IQ routes

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 5. 2009 10:13

Stoji za to, porizovat navi s podporou teto funkce? Jak to vubec funguje? Usetri to opravdu nejaky cas nebo je to jen dalsi marketingove lakadlo s nulovym realnym prinosem? :hm
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 5. 2009 11:03

Ajaj...hodinu bez odpovedi. Stalo se neco? :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod motorol 30. 5. 2009 11:22

Je to jen marketing, co jinýho. By mě zajímalo jak by to chtěli udělat. Když je někde zácpa na běžných místech tak tě odkloní TMC jinudy. Jinak všechny navi maj různé varianty počítání. Na iGo mam nejkratší, nejrychlejší, ekonomická a nejsnandější (asi se nejméně odbočuje). A počítá to na každé silnici nějakou baj voko dosažitelnou rychlost. A dojezdový čas celkem sedí. Na rychlost to bere co nej komunikace, na blízko tě to protáhne skoro po polní cestě (nebo i po ní pokud to máš povolený) a stačí když je ta polňačka o metr kratší než vedlejší asfaltka (když jsem to měl nový tak asfaltka mě vedla do zatáčky a navi zkratkou po polní - ušetřeno 10m)...
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 30. 5. 2009 11:40

Je to uplne na pi...

Sam ma TT 930 a moje normalni cesta z Duseldorfu do Prahy co ma cca 800km mi trva o hodinu kratsi dobu nez rika slavne IQ.. a to i kdyz jedu predpisove a jeste k tomu jsou na ceste nejake opravy.

Rozhodne to neni duvod pro kupovani jine navigace.
HrdinaJan
Veterán

Odeslat příspěvekod mlaskac 30. 5. 2009 11:40

vyplati se to. ten u ONE a ONE XL. kde je cena vice nez prizniva.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod robbert 30. 5. 2009 12:06

Já mám TT GO 630 s IQ routes. A musím říct, že to funguje. Naviguje to jinou cestou přes víkend a jinou přes týden. Data o cestách to získává připojením i netu.
Tedy při použití TT home nastavíš, jestli souhlasíš se sdílením dat, pokud ano bude TT odebírat tvé cesty a porovnávat to s jinými. Výsledkem je tzv IQ routing, kdy reaguje podle výsledků, které získal.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vilik 30. 5. 2009 13:41

Vyplatí se to a funguje to. Princip je, jakl napsal Robbert, ve sdílení údajů z trasy, kdy se zaznamenává trasa, rychlost, zastávky a další parametry. V TomTomu je vyhodnocují a výsledky rozesílají v aktualizacích. V okamžiku, když chceš plánovat trasu, tak se počítá s ohledem na tyto informace. Například když je některý úsek silnice ve středu a v určitou hodinu notoricky ucpaný a tvoje plánovaná trasa by tudy měla vést, navede tě jinudy. Ve čtvrtek tě klidně tím místem bude navigovat, jelikož tu zácpy nebývají. Občas dojde k aktualizaci i během jízdy. Data se sbírají od milionů uživatelů TomTomu aby to dalsím milionům usnadnilo jízdu. vše je založena na základě statistiky, takže tenhle systém nemůže předvídat dopravní nehody, krátkodobé uzávěry a pod.

Prosím neplést si to s RDS-TMC. které je závislé na informacích, které přichází přes rozhlas. To sice také funguje, ovšem zde je kámen úrazu v aktuálnosti informací. Tenhle systém by měl reagovat na okamžitou situaci na silnicích.

V každém případě doporučuji nákup navigace, která má obě funkce. Mnohokrát jsem se v praxi přesvědčil o jejich užitečnosti.
vilik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 5. 2009 14:47

Tuto funkci ma jen TT nebo i Igo, garmin a dalsi?
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod vilik 30. 5. 2009 15:41

IQ Routes a MapShare je výsadou TomTomů.
vilik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod CyberVic 30. 5. 2009 17:22

