Zivotnost systemu Start-Stop

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod King of Potato People 4. 5. 2010 16:15

tak motor nejaky cvrcek zere za hodinu stani 0,5L/hodina... takze kdybych na 100km ve meste hodinu stal (coz se mi nestava, protoze i velke mesta jezdim s rozumem a mimo spicky) tak bych usetril pri najezdu ve meste 30tkm 4.500,- Kč kolik ten bazmek v autě stál vědět nechci, protože to v autě nechci.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod major 4. 5. 2010 16:17

Lupo 3L najeto 260 kKm, a start stop systém maká jak má (dokonce i původní baterka)...
major
Nováček

Odeslat příspěvekod zandome 4. 5. 2010 16:17

netusim aka je navratnost, ani kolko mi to doteraz usporilo, beriem to ako celok a pozeram sa na to kolko do toho auta davam penazi.

Ovsem je pravda, ze auto som kupil nove a planujem ho predat este pred skoncenim zaruky, takze nejaku spolahlivost neriesim
zandome
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 5. 2010 16:17

jencik: to i chrochták žere víc
anonymni

Odeslat příspěvekod King of Potato People 4. 5. 2010 16:18

mi nerikej, 1,6 MPI si vezme za hodinu stani 0,6 nebo 0,7 L benzinu... ze by soudruzi z chrochtakova udelali nekde chybu?
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 5. 2010 16:19

1.6 si bere lehce pod litr.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod King of Potato People 4. 5. 2010 16:24

stravil jsem v O1 1.6 MPI noc, topil a vetrak na jednicku a 0,7 na me svitilo rano a to jsem to zahrival strategickym oscilovanim ke 2000rpm.
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 5. 2010 16:26

Tak proč mám 0,6?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod King of Potato People 4. 5. 2010 16:28

protoze kdo rika, ze musi zrat TDI na volnobeh min nez 1,6 MPI ???
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 5. 2010 16:28

No to je fakt.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod nordkapp 4. 5. 2010 16:29

chcel som sem napisat ze je to sice v nasich podmienkach system uplne zbytocny, ale jeho prevedenia by som sa nebal, pretoze to bude dimenzovane rovnakym sposobom ako vsetky ostatne veci v aute ... navyse je to zatial vypinatelna ficura, az to bude povinne tak bude horsie :-D :-D ... malo to byt povodne obsiahlejsie ale zmazal mi to nejaky general ... pojednaval som napriklad o tom ze na urcity cas sa neoplati motor vypinat a opatovne startovat :-D
Niektoré ženy sú všetky rovnaké. :-P
nordkapp
Nováček

Odeslat příspěvekod Heini 4. 5. 2010 17:06

Ten systém je poměrně komplikovanej, motor se nevypne za přílišného chladu/horka venku, když je studený motor, když je moc teplý motor, když je slabá baterka, když je velký odběr proudu, atd.

Jinak co se týče vychytanosti - naše firma dodává jednu z klíčových a na teplo choulostivých součástek motoru, která určitě trpět bude. Jedna z automobilek, která s tím začala, nám o použití S&S řekla jen tak mimochodem až po začátku dodávek do výroby :D Žádné speciální testy se samozřejmě nekonaly (a ani u jiných jsem ještě o žádném neslyšel).
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář

Odeslat příspěvekod zandome 4. 5. 2010 18:03

To ci je system komplikovany alebo nie, neviem a ani to neriesim. V mojom aute to mam, F U N G U JE T O, vzhladom na fakt, ze kolko aut Yarisov Toyota predava sa velmi o spolahlivost nebojim.

Neviem co je prilisne teplo/zima, ale ked sa motor zohreje, tak ho to na najblizsej krizovatke vypne. S prilis teplym motorom som sa nestretol - mozno robim nieco zle :) Baterka v mojom pripade slaba nie je, lebo autom jazdim kazdy den, velky odber prudu - to ako ked si k autu pripojim chladnicku? Na Slovensku je povinnost svietit aj cez den a ze by to malo nejaky negativny vpliv, to nie, takisto to funguje aj v kombinacii spustene stierace a vyhrievanie zadneho skla.
zandome
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 5. 2010 18:17

Problem bude asi s instalaci LPG -> nebrat ;-)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod CyberVic 4. 5. 2010 18:35

wolff píše:
Start stop imho umí vyhodnocovat interval stání a je-li kratší než XY, tak motor stejně nevypne.

...hmmm, takze system START STOP vidi do budoucnosti... :-D :-D :-D

Uz se nemuzu dockat, az jeho vestecke schopnosti aplikuji treba do firmware automatickych prevodovek, a vo teprve az pronikne z pod kapot nasich plechovych pastik do jinych udelate pro bezny zivot...
VW Sharan Highline 2.0TDI 125kW DSG
VW Tiguan 4M Sport&Style 2.0TDI 103kW DSG
CyberVic
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka