ATE Ceramic

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tomlaurin 21. 2. 2011 12:47

Narazil jsem na desky ATE Ceramic. Cena (1350,-) je ve stejném rozmezí jako další typy na moje auto 700 - 2000,-
Z popisu jsem se dozveděl, že jsou dokonalý, snižují opotřebení kotouče, samy vydrží mnohem více... http://www.mjauto.cz/html/ate_ceramic.html
Je to tak, nebo to jsou prostě normální destičky s namletým pisoárem a praktický přínos je nula k nule?
Vzhledem k ceně to je tak nějak jedno, ale aby neokousali dříve kotouč, který na to "není stavěn" ... :hm
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P2005 21. 2. 2011 14:01

ATE je prověřená značka. Tedy pokud to není čínská kopie
P2005
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomlaurin 21. 2. 2011 14:42

Ne, je tam napsáno Engineered in Germany :-D
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 21. 2. 2011 14:48

Ano, s keramikou to nemá moc společnýho. Je to ceramic compound tj uplně normální destička s přídavkem nečeho co výrobce nazývá keramikou, ale ty nebudeš mít nikdy možnost zjistit kolik tam toho je a co je to vlastně zač. Každopádně ATE je prověřená značka dávána i jako prvovýroba do premiovek a tedy obecně by to nemělo být špatné.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4x110mm 21. 2. 2011 23:42

To chceš na vybržďování?
Jsem ortodoxní, uvědomělý, osvícený a bravurní cyklista a za to byste mi měli tleskat O:-)
4x110mm
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PalaS 16. 4. 2016 20:35

Otváram starú tému. Budem meniť brzdové kotúče aj platničky a rozmýšľam nad ATE Ceramic, Hlavne kvôli špineniu diskov. Rád jazdím svižne (v rámci schopností svojich i auta), tak aby to aj brzdilo. Nemá niekto skúsenosti?
PalaS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 4. 2016 20:45

Ty "ceramic" desticky jsou podle me hlavne aby to moc neprasilo, i ebc red stuff jsou "ceramic" a asi i green stuff, ale jsem liny jit do predsine to overit :D Ja mam teda ty EBC "ceramic", ne ATE na aute a jsou to proste normalni desky.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 4. 2016 21:01

na jakou to máš káru? Ceramic už je trošku vyšší dívčí, co se ceny týče.
Díly dělám už nějaký ten pátek, ale řadu Ceramic jsem prodal max. po desítkách za svoji éru :-)
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 4. 2016 21:07

No, nejhorsi je, ze me si je ani neshnal :D

Jinak tohle http://ebcbrakes.com/product/redstuff-brake-pads/ je to o cem pisu od EBC, podle me to bude uplne to stejny jako ATE varianta - jak pisu normalni desky, prvni prudci zabrzdeni pote brzdy vychladnou je nejisty, vyhoda je, ze to nemusim menit co 4000km (jezdim trochu zabavne).
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 16. 4. 2016 21:16

Kolik ta ATE sranda stojí?
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PalaS 16. 4. 2016 23:24

Mám to na Astru H 1.8i, Práve sa mi tá cena nezdala omnoho vyššia. Možno sa mýlim, teraz sa mi to nechce hľadať.
PalaS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 16. 4. 2016 23:33

Astra H 1.8/2.0T :love:
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kadla 17. 4. 2016 06:34

Mám je na autě první rokem, a jsem spokojený, pořizoval jsem je kvůli tomu, že neměli prasit alu kola černým prachem z brzd a to rozhodně funguje. Co se brzdných vlastností týka, jsou to normální destičky. Ještě mají někde v poznámce, že se nehodí k brzdovým kotoučům typu Power Disc a samozřejmě pro optimální funkčnost doporučuji i jejich obyčejné kotouče.
kadla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MaWa 28. 4. 2016 15:55

Měl jsem.

Brzdilo to dobře.

Neprášilo to.

Akorát jsem je sjel za polovinu času oproti "běžným" deskám, což společně s cenovým příplatkem za ně = no go :hm
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 4. 2016 16:11

ja mel za to, ze u brzd je brzdny ucinek to hlavni a nechapu tedy proc je nepouzivat, kdyz brzdi lip...
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků