Startování v mrazech

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mlaskac 8. 2. 2012 15:24

spitfire: venku je -15oC, nevím jestli jsi děláš *****, ale povrchová teplota sedačky a plastů je opravdu -14oC po té co stojí auto na ulici. Mj v noci venčím psa s baterkou a ta je kovová a nevydržím to ani 5 minut jak se okamžitě stane opravdu nepříjemná.

ať nejsme offtopic, už jsem nevydržel dal tam očka a dobíjím poctivě obě auta. Nabíječka má IP65 takže pohoda :-) pravda 110ah v podstatě nenabije ale alespoň to ráno bufík neničí a naskočila dnes zcela sebejistě (po 8h spánku).

Obrázek

Obrázek

-- 8. 2. 2012 15:24 --

zítra mám k vyzvednutí 2x optimate 6 a vodotěsné konektory ať to není takto hnusně u stěrače a zakomponuju to do pergoly.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 8. 2. 2012 16:07

mlaskac: Proč bych si dělal *****? Já vůbec nezpochybňuju příjemnoust bufíku v zimě, ale nemyslím, že by mělo mít nějaké fatální důsledky, když člověk posadí odpovídajícím způsobem oblečené dítě do studenýho auta. Mám to vyzkoušené.
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 2. 2012 16:14

joudanejvetsi píše:Mno.. tak jsem to odpoledne znova nastartoval, otáčky na volnoběh už "jen" 2 tis. Tak jsem si řekl že to tedy zkusím projet.. během projížďky se auto chovalo divně, otáčky při sešlápnutí spojky klesly vždy až po cca 1-2 vteřinách. Při stání na přechodu na neutrál byly někdy 2 tis., někdy 1,5 tis.

Při cestě zpátky, cca v 11. km projíždky začala blikat kontrolka autodiagnostiky motoru, začalo to kuckat, tak jsem to okamžitě odstavil ke krajnici. Zkusil jsem párkát znova nastartoval, vždycky to samý.

Načež jsem se rozhodl dál neriskovat a nechal si to odtáhnout k servisu. Jsem zvědavej, co mě tam čeká..

já bych asi zkusil pořádně tomu dát za uši ... tak řeším všechny problémy s motorem ;-)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K.A.N 8. 2. 2012 16:15

Lidl je lepší nabíječka o<:)
K.A.N
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod speleo 8. 2. 2012 16:15

spitfireIX píše:mlaskac: Proč bych si dělal *****? Já vůbec nezpochybňuju příjemnoust bufíku v zimě, ale nemyslím, že by mělo mít nějaké fatální důsledky, když člověk posadí odpovídajícím způsobem oblečené dítě do studenýho auta. Mám to vyzkoušené.


+1

Já sem odkojenej vymrzlým trabantem a jakej sem kluk jak buk :love:
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K.A.N 8. 2. 2012 16:17

Za tu chvilku nikdo nezmrzne. Ani černoch
K.A.N
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod mlaskac 8. 2. 2012 16:21

speleo píše:
spitfireIX píše:mlaskac: Proč bych si dělal *****? Já vůbec nezpochybňuju příjemnoust bufíku v zimě, ale nemyslím, že by mělo mít nějaké fatální důsledky, když člověk posadí odpovídajícím způsobem oblečené dítě do studenýho auta. Mám to vyzkoušené.


+1

Já sem odkojenej vymrzlým trabantem a jakej sem kluk jak buk :love:


jistě ale taky si představ kdo dnes něco oprvdu přechází aby nepřišel o práci a kdo jen fixluje. Takže zůstat doma měsíc s dítětem == pozvánka na první kolo plánovaných vyhazovů.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 8. 2. 2012 16:26

To máš v případě obyčejnýho zaměstnance v privátní sféře asi pravdu. Manažer si to dokáže zařídit a podnikateli to může být jedno :-)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 8. 2. 2012 16:32

mlaskac: Určitě je fajn, že se chceš co nejlíp postarat o svýho potomka. Ale nějak jsem nepozoroval, že jsou ve školce/škole první nemocný ty děti, co je rodiče nevozí vyhřátým autem.

speleo: Podnikateli je to fakt docela jedno. Nikdo ho nevyhodí z práce, jenom příjde o peníze, zakázky, firma mu jde do kopru atd. Pohodička :D
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 8. 2. 2012 16:34

:))
Naposledy upravil speleo dne 8. 2. 2012 17:05, celkově upraveno 1
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 8. 2. 2012 16:36

blbost
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K.A.N 8. 2. 2012 16:37

Existuje pro cool podnikatele přídavné topení na bankovky? :hm :hm
K.A.N
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod jandaxx 8. 2. 2012 22:33

Všeho moc škodí. Je sice pěkný vozit dítě ve stále vyhřátém interiéru, ale pak ho zbytečně zchoulostivíš a rozhodí ho kde co. To je podobný, jako sajrajty, kterýma v bytě odstraníš prakticky všechny baterie a uděláš prakticky sterilní prostředí. Z čeho si pak má tělo udělat protilátky a získat imunitu?? Nic se nemá přehánět a občas je dobrý se podívat do hlavy, jestli tam máš mozek. A pokud ano, tak jestli funguje. Argumentovat, že dítě bude víc nemocný, když ho budeš dávat do studenýho interiéru (když je oblečené) je na zasmání. Taky jsem se zasmál. Já jsem odkojenej ježděním v totálně vymrzlým wartburgu, který téměř netopil. V zimě jsem musel mít na hnátách deku. A přesto - nebo možná právě proto jsem jako dítě nebyl téměř vůbec nemocný. Péče o dítě by měla být na prvním místě. Ale trošku s rozumem že.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 2. 2012 00:10

a mně začalo fungovat žhavení, 3x jupí jupí jupí :D startování tudíž probíhá takřka na jedno ťuknutí
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 9. 2. 2012 00:33

...a my zas teď doma máme benzinového fusiona, jupí jupí jupí :D
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků