Dolévání oleje - především koncern

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod motorol 8. 1. 2010 12:47

Lidi co to máte za olejožrouty 8-D Já naposled dolejval olej do š105, od té doby nee a ani v příbuzenstvu není nic co by se muselo dolejvat mezi výměnama. No a š105 ne že by to tolika žralo, ale teklo to i povolenou vanou na ulici. A vanu sem byl línej dotahovat častěji než 2x za rok. Ale to kupodivu jezdilo i když na tý tyčce byl mastnej jen spodek - holt nezničitelný auto.
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod Tarwas 8. 1. 2010 12:55

0,1-0,2l na dorovnání maxima po novém oleji :P
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Čendoslav 8. 1. 2010 12:57

Děda na Smartovi dolívá 1 litr na 1200 km...
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 1. 2010 13:03

K86 píše:
Bigduck píše:
one-z píše::pozor auto rozsvěcuje kontrolku na poslední chvíli a někdy i za ;-)

tak to nevím jaké auto, s tím, co jsem se setkal zatím já, vždycky těsně pod spodní ryskou (takže pro motor ještě OK) kontrolka už svítila
uznávám, že to byla auta jen koncernová, takže žádné cizokrajné zázraky :D

koncernova auta si rozsviti kontrolku kdzy chybi 2.5l do plna

Mně Maxík začal nadávat, když jsem byl 9 deci pod MAX úrovní. Takže ani litr se nedal dolít, abych nepřelezl horní rysku :hm :hm
Ale nebylo to "slabý tlak oleje", nýbrž "zkontrolujte hladinu oleje" - byla na MIN
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 1. 2010 13:08

Já olej kontroluju každý týden 2x. Jenom když nad tím tak přemýšlím, tak si pokaždé utřením měrky trochu uberu.... :hm
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Motyll 8. 1. 2010 13:28

K86 píše:kolik to tocilo ve 150?

To uz si nevybavim, je to preci jenom hafo let 8-S
Kdo neplatí daně, neměl by disponovat volebním právem.
Motyll
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 1. 2010 13:30

MELLO píše:Já olej kontroluju každý týden 2x. Jenom když nad tím tak přemýšlím, tak si pokaždé utřením měrky trochu uberu.... :hm

ale pokud se ti neztraci a nemusis dolivat, tak to je jedno ne? Nejake puldeci proste utres do hadru no ... :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 8. 1. 2010 14:21

LEON toci ve 160 kmh 5000ot, ve 140 kmh asi 4300ot. a ve 100 kmh toci 3100ot. Jezdim tak s nim už prez 100000 a olej je vzdy OK.

PS: Ochcavka ma trochu delsi kvalty.
HrdinaJan
Veterán

Odeslat příspěvekod Bigduck 8. 1. 2010 14:29

K86 píše:
Bigduck píše:

tak to nevím jaké auto, s tím, co jsem se setkal zatím já, vždycky těsně pod spodní ryskou (takže pro motor ještě OK) kontrolka už svítila

koncernova auta si rozsviti kontrolku kdzy chybi 2.5l do plna

to určitě ne :-) lehce pod spodni ryskou (což je třeba v případě 1,9TDI necelý litr), to samé 1,6 benzin, taktéž Forman, taky 1,8T (prostě vše, co jsem viděl - jezdil)
Bigduck
Štamgast

Odeslat příspěvekod vilik 8. 1. 2010 23:30

1.9 TDI PD 0,2 litru na 28 tisíc. Mobil 1 ESP Formula 5W/30.
vilik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod one-z 9. 1. 2010 01:43

Bigduck píše:

To je ale divný, já s tímhle mám celkem zkušenosti... :D Třeba Fabka 1.4 74kW byla vědomě provozována kousek pod MIN, bo jí čekal za chvíli servis, u Delty jsem měl už taky pod MIN a přišel jsem na to, že se o trochu víc hřál olej, u connecta byla měrka už párkrát suchá... To čidlo totiž sepne jen když nemá tlak a to skoro žádný = když se rozsvítí kontrolka, tak je to docela v *****... Menší olejová náplň zase až tak nevadí, když má čerpadlo pořád co sát, jen je dobrý nepřehřát olej a celkově s autem moc neprasit a samo co nejdřív doplnit.
one-z
Inventář

Předchozí stránka