Přední třemeny do zadu?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pringels 22. 5. 2009 13:34

Zdravím,

může mi někdo říct jestli je možné dát přední třmeny dozadu? Plánuji totiž koupit komplet nové brzdy i s třmeny na předek, tak si říkám co udělám s těma starýma třmenama :D Jde je dát dozadu a nebo je budu muset prodat? Ještě pro upřesnění, stávající jsou 4-pístkové a vzadu 2-pístkové..Díky
pringels
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 5. 2009 13:41

ne, jen tak, ze to vezmes a presroubujes to nepujde, ale principialne tam pujdou dat. Ale prakticky to neudelas.
anonymni

Odeslat příspěvekod nikdo 22. 5. 2009 13:56

Muselo by ti sedět nejen uchycení třmenů na nápravu, ale i rozměry kotoučů. Do věcí jako tlaky brzdové kapaliny, naladění ABS a ESP nevidím, ale i to by podle mne mohlo dělat brikule.

Jen tak mimochodem, moc mi neladí to, že chceš měnit celé brzdy (což bych čekal od člověka, který o tom něco ví) s tím dotazem...a na čem ti nestačí čtyřpístky? A měníš jen třmeny, nebo i kotouče?
nikdo
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jouda.II 22. 5. 2009 14:03

Sice nevím, co to je za káru, ale většina aut nemá vzadu ani větraný kotouče.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod pringels 22. 5. 2009 14:04

Díky za rychlou odpověď to jsem potřeboval vědět, jestli to půjde snadno a nebo s tím bude jeba... :-) Tak moc o tom nevím, proto se ptám...jde mi spíš o to že se chystám na úravy motoru, ale nejdřív to musí pořádně brzdit :-)) Teda já to upravovat nebudu i když bych rád, ale bohužel se v tom nevyznám :-( Měním třmeny za 6-pistkove, kotouč 342 mm
pringels
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pringels 22. 5. 2009 14:04

Alfa romeo 156 GTA
pringels
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 5. 2009 14:06

tos koupil tu, co ma motor na magistrale v Praze? :)
anonymni

Odeslat příspěvekod pringels 22. 5. 2009 14:07

JJ začínám ji dávat dohromady :-D Chudinka alfinka, ale teď aspoň vím jak vypadá můj motor ze všech stran :-) Ale tahle to není, i když byla libová..
pringels
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jintaj 22. 5. 2009 22:53

Obávám se, že to zaměnit nepůjde. 99% aut má vzadu kotouče s jiným průměrem než vepředu, o tloušťce nemluvě.
Jintaj
Fanatik roku 2008

Odeslat příspěvekod 911 23. 5. 2009 03:15

u caymana by to mozna slo
Never a frown with golden brown
911
Inventář

Odeslat příspěvekod Shoorty 23. 5. 2009 10:44

Stara FIAT Croma mala rovnake brzdy aj v predu aj vzadu, tam nebol proble, zlate to auto :D
...hátépé f čipu woe :D
...prassát f turbu, f metle, f dehtu, na hlínách woe :D
Shoorty
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod caprighia 23. 5. 2009 13:00

Na zpomalení mají zadní brzdy malý vliv, tam bych šel po dobře fungující ruční, když už tuníš, aby šla dobře použít třeba k průjezdu vracečkou atd. Vzadu mi nevadí ani bubny, bohatě stačí...
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast

Odeslat příspěvekod pringels 23. 5. 2009 19:52

Díky za odpovědi. Já jsem to spíš bral tak, jestli je budu moct ještě dále použít, což nejde. Takže se budou prodávat...
pringels
Kolemjdoucí