za jízdy vytekl všechen olej z motoru

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mates118 6. 4. 2009 21:42

zdravím,stala se me takova vec ktere nemam vysvetleni,jedu po dalnici do brna zastavim na 80km vse ok ujedu 30 km zastavím a najednou cela prava strana auta od oleje,zvednul jsem kapotu a cely motor od oleje.Zajimave je ze me pristrojovka nic nesignalizovala nedostatek oleje atd. vytahl jsem merku oleje a ani tuk na merce...divim se ze se nezadrel motor....no tak rikam koupim olej jedu domu a dej se vule boží,jedu zpet pomaleji max 100km/hod a vse v poho zadny olej nechybí,doma to proskoumam a vypada to ze olej vystrikal z hadice co je napojena u víka ventilu aby zní odcházely páry...
Napada vas neco?je mozne ze by se treba ucpal olejovy filtr a nebo nejaky kanal ze by se ucpal a čerpadlo porad tlačilo olej?no opravdu nevim jelikoz filtr má jeste stejne jeden okruh ktery muze filtr obejit i kdyby byl ucpany...no kazdopadne jsem dnes vymenil filtr a vic me nic nenapada...dik
mates118
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 4. 2009 21:48

moznosti je mraky
anonymni

Odeslat příspěvekod one-z 6. 4. 2009 22:55

já bych nechal vyčistit motorový prostor od toho oleje a třeba se přitom čištění na něco přijde ;-) každopádně bych to někomu svěřil a poradil se, než za chvíli řešit a shánět nový motor... tohle není prasklá žárovka ;-)
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 7. 4. 2009 05:31

Co to je za karu? Je mozny, ze kdyz se tomu dal poradnej kour, tak je to treba uz vybehany a slo hodne plynu pod pisty -> odvetravani nestihalo a chcal tam olej. Navic asi praskla hadice, ne? U nekterych motoru s tim byvaji problemy...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod mates118 7. 4. 2009 08:06

je to mazda 626 comprex diesel,motor vybehany urcite neni,je 30000km po generalce komprese jak u noveho auta...zadne hadice praskle nejsou....ja osobne si myslim ze se pod vikem nahromadil olej protoze necirkuloval...vymenil jsem filtr a uvidim...
mates118
Nováček

Odeslat příspěvekod michajel1 7. 4. 2009 09:14

No mne sa niečo podobné stalo na kedysi na Felde 1,6, motor zasraný od oleja ale keď auto stálo tak na zemi v garáži nič. Tak som odmasťovačom motor očistil, previezol sa a ejhle olej tiekol pod tesnením, ktoré je pod odlučovačom olejových pár. Oprava ca 20 min. a nové tesnenie 100sk. Akurát to tesnenie som musel objednať priamo v Škoda servise lebo ho nikde nemali a aj v škodovke im to trvalo 3 dni kým ho dodali.
michajel1
Nováček

Odeslat příspěvekod Joe King 7. 4. 2009 09:29

mates118 píše:jedu po dalnici do brna zastavim na 80km vse ok ujedu 30 km zastavím

Tak tohle by u me asi dopadlo hur, po 30km na dalnici obvykle nestavim, abych obesel jestli nahodou neni od oleje.
Joe King
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Ency 7. 4. 2009 12:47

mates118 píše:zZajimave je ze me pristrojovka nic nesignalizovala nedostatek oleje atd. vytahl jsem merku oleje a ani tuk na merce...divim se ze se nezadrel motor....

Když by začala signalizovat, tak už by bylo asi pozdě :)
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast

Odeslat příspěvekod TomZ 7. 4. 2009 12:50

2Ency: to si nemyslim. Mel jsem pujcenou O1, ktera zrala hodne oleje, ale nevedel jsem o tom. A najednou se rozsvitila kontrolka, ze je malo oleje. Samozr. jsem hned zastavil, pak opatrne dojel par km k prvni pumpe.. a ok
TomZ
Štamgast

Odeslat příspěvekod Joe King 7. 4. 2009 13:17

Me zacala kontrolka problikavat akorat jednou jeste pred lety u 105tky. Tam to stacilo dolit az prilezitostne.
Joe King
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod wolff 7. 4. 2009 13:24

Obecně se ví, že ještě v podstatě úplná ztráta oleje nemusí u auta znamenat smrt, neboť olej je mazivo a jako takový vytváří povlak, který jistou dobu na styčné ploše vydrží (dokud se teplem neodpaří a tak podobně), takže to smrt motoru automaticky nemusí znamenat...

