prosba o radu - autoservis v brne

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod hobitt 9. 1. 2020 22:31

Tak pak Ambros na Valcharske nebo Vacek na Triskalce

Sorry, no :P
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 10. 1. 2020 01:15

maXX_CZ píše:Kamos ma starou pastiku (Megane II) a zjistil, ze servis kam jezdi ho asi dost ojebava, muze nekdo neco doporucit, kde by byli solidni (klidne nejakej garaznik)?

Ne, to neexistuje. Nejmíň ojebávaj v Kuřimu.
tslany
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 10. 1. 2020 08:22

A co zdejší Ondra S? Šikovný je, často se pokouší až o zázraky a někdy to vypadá, že nemá do čeho píchnout. Zkus mu napsat.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Vlck 21. 2. 2020 07:05

Dobrý den, potřeboval bych poradit a doporučit šikovného mechanika, klidně i amaréta, který dokáže provizorně na cca 5 měsíců opravit díru na výfuku. Díra se nachází údajně "v kolenech" a běžné autoservisy se tím odmítají zabývat. Vozidlo je značky Ford KA a jde pouze o dožití do STK. Děkuji za případný tip.
Pavel "Vlck"
Vlck
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 2. 2020 08:38

https://www.promojeauto.cz/nabidka/sona ... avu+vyfuku

Kdysi dávno sem to použil na opravu výfuku mazdy, a když se to dobře udělá, tak ten rok + technická by to dát mělo.

Ještě bych teda k tomu koupil zinkovou a nebo jinou barvu odolávající vysokým teplotám aby to nebylo tak do očí.

Ale aby to k něčemu bylo, tak pokud k tomu bude blbej přístup tak to bude chtít asi výfuk ven, jinak se to dá opravit samozřejmě i na autě, ale bude to trochu piplacka...

Ale jiný řešení (k tomu amaterské za pár peněz) nevidím...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Vlck 21. 2. 2020 09:22

Děkuji za konkrétní radu, pokud jde o vhodný materiál na opravu výfuku. Ještě mi ale chybí místo s rampou nebo zvedákem, kde bych se pod vůz dostal já, nebo někdo, kdo by opravu asi svedl lépe. Zapomněl jsem doplnit, že se jedná o Brno, případně blízké okolí. Kdyby někdo znal někoho dobrého a spolehlivého, děkuji předem za kontakt nebo radu.
Pavel "Vlck"
Vlck
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 2. 2020 10:48

Těch míst s rampou je víc.

Já třeba vím, že mají rampu v areálu EGU na Hudcové a myslím, že by se tam dalo domluvit, případně dostat lehkou lstí, tímto nikomu neublížíš... Ale určitě ti někdo nějaké místo ještě poradí.

Jinak, materiál vhodný na opravu výfuku to je, je to na to přímo určeno a funguje to. Spíš vidím problém v jiné věci a tou je skutečnost, že jestli to máš urezlé v koleni, tak hrozí riziko i přes opravu, že to prostě odpadne...

Ale jako zase ta krabička stojí pár peněz, tak za pokus to stojí... I kdyby si to celé zvrtal a nebylo to úplně plynotěsné, hluk to sníží určitě a chvilku to vydrží... Mně to vydrželo min. rok. a to sem měl rozšklebený celý tlumič na mazdě a nějaké to koleno sem tím taky opravil, za dob studií každá ušetřená koruna dobrá před těmi lety.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Vlck 6. 3. 2020 07:12

Dodatečně děkuji všem diskutujícím za rady. Opravnou sadu jsem koupil, rampu jsem nakonec našel v DP a v tuto chvíli je problém, zdá se, úspěšně vyřešen. Oprava zabrala méně než hodinu a je to skutečně účinné řešení. Ještě jednou díky.
Vlck
Vlck
Kolemjdoucí

Předchozí stránka