Přepážka ve výfuku - může drnčet?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mobil-man 25. 9. 2010 15:15

Ahoj,
asi týden pozoruju hnusný drnčení od výfuku, zní to jako plechově, kdyby krycí plech drbal o výfuk. Všechno bylo ale dvakrát zkontrolováno a je to v pořádku, chtěl jsem se zeptat, jestli je možné, že by ve středové části výfuku drnčela nějaká utržená přepážka?

Jde o felicii MPi a začne to dělat až tak po 30km, jakmile se to víc prohřeje. Máte jiné tipy?
Mobil-man
Nováček

Odeslat příspěvekod Petr1968 25. 9. 2010 15:15

může
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hustoles 25. 9. 2010 15:23

Hej
"Vepřové zdražuje, ale sviní je všude pořád dost"
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod dali007 25. 9. 2010 16:47

Proč by nemohlo? Taky mě to dělalo, výfuk Bosal, rok starý, po reklamaci OK.
dali007
Moderátor

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 9. 2010 17:07

To je zase dotaz :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Beaumont 25. 9. 2010 17:47

Určitě může, zažil jsem to. V mém případě to dělalo když bylo auto v jízdě a prudce se dala noha z plynu se zařazenou rychlostí (tj. při brždění motorem) - příčka pak několik vteřin rezonovala.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 9. 2010 13:42

No dotaz mozna blbej, ale ja to zkoumal zespoda, jestli tam nedrnci nejaky plechy a vsecko drzi jak ma, tak mi bylo divny, co to muze delat.

Ma to vliv na funkci (spotrebu) nebo jen ze to ma takovej blbej zvuk? Ja jen, jestli mam s tim chvili pockat a po zime vymenit za novej dil, nebo to resit.
U me se to nejvic ozyva, kdyz prerazuju z 3-3,5 tis. a padaji otacky, tak to je slyset.
Mobil-man
Nováček

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 9. 2010 13:46

Na spotřebu ne. Pokud to není úplně vysypané
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zara 26. 9. 2010 14:00

dali007 píše:Proč by nemohlo? Taky mě to dělalo, výfuk Bosal, rok starý, po reklamaci OK.

ty jsou hlučný už jako nový, nikdy víc
zara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 9. 2010 14:00

To by asi rochtalo vic. Tak ja to zatim pres zimu necham a uvidim, jak se to bude vyvijet. Ale je divny, ze zadni dil vyfuku je orezlej, a tenhle stredni orezlej neni a takhle se vysere zevnitr .
Mobil-man
Nováček

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 9. 2010 14:02

Zadní vždy odchází dříve. Střední je teplejší a v zadním kondenzuje voda(slabá kyselina)
Petr1968
Trvalý BAN