kdo půjčí kouzelnou krabičku na lak

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod King of Potato People 13. 3. 2010 09:37

Takové to udělátko, co proměří tloušťku laku...

má to někdo, půjčí to někdo za nějaký bakšiš?

Jenckrst !
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod PeTr7650 13. 3. 2010 09:40

jedes na tabor? ;-)
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod Kibitz 13. 3. 2010 09:59

to bych si taky nekdy rad pujcil
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod PeTr7650 13. 3. 2010 12:05

ja radej ne :-)
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod maxie 13. 3. 2010 12:24

ti staci magnet ne? a totalku poznas i bez toho!!!
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 13. 3. 2010 16:39

Může mi někdo vysvětlit, k čemu je měření tloušťky laku? :hm Jestli byly dveře 2x lakované, po vandalovi s klíči a po standardním kreténovi, co na parkovišti vedle vás otevírá dveře rozkopnutím? To bych se spíš kouknul pod kapotu na "traverzy", pod koberce v kufru a nejlépe na rampě na spodek.
Nyní AKCE! Ke každému dieselovému motoru rakovina pro vaše děti zdarma!
ron.jeremy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maxie 14. 3. 2010 09:01

Může mu to někdo prosím vysvětlit?
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast

Odeslat příspěvekod King of Potato People 14. 3. 2010 09:26

rozhodl jsem se nebýt sprostý:

jeremy to, že se podívám na sváry je jasné origo od lakovaného pozná každý.

to že nechci, aby po pár letech auto vypadalo jak beruška, kde se objeví různé stárnutí laku je věc druhá a dost to snižuje následnou prodejní cenu, takže když se tomu člověk může vyhnout nebo na to uhádat slevu, tak proč to neudělat???
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 14. 3. 2010 18:39

Aha, takže buď bude auto omlácené a poškrábané (pokud auto nestojí na dvorku pod plachtou nebo nejezdí od garáže ke garáži, debil si ho prostě najde), a je to špatně, nebo bude mít lak profesionálně opravený, a je to špatně taky? :hm To je mi teda logika... V takovém případě (true/true) nepotřebuji přístroj, ale můžu žádat slevu rovnou, bez trapčení s měřáčkem. ;-)
ron.jeremy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod King of Potato People 14. 3. 2010 19:06

profesionálně spravený = za pár let různé odstíny... :wink:

lak byť pri oprave na 100% barvou trefeny bude za pár let mít jiný odstín. :wink:

to je celé... a najde se hromada 10-ti letých aut, na kterých není odřené ani stříkané nic a najde se hromada aut, které někdo obtáhl klíčem... proč brát právě to obtažené klíčem mi uchází... nehledě na poškození pozinku, když to někdo vyzme pořádně.

btw ptal jsem se na půjčení, nikoliv na to, že Vám je to jedno...
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 14. 3. 2010 23:45

King of Potato People píše:profesionálně spravený = za pár let různé odstíny... :wink:

Pokud by se jednalo o takovou tu červenou, co šisuje do růžové matné, :mrgreen: tak to potom jo. :D
Ale u profi opravenýho laku se to v době, kdy by člověk ještě auto chtěl mít, viditelně neděje.
King of Potato People píše:a najde se hromada 10-ti letých aut, na kterých není odřené ani stříkané nic

To mi přijde jako napsat "najde se hromada třicetiletých panen". Koukám kolem sebe, a v česku je prakticky každé auto někde alespoň mírně oťuknuté od dveří náhodně vedle stojícího bezohledného vola. (Je to dáno kromě všeobecným křupanstvím nesmyslně úzkými parkovacími místy, vhodnými sotva pro Fiátka maluchu.)
Mě to prostě zajímalo, proč je to pro někoho tak důležitá informace, stejně třeba jako jedno sklo jiného data (které se muselo dát nové, protože ho nepřizpůsobivý opálenější spoluobčan rozbil cihlou, aby ukradl z auta desetikorunu na vozejk).
Znám člověka, který se o své auto úzkostlivě stará, má důsledně a pravidelně prováděný veškerý servis, chová se k němu naprosto vzorně. Mírné odřeninky na dveřích, zrcátku atd., které mu tam způsobili kolemstojící tupci, nechává přelakovat jako díl, když se mu sejdou 2-3, nebo nějaký více viditelný. Veškeré závady ihned nechává odstranit.
A pak se dá najít auto, které takový servis zdaleka nemělo, ale majitel je z menšího města a tak těch ťukanců nasbíralo méně (nevěřím, že žádné). Všechno ale měnil, až když to hořelo, a samozřejmě bral nejlacinější věci, včetně paliva. Před prodejem se to trochu "dalo do pucu", aby se to dobře prodalo.
Já nevím, ale já bych raději bral to první. :hm
No, nevadí, motivaci jsem se dozvěděl, holt každý má jiné priority.
ron.jeremy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tarwas 15. 3. 2010 08:25

to můžu potvrdit, autorizák nezná něco jako rozstřik, prostě nalakují díl (dveře) a je jim šumák, že tři roky starej lak okolo je už lehce vybledlej :-\
Tarwas
Moderátor Galerie