zkušenost s LED diodovou žárovkou (H4) má někdo?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m4lcolm 15. 3. 2010 20:02

počkej až tam naperu HIDy, to bude šajn :D
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 3. 2010 20:03

Začátek malcolma-primitiva?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m4lcolm 15. 3. 2010 20:05

dám hidy, budu podjíždět kolony pumpou, parkovat na místech pro invalidy, přejmenuju se na céda a konečně budu u místních pubošů in :love:
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 3. 2010 20:05

U mě si IN i teď :love:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m4lcolm 15. 3. 2010 20:07

jsi snad puboš? :kuk:
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tarwas 15. 3. 2010 22:22

mello prskal jedovaté sliny, mi v těch sračkách venku praskla žárovka a jel jsem na mlhovky :D
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 3. 2010 22:34

Měli tě vykostit
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Tarwas 15. 3. 2010 23:24

ja je mam nastesti v parabolach, takze krom toho, ze jsem prd videl, nikdo nic nepoznal :D
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod audis 15. 3. 2010 23:51

sice nejsem priznivec super hyper +milion procent svitivych zarovek, kde 4x drazsi zarovka ve finale prinasi jen o chlup lepsi svitici efekt, + ev. casto praskaji takze prcat se s vymenou, ale koupil jsem GE/TUNGSRAM megalight ultra +90%, za 150kc za kus v elitu (zdaleka je nemaji vsude), uverejnim test fotem berofe a after, kdyz si najdu cas.

o osram night breater vim, sviti nejvice ale zivotnost, cena stejna nebo vyssi. ale videl jsem na netu udajne skladem sadu za 200 kc.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast

Odeslat příspěvekod Tarwas 16. 3. 2010 08:09

nejlepší jsou Berner super xenon, ale je problém je sehnat, cena 250/ks
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod vinsiko 16. 3. 2010 17:54

AUDIS: žárovky H4 55w/100w se dělají mám je v autě oproti NB je to na tlumený dost velký pokles ale dálkový 100w je dobrý.Kup si světla pro denní svícení a pak NB a budeš spokojenej.
vinsiko
Nováček

Odeslat příspěvekod audis 16. 3. 2010 21:23

zakoupil jsem a namontoval žárovky GE/Tungsram 12V 60/55 W megalight ultra +90 % (pro H4 kod ge50440sxu, katalog GE http://www.elancar.cz/kat/tung/GE_Autocat_WEC_2009.pdf ), v Elitu za 150 Kč za kus. Moc je nemají ve většině obchodů.

proti zdi subjektivně o 50 % více světla (testováno stylem levá standart, prava GE), na vozovce (po vyměně jsem jel jen pár desítek metrů za tmy) subjektivně o 25 % více světla. životnost zatím neznámá.

O osram night breaker vím, kvuli známé malé životnosti jsem je nezvolil. jejich cena je podobná, viděl jsem je udajně skladem v jednom shopu za kc 200 sada ale i za 500 kč.
audis
Štamgast

Odeslat příspěvekod audis 16. 3. 2010 21:26

vinsiko píše:AUDIS: žárovky H4 55w/100w se dělají mám je v autě oproti NB je to na tlumený dost velký pokles ale dálkový 100w je dobrý.Kup si světla pro denní svícení a pak NB a budeš spokojenej.

bojím se 100W. po dvou týdnech googlování a studování netu a zkušeností (třeba na škoda webech jsoou odvážní a sdílní testeři), jsem 100 W zavrhl.
audis
Štamgast

Odeslat příspěvekod vinsiko 16. 3. 2010 22:29

Těch 100w přeci svítí jen na dálkové a jak dlouho jedeš na dálkový světla?V porovná ní s tlumenýma to je jen zlomek času.Předtím jsem měl 100w žárovky na P605 v dálkových a nic se mi nevypálilo ani neshořelo.Jak jsem psal kup si světla pro denní svícení třeba tyhle http://www.autofam.cz/index.php?page=product&id=3449 a pak kup si NB a když je pak budeš používat jen v noci a né přes den kdy jsou na h....o vydrží ti daleko víc.
vinsiko
Nováček

Odeslat příspěvekod audis 16. 3. 2010 22:44

vinsiko píše:Těch 100w přeci svítí jen na dálkové a jak dlouho jedeš na dálkový světla?V porovná ní s tlumenýma to je jen zlomek času.Předtím jsem měl 100w žárovky na P605 v dálkových a nic se mi nevypálilo ani neshořelo.Jak jsem psal kup si světla pro denní svícení třeba tyhle http://www.autofam.cz/index.php?page=product&id=3449 a pak kup si NB a když je pak budeš používat jen v noci a né přes den kdy jsou na h....o vydrží ti daleko víc.

děkuji za tipy.

1) denní svícení popřemýslím. jedno světýlko má 21W. to je jen poloviční uspora. když už bych to řešil, asi bych zvolil diody. jenže ty stojí víc. a musel bych si to asi nechat udělat, páč nejsu elektrikář.
2) NB = Night breaker? pokud nebudu dělat denní, kvuli životnosti ne.
3 100 W: možné problémy: vypalování parabol (několik případů), vypalování patic (několik případů)(já mám plast třeba ) , kabeláž k žárovkám na to není stavěná (jeden psal že měnil), přepínače , relé a nějaký další krávoviny elektrický taky ne (jeden psal). Tu a tam každý napsal, že musel něco opravit nebo předělat. navíc někdo psal, že roky OK a jiný s jiným autem not OK, takže holt nějaký výrobce mírně předimenzuje lecos, a nějaký nadimezuje akorát. nemám čas, sílu a peníze a trpělivost zkoušet, jak to výrobce nadimenzoval na mé popelnici.
audis
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka