Postřehy a zkušenosti ze servisů v ČR - pište sem!

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 4. 2020 10:57

Je tomu skutečně tak.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Lukas063 7. 4. 2020 11:04

glider píše:Autorizak.

Tak na to jsem zvědav :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Michal220 7. 4. 2020 11:41

5w30 nebo 0w20 jsou ridsi oleje než 5w40.Dýl trvá než se zaserou a proto ten interval 15 a 30tkm.Doporučené zkrácení je o 1/3 km u obou výměn.Mě 5w40 nevydrží 15tkm aniž by to nezbastilo ke konci hodně oleje naráz.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 4. 2020 15:05

GeneHawkins píše:Například nové dvoulitrové motory Transitů mají předepsanou lhůtu výměny 60.000 km, to může být u některých i doživotní náplň...

obzvlášť když ti jej zapomenou vyměnit, jako se to stalo u mého bývalého zaměstnavatele. Jo pane, všechno máte vyměněný, olej, olejový filtr, kabinový filtr, vzduchový filtr, brzdy zkontrolovaný, tady jen podškrábněte fakturu na 15000Kč a vypadněte.
No moment, ten vzduchový filtr vypadá jako kdyby nebyl měněný. Je, pardon, kolega asi zapomněl. A jste si jistý, že nezapomněl i vyměnit olej, když je černý jak bota? Ne to určitě ne :hm
Cože měnit brzdovku? Ta se nemění, ta je nafurt.
Homolka Ústí. Naštěstí to už spadá pod někoho jiného, ale lidi pořád ti samí. Takže nedůvěřuj, ale prověřuj.

-- 7. 4. 2020 14:13 --

btw - jsem po 10 letech vlastnictví svěřil své volvo servisu. Neautorizovanému, ale na doporučení známého. Neměl jsem čas, auto mělo problémy a před technickou, tak chca nechca, musel jsem mu to svěřit. Pro jistotu jsem mu i vytiskl servisní postupy z oficiální Volvo dokumentace. Jak to má být složené, jaké utahovací momenty atp.

Výsledek? Špatně poskládané přední tlumiče. Šrouby držící poloosy namazané vazelínou místo zajišťovací barvy. Takže jsem je poztrácel a došlo i k poškození poloosy. Špatně usazené zadní pružiny. Tyčky stabilizátoru nedokázal namontovat napoprvý, vzal to asi přes závit, tak ten závit uřízl a na zbytek tedy natočil tu matku znovu. Co naplat, že matice drží tak za 3/4 závitu. Poškozené manžety na nových dílech už byla jen taková třešínka na dortíku překvapení.

A to tenhle týpek dělá na HPP v autorizáku Peugeotu. Chudáci Peugeoťáci.
Já se nezmohl na nic jiného, než spolknout hořkou slinu, protože začít to s ním řešit, tak bych byl tak důrazný, až bych to měl tak na rok-dva v chládku.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 4. 2020 16:22

tvl :(
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 4. 2020 16:23

Proč mě to zase tak moc nepřekvapuje....
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Vagi 7. 4. 2020 16:29

Michal220 píše:Dýl trvá než se zaserou a proto ten interval 15 a 30tkm.

Uff :D
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Hlava 7. 4. 2020 16:34

glider píše:Room HTP vymena katu a lambdy...140k km...dnes bude faktrura :-O

Tak to jsem zvedav, co stoji vymena lambdasond v autorizaku.
Ja je predevcirem vymenoval sam, sice jsem se s tim drbal asi 4 hodiny, bo jednak se tam vubec dostat, a pak je jeste povolit. Vyslo to na nejakych 5900 (4 lambdasondy) + asi 1000 za rampy pod auto z druhe ruky, aby se dalo dostat pod auto. Kolik bych nechal v servisu, 2x tolik? 3x?
Hlava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 4. 2020 16:35

4x tolik?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod addiction 7. 4. 2020 16:36

MELLO píše:Proč mě to zase tak moc nepřekvapuje....

To nevime :-(
Das Auto

und

Skoda Octavia 2.0 TSI L&K
addiction
Kavárník a lepšočlověk

Odeslat příspěvekod MV_cz 7. 4. 2020 16:39

eLzyx píše:
GeneHawkins píše:Například nové dvoulitrové motory Transitů mají předepsanou lhůtu výměny 60.000 km, to může být u některých i doživotní náplň...

obzvlášť když ti jej zapomenou vyměnit, jako se to stalo u mého bývalého zaměstnavatele. Jo pane, všechno máte vyměněný, olej, olejový filtr, kabinový filtr, vzduchový filtr, brzdy zkontrolovaný, tady jen podškrábněte fakturu na 15000Kč a vypadněte.
No moment, ten vzduchový filtr vypadá jako kdyby nebyl měněný. Je, pardon, kolega asi zapomněl. A jste si jistý, že nezapomněl i vyměnit olej, když je černý jak bota? Ne to určitě ne :hm
Cože měnit brzdovku? Ta se nemění, ta je nafurt.
Homolka Ústí. Naštěstí to už spadá pod někoho jiného, ale lidi pořád ti samí. Takže nedůvěřuj, ale prověřuj.

-- 7. 4. 2020 14:13 --

btw - jsem po 10 letech vlastnictví svěřil své volvo servisu. Neautorizovanému, ale na doporučení známého. Neměl jsem čas, auto mělo problémy a před technickou, tak chca nechca, musel jsem mu to svěřit. Pro jistotu jsem mu i vytiskl servisní postupy z oficiální Volvo dokumentace. Jak to má být složené, jaké utahovací momenty atp.

Výsledek? Špatně poskládané přední tlumiče. Šrouby držící poloosy namazané vazelínou místo zajišťovací barvy. Takže jsem je poztrácel a došlo i k poškození poloosy. Špatně usazené zadní pružiny. Tyčky stabilizátoru nedokázal namontovat napoprvý, vzal to asi přes závit, tak ten závit uřízl a na zbytek tedy natočil tu matku znovu. Co naplat, že matice drží tak za 3/4 závitu. Poškozené manžety na nových dílech už byla jen taková třešínka na dortíku překvapení.

A to tenhle týpek dělá na HPP v autorizáku Peugeotu. Chudáci Peugeoťáci.
Já se nezmohl na nic jiného, než spolknout hořkou slinu, protože začít to s ním řešit, tak bych byl tak důrazný, až bych to měl tak na rok-dva v chládku.

jojo blaze tomu, kdo nic neví.... (jako třeba já :D)
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 7. 4. 2020 16:42

glider píše:Room HTP vymena katu a lambdy...140k km...dnes bude faktrura :-O

Aby to nebola fakt rúra na peniaze 8-)

-- 7. 4. 2020 16:44 --

Michal220 píše:5w30 nebo 0w20 jsou ridsi oleje než 5w40. Dýl trvá než se zaserou...

To ti říkal místní pan farář u zpovědi..?
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 4. 2020 16:54

addiction píše:
MELLO píše:Proč mě to zase tak moc nepřekvapuje....

To nevime :-(

Tak hlavně, že já vím.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod addiction 7. 4. 2020 17:00

To, ze ty vis, ja nevim.
Das Auto

und

Skoda Octavia 2.0 TSI L&K
addiction
Kavárník a lepšočlověk

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 4. 2020 17:04