...tezko rict, jake procento tom tom uzivatelu ma svoje navi trvale pripojene na net, aby to k necemu bylo. Jako uzitecnejsi vidim v blizke budoucnosti RDS-TMC, az bude napojeny na site mobilnich operatoru, a bude v realnem case sledovat prumerne rychlosti stovek teefonu na jednotlivych silnicich, pak verim, ze to bude fungovat spolehlive...
VW Sharan Highline 2.0TDI 125kW DSG
VW Tiguan 4M Sport&Style 2.0TDI 103kW DSG
CyberVic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod caprighia 30. 5. 2009 17:55

Já moc nechci, aby mně pořád někdo sledoval....kudy a jak rychle jedu, v kolik hodin kde jsem atd. Další potenciální zbraň pro Velkého Bratra. Apropo - navigace už mně hnala i po schodech (nikoliv v režimu pěšky)
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast

Odeslat příspěvekod CyberVic 30. 5. 2009 18:37

caprighia píše:Já moc nechci, aby mně pořád někdo sledoval....kudy a jak rychle jedu, v kolik hodin kde jsem atd. Další potenciální zbraň pro Velkého Bratra. Apropo - navigace už mně hnala i po schodech (nikoliv v režimu pěšky)

...tak jestli nechces byt sledovan, zahod mobil nebo aspon baterku...:-) Sledovani vzadalenosti od bunky (tzv Time Advance) je nezbytnym predpokladem fungovani GSM siti, takze se bude dit tak jako tak. Druha je vec je dalsi zpracovani techto dat, kde asi nikoho nebude zajimat, od koho konkretne data jsou. Pokud to bude vyuzito pro dobrou vec, a anonymne, jako napriklad lepsi RDS-TMC, inteligentni rizeni dopravniho znaceni apod, jsem pro... Myslim ze scenare typu: budou me sledovat, a daji na D1 PaCHum hlasku, kdyz zjisti, ze jsem jel z Prahy do Jihlavy 30minut, a PaCHove me odchytej svejma super kcharama Prasat R36, a na miste obesej, jsou sice technicky mozny, nicmene ne moc realny...

Vetsina operatoru dnes uz vice mene pouziva sledovani napriklad pro identifikace klonovanych SIM karet, spolehaje na fakt, ze neni technicky mozne premistit SIMku napriklad o 1km za 10 vterin... Popularni jsou taky napriklad sluzby typu: kde to zije...:-) , kde se pouzivaj lokalizacni data, samozrejme "zcela anonymne"...:-)
VW Sharan Highline 2.0TDI 125kW DSG
VW Tiguan 4M Sport&Style 2.0TDI 103kW DSG
CyberVic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod caprighia 30. 5. 2009 18:49

To máš pravdu, čert nám byl ty mobily dlužen...chjo.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast

Odeslat příspěvekod vilik 30. 5. 2009 19:02

CyberVic
Trvale to nemá nikdo. To dá rozum. Ale po odsouhlasení se sběrem informací se posílají vždy po připojení k počítači a spuštění TomTom Home. Já nevím, kolik lidí v ČR má TT a kolik se jich přihlásilo k této službě, ale odhaduji, že je jich dost. A k nim se dostanou aktualizační informace.

Kdo se nepřipojuje, třeba z důvodu obavy sledování, tak má smůlu. Nebude mu fungovat ani MapShare.

RDS-TMC taky vidím jako službu budoucnosti. Ale spíše tak, že IQ Routes, MapShare a RDS-TMC budou fungovat vedle sebe a navzájem se doplňovat.

caprighia

TomTom je navigace rozšířená a provozovaná po celém světě. Všechny informace se soustřeďují v Holandsku, kde se zpracovávají. Identifikace jednotlivých přístrojů je podle ID čísla. To samotné je každému nanic, pokud nemá seznam držitelů navigací. Nevím, kde sehnat seznam a nevím, koho by zajímalo, že Lojza Vyplašený jel v sobotu 30.května 2009 z Granátova do ***** rychlostí 91 km/hod. A to už nemluvím o případech, kdy se navigace půjčuje.

V každém případě, pokud máš obavy ze sledování, nezapínej si tu funkci, zahoď mobil, nechoď do žádného města kde jsou kamery, nejezdi autem, protože tam jsou taky kamery, zalez někam do zemljanky v Brdských lesích.
vilik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 5. 2009 21:37

Njn sledovani taky nemusim, ale uz mi to zacina byt cim dal vic fuk :-/
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010