Postřehy a zkušenosti ze servisů v ČR - pište sem!

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 23. 5. 2020 06:39

V AK kupuju origo díly, jsou tam za stejnou cenu jako u dealera a lepší místo k vyzvednutí. Pokud se teda nesnaží prodat pod číslem dílu jinou, starší verzi, začmárou origo číslo lihovkou a tvrdí vám, že číslo AK vůbec nesouvisí s číslem výrobce (je vždy to 1:1). Pak se řeší vratka s vedoucím prodejny, protože origo díly se nedaji jentak stornovat.
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 23. 5. 2020 08:34

Aaaaa na tuto story taky nelze zapomenout :-O
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod aikoN 23. 5. 2020 09:56

goes píše:
aikoN píše:Já reálně zvažuju, že si koupím nějakou starou hajtru, na které se naučím dělat takovou tu rutinní údržbu a ať mi pak servisy úderem konce záruky políbí *****.

Muzes si vzit tslanyho. Budete prima dvojka. Bek tu ejtis a o vikendu zalehnout pod auto a servisovat pred panelakem

:hm
edit: Už mi to došlo :D

Ale jako jo, panelákové servisování je mi hodně blízké. Zrovna tento týden takto probíhala oprava menších poškození laku.

-- 23. 5. 2020 09:03 --

yndezit píše:
aikoN píše:Já reálně zvažuju, že si koupím nějakou starou hajtru, na které se naučím dělat takovou tu rutinní údržbu a ať mi pak servisy úderem konce záruky políbí *****.

Hecnem evla, když má teď tu nemovitost, ať si tam udělá autodílnu. Pomalu, postupně. Může začít vyvažovačkou.

Jo, nějakou takovou službu bych bral. Kdybych si prostě mohl na pár hodin pronajmout nějaké místo se zvedákem, nářadím a na co stačím, to si udělat sám. Akorát něco takového asi nebude žádné terno pro majitele, protože by to vybavení lidi nejspíš hned zničili v rámci iniciativy z cizího krev neteče.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 5. 2020 10:15

Jak to dopadlo s čirým lakem?
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod aikoN 23. 5. 2020 10:31

Jo, opravdu to za den dva trochu sedlo - dík :-)

Ale stejně jsem to musel trochu zabrousit a i tak je na pohled poznat, že je to místo opravované.

Teď jsem ještě objevil ďubky na kapotě. Na ty zvažuju zkusit něco takového:
https://www.autolaky-eshop.com/opravna- ... ue_z61422/

Je tam kromě štětečku i jemný aplikátor a není potřeba dávat základní a krycí vrstvu, takže bych mohl dosáhnout o něco lepšího výsledku.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod hobitt 23. 5. 2020 10:46

Lukas063 píše:v kelly už nekupuju víceméně vůbec nic

+1,uz neni treba delat v kelly obrat, takze ja osobne tam uz nenakupuju vůbec a v servisu tez uz minimalne.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod hobitt 23. 5. 2020 10:49

MV_cz píše:V AK kupuju origo díly, jsou tam za stejnou cenu jako u dealera a lepší místo k vyzvednutí. Pokud se teda nesnaží prodat pod číslem dílu jinou, starší verzi, začmárou origo číslo lihovkou a tvrdí vám, že číslo AK vůbec nesouvisí s číslem výrobce (je vždy to 1:1). Pak se řeší vratka s vedoucím prodejny, protože origo díly se nedaji jentak stornovat.

Jo, to zni jako kelly. V servise se bralo na faktury a na kazdy fakture jina splatnost a tak... Kdyz jsem neco vyzvedaval na pobocce, tak vzdycky ofuky... No, moc je nemusim.

Nastesti mame na auta, ktery delame v blizkem okoli opravdu spolehlive partnery. A moje auta osefuje Lukas. :)
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod powerball 24. 5. 2020 11:12

tak dalsi vec.mesic po prezuti (ano to je moje blbost ze az tak dlouho no) sem si zkontrolovat jak jsou nahusteny gumy a byli prefouknuty vsechny o zhruba 0,6 baru.tak jsou asi negramotny v pneuservisu ze si neumej precist stitek na dverich kde se pise na kolik se to ma foukat.a ja si rikal ze to nejak drnca.doufam ze to nemelo nejakej velkej vliv na serizeni geometrie...
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod evlo 24. 5. 2020 11:23

V pneuservisu umí jen 2.5bar, jiné hodnoty 0roste nedokážou
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod powerball 24. 5. 2020 11:24

Jj kolem 2.5 baru to melo :D
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod evlo 24. 5. 2020 11:27

Teda je v cr jedna výjimka no, ale kontakt samo nedam
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hobitt 24. 5. 2020 11:30

Dve, zadny evloauto jsem u nas na dilne jeste neviděl
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 24. 5. 2020 21:30

Nevim, kde je u vás na dílně, ale snažím se servisu vyhnout, i pneuservisu, at to funguje.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod glider 24. 5. 2020 21:36

evlo píše:V pneuservisu umí jen 2.5bar, jiné hodnoty 0roste nedokážou

jj tiez mi to tak naposled dali :D
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Lukas063 24. 5. 2020 21:50

asi to maj takovou univerzální hodnotu no :D
Lukas063
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka