Zivotnost systemu Start-Stop

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod dismissing 1. 4. 2017 17:01

To je tedy odvážný kalkul výrobce, počítat s tím, že se zákazníci budou obtěžovat s vypínáním SS. Tomu nevěřím. Podle mě to vypíná málokdo. Vzorek řidičů z garáže není příliš relevantní.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vagi 1. 4. 2017 17:11

Jebat SS systém...rozumný člověk to vypne.
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 4. 2017 17:17

*****.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod powlcz 1. 4. 2017 17:20

Vypínají to naopak všichni. Vidláci z horní dolní mají 15let starý střepy takže nic takového neznají. Vzorek z garáže je tak naprosto relevantní. Neznám nikoho kdo by na to nenadával a nevypínal.

Označit to za davovou histerii, to jako vážně? Co přijde teď, jsme všichni aktivisti co nenávidí tuhle zem? Je to samozřejmě naopak, je to výhodné jak pro výrobce, tak pro servisy, etc.
Naposledy upravil powlcz dne 1. 4. 2017 17:26, celkově upraveno 1
powlcz
Nováček

Odeslat příspěvekod glider 1. 4. 2017 17:25

...a v meste na krizovatke zhasne motor 50% aut

Takze skor iba garaznicke hejty, BFU to ani nevnima.
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Vagi 1. 4. 2017 18:16

powlcz píše:Vidláci z horní dolní mají 15let starý střepy takže nic takového neznají.

Jsem rád, že jsem vidlák a ne nějaký namyšlený metroušek z města 8-)
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 1. 4. 2017 18:19

Tak pravda je, že po dobu záruky, tj. nějakých 5 let, ty motory vydrží, většina lidí za tu dobu nenajede více než 100kkm a pokud ano, nebude to couračkama po městě, kde by to motor imrvére vypínalo. Koupit ovšem takové auto jako ojeté zavání velice drahými problémy, podobně jako malé turbíčka.
Takže ano, u nového auta to krom nasírání asi ničemu moc nevadí, u ojetiny bych to nechtěl ani za zlaté prase.

-- 1. 4. 2017 19:24 --

Vagi píše:
powlcz píše:Vidláci z horní dolní mají 15let starý střepy takže nic takového neznají.

Jsem rád, že jsem vidlák a ne nějaký namyšlený metroušek z města 8-)

To je super, taky patříš mezi ty vidláky, co každé ráno vyrazí ve svých zemědělských strojích do města za prací? Já to vidím denně, to je samej traktor, kombajn, žací stroj... :hm
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod lrotrekl 1. 4. 2017 19:05

Doblo se SS šlo do světa po cca 6letech s cca 260tkm. Baterka se měnila po pěti letech při nájezdu kolem 200tkm. Spojka u nového auta v záruce, to bylo do 10tkm. S motorem a pohonným ústrojím nebyl nejmenší problém.
<---- Panorama zůstává dál ve Firmě/Rodině
<---- Přikůpili jsme jednoho maxíka.....
<---- Doblo Malibu 1,9 JTD (5let, 222 000Km) -> 22.10.2010 -> Doblo Panorama Emotion 1,6MJT (237 000km) -> 18.12.2015 -> Doblo Combi SX 2,0MJT
lrotrekl
Štamgast

Odeslat příspěvekod tombas 1. 4. 2017 19:08

Jenže to je Fiat, to je něco úplně jiného. Poctivě udělané a spolehlivé auto.

-- 1. 4. 2017 20:20 --

Ne, vážně. Po šesti letech najeto 260tkm znamená skoro 45tkm/rok. Takže většina jízd po dálnicích nebo mimo města. Platí co jsem psal výše, SS nepřišel často ke slovu.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod Vagi 1. 4. 2017 19:38

tombas píše:To je super, taky patříš mezi ty vidláky, co každé ráno vyrazí ve svých zemědělských strojích do města za prací? Já to vidím denně, to je samej traktor, kombajn, žací stroj... :hm

Naštěstí nemám potřebu jezdit k vám do velkoměsta.
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Pierr3 1. 4. 2017 19:48

Není nad staré dobré poctivé auto bez *****ítek. Ty moderní křápy jsou na prd.
http://www.auto.cz/prvni-automobil-vzni ... oto?foto=1
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod dismissing 1. 4. 2017 19:51

glider píše:...a v meste na krizovatke zhasne motor 50% aut

Takze skor iba garaznicke hejty, BFU to ani nevnima.

Přesně.

-- 1. 4. 2017 20:54 --

powlcz píše:http://auto.idnes.cz/statistiky-spolehlivosti-aut-deq-/auto_ojetiny.aspx?c=A130510_145320_auto_ojetiny_fdv

Toto je podle tebe nějaký argument proti SS? :lol: Vybitá baterie :lol: Navíc jenom domněnka, že to souvisí se SS.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 4. 2017 08:11

S novou baterkou stopstart konečně spolehlivě funguje, s chutí jsem si ho včera zapnul na D1, kde jsem cca hoďku popojížděl v koloně. Jinak je to k prdu, ale tady se to hodilo, když se pět minut stojí, pak chvilku jede a tak dál....
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod Al.Rašíd 30. 4. 2017 08:57

nová baterka ti děkuje :D
Al.Rašíd
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka