran.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod K86 18. 2. 2012 19:11

HIDy jsou pekna svinarna.
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 18. 2. 2012 19:12

Protoze moc netopi.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jandaxx 18. 2. 2012 19:15

Protože oslňují.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2012 19:22

má to hlavně zdroj světla ne 2mm jako halogenka, ale celou baňku výbojky, proto to má spoustu parazitních paprsků co oslňují
anonymni

Další stránka