Dolévání oleje - především koncern

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robbert 6. 1. 2010 08:00

Chci se zeptat doléváte do auta mezi intervaly kontroly olej? Pokud ano jak často a kolik.

Beru to obecně, nicméně pokud má někdo doma octavii II 1,6 benzín chtěl bych co nejpodrobnější detaily. Totéž pro Supa II 2,0 TDi v provedení 103 kw.

Díky.

PS. Já do Mondea olej nikdy nedoléval. Vždycky to vyšlo od prohlídky k prohlídce.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tarwas 6. 1. 2010 08:05

bavil jsem se s člověkem, co dělal předávacího technika u Škodvky a prej rovnou doporučovali majitelům těch zázračných 2.0TDi, aby si hned koupili litrovku oleje a dolejvali :)
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Tarwas 6. 1. 2010 08:07

btw., měli jsme Vectru, o které se vědělo, že se v cca 80tis prodá, tak se do ní asi polovinu života olej jenom dolejval i proto, že byl každej línej s tím jet do servisu :D to samé nouzové Fávo, to novej olej nevidělo asi 4 roky a pak novej majitel volal, co je v tom za olej, že je to černý a skoro to neteče :D
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod robbert 6. 1. 2010 08:11

S 2,0 TDi je to známé, ale chci vědět jak často tedy po kolika km.

A zajímá mě i benzín (1,6), o tom jsem totiž neslyšel, že by se musel dolévat.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mrazik 6. 1. 2010 08:13

DOlejvam cca 1 litr na 10.000 km, coz beru jako normal.
jedna rejze
jeden henry
jednou uz se strazny andel zapotil
mrazik
Inventář

Odeslat příspěvekod Tarwas 6. 1. 2010 08:17

tak občas otřevři kapotu a mrkni na rysku... ti nikdo neřekne, že zrovna 1.6 ti vezme 0,693l na 10000km a TDI 0,893l/10000km :D
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod robbert 6. 1. 2010 08:29

Nemám koncern, ale zajímá mě to z jiného osobního důvodu.

Prostě chci vědět jestli se do 1,6 benál taky dolívá olej, jak čast a kolik. Podle pokynů k autu je to stejné jako diesel, ale podle mě je to naprostá blbost.

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ribo99 6. 1. 2010 08:32

Měl jsem na firmě asi 30 aut s těmihle motory a vždy to vydrželo (až na jednu výjimku) mezi výměnami bez dolévání. A že si nedělám iluze, že by se s tím někdo mazlil...
Ribo99
Nováček

Odeslat příspěvekod Honza42 6. 1. 2010 08:37

1,9 TDI 96kW na 15.000 km 1 litr oleje. Najeto 175000km
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod robbert 6. 1. 2010 08:40

Ribo99 píše:Měl jsem na firmě asi 30 aut s těmihle motory a vždy to vydrželo (až na jednu výjimku) mezi výměnami bez dolévání. A že si nedělám iluze, že by se s tím někdo mazlil...

Těmihle motory mysíš 1,6 benál?

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ribo99 6. 1. 2010 08:42

Ano, vesměs OI a OII Combi.
Ribo99
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 6. 1. 2010 08:43

1.9TDI 77kw 1l mezi vymenama
1.9TDI 81kw 2.5l na 18000km
Naposledy upravil K86 dne 6. 1. 2010 08:49, celkově upraveno 1
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB - doufám že moje poslední setkání s benzínem od Fordu :-D

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod wolff 6. 1. 2010 09:01

To je mazec...8-)
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod Ribo99 6. 1. 2010 09:04

A kolik oleje jsi už dolil do pětistovky?
Ribo99
Nováček

Odeslat příspěvekod Tarwas 6. 1. 2010 09:08

kolik se do ní lije? 1:50? :D
Tarwas
Moderátor Galerie

Další stránka