Postřehy a zkušenosti ze servisů v ČR - pište sem!

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 7. 4. 2020 18:24

story od eLzyxe jako uff uff, to by bylo něco na moje nervy :-(
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal220 7. 4. 2020 18:25

Jsi si.Vagi už 2 ? na mě.Jako že balící konverzace.Jinak olej,filtry,svíčky si vyměním sám a mimo brzdovku a chl kapalinu což jsem do ser dal už 4rok servis povoz neviděl
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 7. 4. 2020 18:29

Jsi si je špatně. Správně v té větě má být sis.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 7. 4. 2020 18:35

Michal220: jo, přesně tak :D
Ne, základní servis (oleje, filtry atd) pohoda, předpokládám, že závažnější problém = chtě, nechtě servis.
A ještě dotaz k tomu Dýl trvá než se zaserou...co tím chtěl básník říci? ;-)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 4. 2020 18:45

Lukas063 píše:story od eLzyxe jako uff uff, to by bylo něco na moje nervy :-(

já už naštěstí dospěl do životní fáze ... nenasírat se*. Ty lidi za to prostě nemůžou, jejich omezený intelekt bohužel nedokáže rozlišit, že něco dělají špatně a svému zákazníkovi tak ubližují. A taky chtějí být na světě.

Jako zamrzí, že jsem do toho vytopil 35000Kč, a půlka z toho je na vyhození, a další díly poškozené. Ale ... no co. Chvíli s tím pojezdím, stejně jsem si nedávno říkal, že ten eibach podvozek, co mám na 850 T-5R by byl super i na mojí "civilní" S60. Zdroje na to jsou.

Vtipný je i to, že jsem si to nechal po té opravit ve Volvu, včetně geometrie. Nasadil na to nový kola, gumy. Paráda. A teď to sundám a tři gumy krásných 7mm, jedna zhoblovaná z boku na 3mm. Jo, evidentně taky rozumí své práci.

* i když je pravda, že ne vždy se daří. Cirka rok zpátky jsem málem zabil technika od partnerské firmy O2. Jsem toho kreténa málem shodil z patra, když mi odpojil celou fabriku bez upozornění a pak se ještě přišel zeptat, kde je nějaká jejich spojka, aby to mohl přepojit. Hezky lážoplážo, žádný stres. To fakt moje nervy nedaly. Tak jsem si na něm hezky vykřičel plíce.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 7. 4. 2020 20:07

Michal220 píše:Jsi si.Vagi už 2 ? na mě.Jako že balící konverzace.Jinak olej,filtry,svíčky si vyměním sám a mimo brzdovku a chl kapalinu což jsem do ser dal už 4rok servis povoz neviděl

Seš dobrej :tleskani

-- 7. 4. 2020 21:08 --

eLzyx píše:
GeneHawkins píše:Například nové dvoulitrové motory Transitů mají předepsanou lhůtu výměny 60.000 km, to může být u některých i doživotní náplň...

obzvlášť když ti jej zapomenou vyměnit, jako se to stalo u mého bývalého zaměstnavatele. Jo pane, všechno máte vyměněný, olej, olejový filtr, kabinový filtr, vzduchový filtr, brzdy zkontrolovaný, tady jen podškrábněte fakturu na 15000Kč a vypadněte.
No moment, ten vzduchový filtr vypadá jako kdyby nebyl měněný. Je, pardon, kolega asi zapomněl. A jste si jistý, že nezapomněl i vyměnit olej, když je černý jak bota? Ne to určitě ne :hm
Cože měnit brzdovku? Ta se nemění, ta je nafurt.
Homolka Ústí. Naštěstí to už spadá pod někoho jiného, ale lidi pořád ti samí. Takže nedůvěřuj, ale prověřuj.

-- 7. 4. 2020 14:13 --

btw - jsem po 10 letech vlastnictví svěřil své volvo servisu. Neautorizovanému, ale na doporučení známého. Neměl jsem čas, auto mělo problémy a před technickou, tak chca nechca, musel jsem mu to svěřit. Pro jistotu jsem mu i vytiskl servisní postupy z oficiální Volvo dokumentace. Jak to má být složené, jaké utahovací momenty atp.

Výsledek? Špatně poskládané přední tlumiče. Šrouby držící poloosy namazané vazelínou místo zajišťovací barvy. Takže jsem je poztrácel a došlo i k poškození poloosy. Špatně usazené zadní pružiny. Tyčky stabilizátoru nedokázal namontovat napoprvý, vzal to asi přes závit, tak ten závit uřízl a na zbytek tedy natočil tu matku znovu. Co naplat, že matice drží tak za 3/4 závitu. Poškozené manžety na nových dílech už byla jen taková třešínka na dortíku překvapení.

A to tenhle týpek dělá na HPP v autorizáku Peugeotu. Chudáci Peugeoťáci.
Já se nezmohl na nic jiného, než spolknout hořkou slinu, protože začít to s ním řešit, tak bych byl tak důrazný, až bych to měl tak na rok-dva v chládku.

V tomhle jsme odlišný povahy. Jel bych ho nakopat doprdele hned, neuměl bych nad tím jen mávnout rukou :D
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 7. 4. 2020 21:30

Elzyxnul ho raz dva.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal220 8. 4. 2020 08:45

Vagi olej splachuje bordel z motoru takže z vodičky 0w20 po 30tkm je trochu ridsi vazelina.Při 2výměně ještě horší a tak to pokračuje dál.Servis nikdy nevypustí vše.Ten kdo to dělá sám klidně nechá vypust hodinu otevřenou.Rozdíl může být půl litru.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukas063 8. 4. 2020 09:05

joooo
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 8. 4. 2020 16:03

Když to někoho baví, proč ne, mě už tohle šaškování doma na dvoře dávno přešlo :D
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 4. 2020 16:04

+1
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod istarix 8. 4. 2020 16:12

Na aute si delam sam veci, u kterych je vetsi om*d navsteva servisu nez jejich provedeni. Vymena zarovky, kol atd. Vymenu oleje jsem praktikoval jen jednou, odsavackou. Mam interval 30 tisic km nebo rok. A v roce, kdy jsem najel skoro tech 30, jsem to v pulce odsal a nalil druhej (+ filtr). Preci jenom je rozdil baleni oleje za 500 vs. 750 za litr toho sameho v servisu. A casove to taky vyslo lip.
istarix
Nováček

Odeslat příspěvekod addiction 8. 4. 2020 16:19

Nissan350Z píše:Když to někoho baví, proč ne, mě už tohle šaškování doma na dvoře dávno přešlo :D


Me to ani nezacalo bavit (natoz aby prestalo), nebot jsem takhle na dvore nikdy nesaskoval 8-)

Saskuju leda s hadici :nenapadne :-[
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 4. 2020 16:21

8-D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 8. 4. 2020 16:33

To já za svých mladých let dělal olej, filtry, brzdy, tlumiče, akorát na rozvody jsem si nikdy netroufnul :D
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků