Xenonové výbojky - životnost/účinnost

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Car-MultiMedia 12. 9. 2009 11:23

m.a.x.i.m.u.s: Pochybuju že napíšou něco kloudného ... je to to samé jako "mechanici" v origo servisech, kde vezmou každýho kdo má do ***** díru :-))). Aby někdo měl opravdu 100% jistotu ohledně výbojky jestli je origo, tak to chce kvalitní fotky a nebo jí držet v ruce. Pár poznávacích znaků je, ale bojím se toho, že roste neustále kvantum lidí co se to snaží ojebat. V dnešní době, je pro "laika" velmi obtížné rozpoznat origo nebo kopii.

Tarwas: Nene, každé OEM (origo) rádio má výstup na CD-Changer ze zadní části, proto je potřeba upřesnit do jakého vozu má být X-CarLink instalován, z důvodu koncového konektoru pro dané rádio. Zapojení viz. příloha.
Přílohy
Xcarlink-USB-version-Resize.jpg
Xcarlink-USB-version-Resize.jpg (14.85 ) Zobrazeno 10544 krát
Car-MultiMedia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tarwas 12. 9. 2009 12:02

je to na origo radio v AR147, jako je tady to:

Obrázek
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Car-MultiMedia 12. 9. 2009 15:22

Ano, ještě to radši zkontrolovat na webovkách pro klid duše nás obou dle Vašeho ( vykání na fóru mi přijde divný, nebude vadit tykání? ) modelu auta.

link:
http://www.car-multimedia.cz/168-xcar-l ... alfa-.html

Jinak v příloze screen autorádií ... takže no problémo ;-]
Přílohy
autoradia%20ALFA%20ROMEO.jpg
Car-MultiMedia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tarwas 12. 9. 2009 16:13

samo, že se tady tyká :)
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Car-MultiMedia 12. 9. 2009 16:25

Oukéj :-)
Car-MultiMedia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 16. 9. 2009 21:26

Tak mi odpověděli z Philipsu. Údajně mají několik druhů výbojek a tedy i barev světla (Xenon UltraBlue (UB), Xenon ColorMatch (CM), Xenon Standard, BlueVision (BV)).
Ale také dnes jsem se setkal s kamarádem, kterému jsem prodal ty čínské výbojky do OI a svítí mu bíle bez nádechu do žluta takže problém je v mých světlech (čočka, nebo elektronika), ale dost se obávám, že by to mohlo být již z výroby, protože když potkám Mondeo s xenony tak nikdy nemá při pohledu do čočky světlo jako třeba OI, nebo FRS :hm :roll:

Jinak jsem udělal fotky jak mi to svítí v noci. Na fotkách to vypadá více bíle než to ve skutečnosti je, ale až na tu barvu jsem se světly nadmíru spokojen :-)
Přílohy
IMG_4402.JPG
Potkávací
IMG_4403.JPG
Dálkové
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod 911 16. 9. 2009 22:49

Car-MultiMedia píše:
911 píše:coxxi - dotaz, jsou origo? :D

http://www.car-multimedia.cz/183-vybojka-d1s.html

Ano jsou to origo. Je to napsané i v popisu (OEM - prvovýroba). Žádný čínský šmejdy dotažený za pár korun s polepem PHILIPS :-).

hm, zajimave, ze je nikdo jiny na netu neprodava..a dostanu slevu, kdyz uz si tu tykame? :D
Never a frown with golden brown
911
Inventář

Odeslat příspěvekod Car-MultiMedia 17. 9. 2009 01:24

Pro 991: Bez dokladu ano, kdyz uz si tykame ... :-)
Pro m.a.x.i.m.u.s: Zajimaci :-) a rekli jak to oznacuji na vybojkach? Protoze tohle oznaceni na zadne neni ... jinak hodne se svetly dela cocka (elektronika ne). Spousta vozidel co maji vybojky v cocce, maji na cocce maly modry prouzecek - to dela efekt oneho modreho "lamajiciho" svetla pri pohledu na auto v pohybu nebo z urciteho mista a uhlu pohledu.
Car-MultiMedia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 17. 9. 2009 10:40

CM: To mi nenapsali, ale už je mi to jedno když vím, že není chyba ve výbojkách, ale pravděpodobně v čočce :roll:
Jinak mi dali odkaz kde najdu info...
http://www.lighting.philips.com/cz_cs/c ... ng&lang=cs
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod Vana666 17. 9. 2009 11:06

maximus: pěkný odkaz

nevíte někdo jak ti fištróni z filipsu vymysleli u ecožárovek že šetří palivo a emise díky nižší spotřebě energie ?
Když u nich udávají úplně stejný příkon jako u klasických žárovek ?
:hm :hm

http://www.lighting.philips.com/cz_cs/consumer/carlighting/1_car_lighting/products_for_car/10_ecovision.php?main=cz_cs&parent=cz_cs&id=cz_cs_car_lighting&lang=cs

http://www.lighting.philips.com/cz_cs/consumer/carlighting/1_car_lighting/references_for_car/10_ecovision_ref.php?main=cz_cs&parent=cz_cs&id=cz_cs_car_lighting&lang=cs
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod Car-MultiMedia 17. 9. 2009 11:50

Vubec ja sam osobne se ztracim v zaplave informaci, kde nejprve tvrdi, ze nejlepsi svetelny tok je 6000K pro nejnarocnejsi ridice. Pote tvrdi, ze 4300K je nejidealnejsi. Jen otazka, zkusil nekdo jen po neosvetlene okresni silnici s autem s 6000K a pak presednout v zapeti do auta s 4300K? Nebe a dudy ... nejvice blizke dennimu svetlu je 4800K -> max. 5000K. Vychazim z vyzkumu FK automotive za miliony Eur. Pokud je uz svetlo "namodrale" tak v noci a vubec za deste a zhorsenych viditelnych podminek oko "vidi" v podstate mene nez pri 5000K (vyroba cina) nebo pri 4300K (ofiko vyroba origo vybojek) vybojkach. Z vlastni zkusenosti a prodeje vybojek a poznatku od zakazniku doporucuju pouze vybojky 4300K az 45000K, pro ty co chteji mit radost za modreho nadechu 6000K. 8000K a vys je pro radoby tuningare, kteri si timto keledujou o flastr.
Car-MultiMedia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 17. 9. 2009 12:27

4300 K má největší světelný tok
"Vepřové zdražuje, ale sviní je všude pořád dost"
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod coxxi 17. 9. 2009 13:23

opakovani je matka moudrosti, viz moje predesle posty.

4300 Kelvinu odpovida cca zluto az bilemu (5000K se udava pro svetlo ve dne) svetlu - a prave oko vnima SUBJEKTIVNE zareni v teto oblasti spektra viditelneho zareni nejlepe - je na nej vice citlive nez na modre az fialove svetlo (=pocitove studenejsi svetlo=vic Kelvinu).

Hustoles : jestli 4300K nebo 8000K nerika nic o svetelnem toku a intenzite, na to potrebujes jine udaje.

To ze Philips a OSRAm zacali delat "namodralejsi" rady vybojek, jen kvuli tomu aby prodali taky tuningarum,aby i pro tento segment trhu meli zbozi.Je jim sumak, ze to neni optimalni pro lidske oko, ale kdyz to chtej a koupi, proc jim to neprodat.
Naposledy upravil coxxi dne 17. 9. 2009 13:29, celkově upraveno 1
coxxi
Štamgast

Odeslat příspěvekod coxxi 17. 9. 2009 13:26

viz ...
coxxi píše:mello: je to naprosto jednoduchy, cim je vybojka starsi, tim vice sviti do modra az fialova (to je ta zminovana "ruzova" u starsi vybojky). Intenzita svetla klidne muze zustat stejna, teoreticky. (Polopaticky = proste sviti porad stejne intenzivne)

Ale diky tomu, ze lidsky oko je nejcitlivejsi na vlnovou delku odpovidajici cca zlute barve, naopak u modro-fialove ma citlivost o dost mensi, proto ten predmet - v nasem pripade silnice, se ti bude zdat min osvetlena, ikdyz odrazem od silnice a okolnich predmetu dorazi zpet do oka stejne "mnozstvi" svetla jako kdyz ta vybojka davala "belejsi" svetlo.

Ve zkratce - cim vic ti to bude svitit do modra, tim min uvidis. Je to proste vlastnost lidskyho oka. Proto ty chudaci tuneri s prestavbovkama 8000K nevidi skoro nic, ale protijedoucim vypali oci.

Dalsi otazky? :-)
coxxi
Štamgast

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 17. 9. 2009 14:23

coxxi píše:4300 Kelvinu odpovida cca zluto az bilemu

Jenže já mám problém, že v autě mi to svítí s nádechem do žluta a na OI ty přímo mé výbojky svítí bíle :hm
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Předchozí stránkaDalší stránka