Problematické štarty

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod brasci 19. 11. 2019 12:42

však to, bolo to odo mňa bezohladné :( ***** som ako by evlo povedal
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thunderdome 19. 11. 2019 13:35

Snažím sa vyhovieť aj čechom, nie všetko rozumejú či áno? Ale teraz k téme. Francúzom sa podarilo vyrobiť ozaj jeden kus renaultu so záhadou... Teraz som zo srandy po mesiac a pól státia skúsil naštartovať a naskočilo na prvú šupu! Čo poviem mechanikovi? Prídem k dielni a tri krát po sebe naštartuje. Ono problém je že niekedy naštartuje hneď, niekedy až po dlhých točeniach, a niekedy vôbec, môžem vytočiť aj celú baterku aj cez štartovacie káble pól hodinu skúšať štartovať a nenaskočí. Tak potom čo tomu je??? Mal by som sa zamerať na kľúč? Ako už padlo že baterka v ňom už môže byť slabá a imobilizér sa nie vždy odblokuje? Lebo vtedy keď neštartuje je to naozaj také ako skúšať štartovať cez imobilizér že len naprázdno točí štartér a motor ako keby tam ani nebol, žiadna odozva, ani len náznaky že to chytá... A môžem to zopakovať ja 10x že vyberiem klúč, strčím naspäť a idem odzačiatku a nič, niekedy (napr. o 2-3 dni) zase otočím a chytí n prvý krát hneď a dajme tomu 5x za sebou normálne funguje potom zrazu si to zmyslí a zase nie. Keby to bolisviečky, cievky, bterka, káble tak by to nešlo nikdy. Niekedy ide aj 10 štartovaní normálne a potom zrazu zase nič.
obe jazyky vlastne naučené...
Pri konzultácii s mechanikom, povedal že to musí napojiť na diagnostiku ale tá mu možno nič neukáže resp. ukáže že všetko je v poriadku a ja naďalej ostanem so záhadou že niekam odídem a už nebudem vedieť vedieť naštartovať. Do tých kľúčov aká baterka ide? Nikdy som nerozoberal klúč od auta.
Thunderdome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 19. 11. 2019 13:51

:D
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hustoles 20. 11. 2019 12:00

Vypadá to, že se to bohužel chová jako klasická elektroinstalace francouzských vozidel...

-- 20. 11. 2019 12:02 --

Thunderdome píše:.... Do tých kľúčov aká baterka ide? Nikdy som nerozoberal klúč od auta.
Bývá tam 1-2 ks typ 2025, nebo 2032. Musíš kouknout dovnitř. Návod na rozborku klíče by měl být na youtube..
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Thunderdome 21. 11. 2019 12:08

Hustoles, pochopil som čo tým chceš povedať/říct... Takže prúser! V tomto prípade mechanik nevie čo má vôbec opravoať, hľadať to vylučovacou metódou, môže vymeniť pól auta ajtak chybu nenájde lebo ani nevieme čo hľadáme. To fakt radšej mať vybité čapy ako niečo takéto...

A hore v banneri nad témou reklama na Renault... :-D 8-D
Thunderdome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 21. 11. 2019 12:22

Anebo 2016
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod Thunderdome 21. 11. 2019 19:22

i to je extrém že provozovat auto z 90-ých let...

Hustoles píše:Bývá tam 1-2 ks typ 2025, nebo 2032. Musíš kouknout dovnitř. Návod na rozborku klíče by měl být na youtube..

Díky, mám presne tento klúč (rovnaký ako na cliu) v tomto videu je ten návod keby niekto chcel:

Dodatočná editace: Ajaj! čakal som že tam bude taká hodinárska batéria ale kľúč je dutý a je tam iba tá drobná kockatá vec značky Phillips (na fotke pod kľúčom). Také kde zoženiem druhé? Akú to má bterku v sebe? Veď tá vec je menšia ako baterka... Tak čo s tým? A bude to vôbec chyba toho?
Přílohy
slusskulcs.jpg
Toto je môj klúč od auta. Neni tam bterka ale tá malá vec.
slusskulcs.jpg (20.55 ) Zobrazeno 776 krát
Thunderdome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 25. 11. 2019 17:45

Proboha, co jsi to z toho klíče vypreparoval? To je snad jenom čip imobilizéru ne?
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod istarix 25. 11. 2019 22:42

:lol: :lol:
istarix
Nováček

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 11. 2019 22:44

ovšem toto :- ))
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Thunderdome 26. 11. 2019 17:17

Aj ja som sa čudoval. Na youtubu všetky renaulťácke kľúče z pred roku 2000 mali plošák a hodinársku baterku (presne takú ako píše hustoles). Ale ten kľúč vyzerá tak ako ho vidíte na foto! Nemá v sebe nič iba tú malú čiernu vec. Samozrejme nič som nepokazil ono to má svoju drážku kam to zacvakne a zložil som to spátky ako bolo pôvodne. Ale pointa prichádza teraz! Chcel som vám natočiť video štartovania nech vidíte čo svieti na palubovke a nech počujete aké zvuky dáva... No a hľa, dvakrát po sebe chytilo hneď na šupu!!! Ale problém je presne toto! Chvílu mi to pôjde normálne a raz si to zmyslí a prestane chytať... Tak nemôžem jazdiť ako lotéria že nikdy neviem kde ma to nechá... Tak akú závadu vlastne budeme hľadať? Lebo keby bolo niečo so sviečkami, snímačmi otáčok, snímčom teploty motora atď. Robilo by to stále nie?!? Ale ono to môže dva mesiace fungovať normálne, potom zrazu bumm, a už ho nenatočíte ani zo štartovcieho kábla (môžete aj pól hodinu skúšať a nechytí). V čom je záhada?

Už len tak zo zúfalstva ma napadne aj benzín že saje bordel ale to len myšlienka lebo pumpy sú kontrolované a nemôžu si dovoliť držať všelijaké pančovné benzíny čo kazia motory. Vždy tankujem inde takže ma len tak napadlo že raz tankujem slovnaft, potom OMV, medzitým oliva či jurky (to sú tie údajne lacné pančované benzíny) potom shell a ono sa to zmieša a keď začne sať ten pančovaný tak sa nenaštartuje.

Ďalší mýtus je že nejaká špinka sa zasekla v díze a to tam robí šarapatu že raz pustí raz nepustí. Najpravdepodobnejšie aj keď mechanik napichne na diagnostiku tak mu nič neukáže lebo špinku v dýze neodhalí nič. Veď väčšinou sa ten motor správa normálne. Tak mechanik povie čo na tom má opravovať?

P.S. 22 ročné auto patrí na vrakovisko a nie na cesty!
Thunderdome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 26. 11. 2019 19:22

Ano
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 5. 12. 2019 15:39

tombas píše:Proboha, co jsi to z toho klíče vypreparoval? To je snad jenom čip imobilizéru ne?

Ano, to je čip imobilizéru, v každém klíčovém centru vám ho na počkání naprogramují, pokud máte funkční klíč (je to práce na asi 30 sekund i se zaplacením). Všechna ta další elektronika kolem, co tam bývá, je jenom pro dálkové ovládání zamykání dveří.
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (T-Mobile)
• Sony Cyber-shot DSC-T7 & Sony DCR-SR90E
DaewooMaster
Nováček

Předchozí stránka