Zaujala mne jedna vec...jak tady kdosi píše, že čekal na těsnění od škodovky originál 3 dny... Ty kecko... škodovka přeče dodává díly na počkání, tak tady laskavě nelži. Znám tady jednoho experta a jednoho moderátora, kteří by tě pokárali, protože co si napsal nemůže být pravda...!

Jinak to mě mrzí, že se podobná věc může stát i na mazdě, spíš sem to čekal, a nějakém německém střepu..., ale asi jinak, než dolitím oleje, očištěníma zkušební jízdou se to nezjistí.. Za provozního stavu jsou tam přeci jen jiné tlaky, než když to auto stojí...
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod kefish 7. 4. 2009 13:31

Ency píše:
mates118 píše:zZajimave je ze me pristrojovka nic nesignalizovala nedostatek oleje atd. vytahl jsem merku oleje a ani tuk na merce...divim se ze se nezadrel motor....

Když by začala signalizovat, tak už by bylo asi pozdě :)

Onehda po me O1 chtela dolit olej, i kdyz byl jeste kousek nad minimem. A i kdyz je merka sucha, tak to jeste nemusi znamenat, ze v motoru neni ani kapka oleje.
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast

Odeslat příspěvekod michajel1 7. 4. 2009 13:43

to Wolf: Počuj ty fanatik ja som slušne vychovaný tak neviem prečo by som mal klamať. To tesnenie objednávali priamo zo škodovky a fakt to trvalo 3 dni.
Naposledy upravil michajel1 dne 7. 4. 2009 13:45, celkově upraveno 1
michajel1
Nováček

Odeslat příspěvekod Ency 7. 4. 2009 13:45

kefish píše: A i kdyz je merka sucha, tak to jeste nemusi znamenat, ze v motoru neni ani kapka oleje.

To sem měl taky na mysli ...
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast

Odeslat příspěvekod julo9 7. 4. 2009 13:48

no mne sa stalo zas nieco ine, ked som mal 120 v noci mi vytiekol vsetok benzin, ale za prispenia zlodejskych hajzlov, to bola radost rano policajti robili poplach s hasicmi bol som za k...ta, prsalo vtedy a benzin ktory neukradli tiekol s vodou rovno do potoka ruky by som im dolamal
julo9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marthinn 7. 4. 2009 13:50

já jel jednou do lesa, najednou vidím kamen čouhat ze země, padla rána a taky mi po chvilce vytek všechen olej :roll:
marthinn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puck 7. 4. 2009 13:50

kamos najazdil s oplom zafira asi 2000 km kym som mu pripomenul, ze v motore nom nie je olej, pretoze ten novy ma este stale na policke v garazi.
puck
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mgr. květoš dadáček 7. 4. 2009 13:54

wolff píše:Jinak to mě mrzí, že se podobná věc může stát i na mazdě, spíš sem to čekal, a nějakém německém střepu...

Ty ses už dočista zbláznil Wolffíku :lol:
Čtěte časopis Pražský strážník. Ke stažení na www.mppraha.cz

Ten, kdo bere politickou práci jako příležitost pro snadnej a zahálčivej život, ten tady mezi námi nemá co dělat.
© Josef Pláteník, vedoucí tajemník Okresního výboru Strany
mgr. květoš dadáček
Nováček

Odeslat příspěvekod wolff 7. 4. 2009 13:57

michajel1 píše:to Wolf: Počuj ty fanatik ja som slušne vychovaný tak neviem prečo by som mal klamať. To tesnenie objednávali priamo zo škodovky a fakt to trvalo 3 dni.

