benzín v commonrailu (JTDm) - co dál?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 24. 11. 2010 08:16

pánové taková "veselá" historka.... Známí mají v rodině itala s motorem 1.9 JTDm (150k) a povedlo se jim do toho natankovat asi 30 litrů benzínu. Vyřešili to tak, že zbytek dolili naftou a prostě dojeli těch 100km domů.

Poté, co jsem se to dozvěděl (a poté, co mě omyli) jsem jim řekl ať s tím už proboha dál nejezdí a nechají to odtáhnout do servisu.

Co se tak přibližně dá čekat dál? Chápu, že naftové čerpadlo asi dostalo záhul.... co vstřiky....?

Pěkný, že? :-(
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod D1.8T 24. 11. 2010 09:08

Jezdil bych dál a ono si to časem řekne samo. Čekal bych to co ty, přidřený čerpadlo a vstřiky.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod HondaMan 24. 11. 2010 09:10

Murphy: jsi vyplašená ovce... :roll: Prostě co nejrychleji vyjezdit, přidat trochu VIFu a jako omluvu koupit Vervu.
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 24. 11. 2010 09:12

tudiz se jasne ukazalo a definitivne potvrdilo, ze Afly a Fiaty nemaji problem v technice a v blbych majitelich a uzivatelich. holt asi to pritahuje

jinak viz. to co ostatni
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 24. 11. 2010 09:22

HondaMan píše:Murphy: jsi vyplašená ovce... :roll: Prostě co nejrychleji vyjezdit, přidat trochu VIFu a jako omluvu koupit Vervu.

takže pár set km s commonrailem jedoucím na směs benzínu a nafty (a toho benzínu tam určo bude minimálně 20%, spíš ale vic) by podle tebe neměl být problém? Jako já za to budu rád, ale....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 11. 2010 09:25

Cece jestli je 30l 20% nadrze, tak to maji asi kamion, ne? ;-)
Jinak 20% bych se az tak nebal, ale vycerpal bych to a pouzival na zapalovani krbu...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod speleo 24. 11. 2010 09:28

Já bych to nechal v servisu vypustit a nahradit prémiovou naftou, pokud by se mi toto nechtělo podstupovat, tak jezdit a při každé možné příležitosti tuto vyjetou směs nahrazovat kvalitní naftou.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 24. 11. 2010 09:30

Mr. Murphy píše:
HondaMan píše:Murphy: jsi vyplašená ovce... :roll: Prostě co nejrychleji vyjezdit, přidat trochu VIFu a jako omluvu koupit Vervu.

takže pár set km s commonrailem jedoucím na směs benzínu a nafty (a toho benzínu tam určo bude minimálně 20%, spíš ale vic) by podle tebe neměl být problém? Jako já za to budu rád, ale....

no problem to samozrejme je a velky, otazkou jenom je - jak velky. pokud to bylo tolik benalu a dolili to naftou, tak samozrejme mazani bylo dost bidne. nejde jen o vstriky, ale i o valce, zhavice apod. tudiz vliv to na motor melo, otazkou jenom je jak velky a to ti nikdo kvalifikovane nerekne.
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod HondaMan 24. 11. 2010 09:31

Jako tatík nalil do CR Peugeota 95% benzínu, jel dokud to šlo, pak to odtáhl do servisu, odčerpal, dolil naftou a jezdí se vesele dál.

20% benzínu není vůbec problém, 20% nafty by to asi nezbaštilo, ale po odsátí a dolití naftou to bude zase jezdit jako za mlada...
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 24. 11. 2010 09:40

no uvidíme.... když se to tankovalo tím benzínem tak v nádrži určo ještě nějakých 5-7l nafty bylo. Samozřejmě se to nějak promíchá, ale těch 100km, co to na to najelo, v té směsi snad převažovala nafta....

Už je to v servisu, tak uvidíme....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 11. 2010 09:45

vypustil bych nádrž a vyměnil filtr, dotankoval vervu a modlil se co nejintenzivněji
anonymni

Odeslat příspěvekod orgasmic 24. 11. 2010 09:48

Otec kdysi do 1.9TDi 96kW natankoval plnou benzinu, ujel 300m a chciplo to...stacilo vypustit benzin, vymenit palivovy filtr, dolit naftu a auto jezdilo vesele dal.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Odeslat příspěvekod m_tsch 24. 11. 2010 09:51

Já bych ani ten filtr neměnil, to už je jen jehla v kupce sena, takže bych vypustil benzín, nalil naftu a čekal.
Kdo chce Mellem bít, slováka si vždycky najde.
m_tsch
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 24. 11. 2010 10:41

benzinovy dvoulitr ve vectre B tak tak zpolykal smes 33l N95 a 7l nafty, skoro se neudrzel volnobeh, ***** to a netahlo.
jestli nalili to co tam nalili tak cerpadlo je v hajzlu a vstriky na odchodu.
otazkou je co to treba udelalo s podavacim cerpadlem a podobne

-- 24. 11. 2010 10:46 --

orgasmic píše:Otec kdysi do 1.9TDi 96kW natankoval plnou benzinu, ujel 300m a chciplo to...stacilo vypustit benzin, vymenit palivovy filtr, dolit naftu a auto jezdilo vesele dal.

tata udelal to same, Passat B? r.v. 88 1.6TD 59kw nechalo se to vypustit a jelo se dal, chciplo to po 2km! ;-)
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod m_tsch 24. 11. 2010 10:52

No jo, ale diesel z 88. jistě nebyl tak háklivej, jako dnešní motory.
Kdo chce Mellem bít, slováka si vždycky najde.
m_tsch
Veterán

Další stránka