Čím odstranit zbytky lepidla po samolepce na karoserii?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mlaskac 24. 5. 2009 09:45

zuzkys píše:
mlaskac píše:drhnout je na nejpitomejsi rada. IMHO je nejlepsi fen a proste zezmolkovavat tak dlouho dokud to nejde nebo dopadnes jako ja.

Malinko jsi to nepochopil - víš co se stane s nálepkou, která se namočí v teplé vodě se šamponem? Že by se zežmolkovala? Bingo. Asi těžko něco můžeš teplou vodou drhnout tak, aby sis poškrábal lak.. trochu si mě nepochopil.

No ja samozrejme pochopil co pises, pouze jsem predpokladal ze se bavime o plastove nalepce a hlavne o nalepce co tam byla treba pul roku.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod divertikl 14. 12. 2009 13:32

Zbyky lepidla z karoserie jsem naprosto snadno, bez dření a ničení laku odstranil pomocí tvrdého autovosku - já to dělal "Sonaxem - Auto Hart Wax." Jak to funguje, to nevím, ale šlo to fakt dobře a předokládám, že vosk na lak mi neničil lak. :-) Což u alkohoů a toluenů asi trochu hrozí.

Doporučuju!
divertikl
Nováček

Odeslat příspěvekod drgi 16. 12. 2009 14:45

no, a co by ste spravili so zbytkami lepidla na plastovom kryte prednych svetiel?
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive Roadster, 2001 (NBFL), 1.8, 90 000 km.
'Zero' : Toyota Corolla AE92, 1991, 1.6 4AF hatchback bez plutvicky, 190 000km.
drgi
Nováček

Odeslat příspěvekod divertikl 16. 12. 2009 16:53

Drgi:

Plastu by nemělo uškodit ani ředidlo, ale myslím, že můj recept s tvrdým voskem by fungoval a je šetrnější. :-)
divertikl
Nováček

Odeslat příspěvekod Hustoles 17. 12. 2009 15:01

Nebo WD40 by taky nemělo vadit.
"Vepřové zdražuje, ale sviní je všude pořád dost"
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod ka-spel 19. 12. 2009 01:29

JardaB píše:Spis ten benzin, laku to neuskodi ale radsi pak dobre umyt a rozlestit. Ja dokonce myl pryskyrici z HR borovic nitroredidlem - benzin se vubec nechytal, taky bez poskozeni.

Na pryskyřici terpentýn.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod Michal_RSI 4. 6. 2020 05:52

Mě to šlo dlaní ruky, prstem taky , ale měl jsem tam pak puchýř :-D Rozšudlil jsem to dlaní ruky a dělal v tom drážky nehtem až tam zbyla jen taková tenká hladká vrstva a tu jsem přešudlil tričkem napuštěným v autošampónu s voskem a nakonec jsem to přetřel suchou stranou a vypadalo to perfektně, lesklo se to jak zrcadlo :-)
Michal_RSI
Kolemjdoucí

Předchozí stránka