Počuj ty šlušňák..., já vím, já si dělal srandu... Chce to smysl pro humor... Já narozdíl od jistých jiných fanatiků vím jak to u škodovky a jiných chodí... Já si jen dovolil malou vsuvku na jiný experty zde na foru...
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod asimov 7. 4. 2009 14:00

wolff: holt musíš počítat s různým IQ lidí :D
R.I.P.: Alfetta GTV 2.0 Dellorto (96kW): Oo===V===oO
Lancia Kappa SW 2.0T 16v (151kW)
asimov
Nováček

Odeslat příspěvekod wolff 7. 4. 2009 14:01

mgr. květoš dadáček píše:
wolff píše:Jinak to mě mrzí, že se podobná věc může stát i na mazdě, spíš sem to čekal, a nějakém německém střepu...

Ty ses už dočista zbláznil Wolffíku :lol:

A cos e ti nezdá... Já jediný auta, na kterých záhadně mizí olej znám z koncernu VW..ostatním celkem drží.. No ještě Opliky a jejich 1,6 a 1,4 16 V byly slavné tím, že jezdily i bez oleje... To také potvrzují zejší reakce... 4 reakce na jízdu bez oleje a všechno škodovky
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod mates118 7. 4. 2009 14:05

a muze to byt teoreticky tim filtrem?zitra zase razim az na jizni moravu tak bych nerad aby se to stalo znova....
mates118
Nováček

Odeslat příspěvekod wolff 7. 4. 2009 14:07

No já bych s tím nejel.. Na filtr bych to osopbně netipoval... Spiš opravdu an to, že ti podfukuje těsnění... Toho oleje vyteče moc...
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod wolff 7. 4. 2009 14:08

asimov píše:wolff: holt musíš počítat s různým IQ lidí :D

NO tak fakt je ten, že člověk tak nějak nepředpokládá, že se na internet dokážou připojit lidé s IQ Mgr. Květoše... Ale hold už mají internet i v Mostě
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod Dr.Tečka 7. 4. 2009 15:10

wolff píše:
asimov píše:wolff: holt musíš počítat s různým IQ lidí :D

NO tak fakt je ten, že člověk tak nějak nepředpokládá, že se na internet dokážou připojit lidé s IQ Mgr. Květoše... Ale hold už mají internet i v Mostě

Když se k internetu dokázal připojit Wolff, tak to zvládnou i naši křečci...To nebude mít s IQ nic společného.
Dr.Tečka
Nováček

Odeslat příspěvekod Pe012tr 7. 4. 2009 15:18

Mmm.. jak už psali mnozí, příčin může být plno.

Podle mě máš někde dírku.. čerpadlo, hadice, nějaké těsnění někde.. nebo ventilové víko? To pak zprasí motor olejem docela solidně :)
Pe012tr
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mates118 7. 4. 2009 17:22

no to urcite ne tesneni pod hlavou je kovové,to nepodfoukne,z ventiloveho vika to sice trochu utika ale ne tak aby to vohodilo celý bok auta,,,to znamena ze to muselo vytrisknout v jednu chvili....
mates118
Nováček

Odeslat příspěvekod NiceOne 7. 4. 2009 17:54

wolff píše:Já narozdíl od jistých jiných fanatiků vím jak to u škodovky a jiných chodí... Já si jen dovolil malou vsuvku na jiný experty zde na foru...

wolff píše:už mě u Fiatu opravdu nikdo neuvidí a s trochou nadsázky se dá říct, že jdu hned přes ulic, kdo to tam znáte objednat škodovku.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 10. 2020 06:31

https://www.idnes.cz/auto/magazin/olej- ... droj=patro
celkem drsny test, docela mne prekvapilo, ze po vypusteni zbyl v motoru litr oleje, to mi prijde divne... Ale zkouset to teda nebudu.
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Vana666 22. 10. 2020 07:44

Na čtení premium sekce bych musel investovat korunu, což se mi moc nechce. O čem tam psali ?
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 10. 2020 08:31

https://www.idnes.cz/auto/magazin/olej- ... 990031A372
tady by mela stacit registrace
- vypustili olej zatkou (tomu moc neverim, jestli ho spis ledabyle nevysali...)
- ujeli 100km jako prd, ani nesvitila kontrolka, viz vyse
- sundali vanu a filtr, nasli jeste litr! oleje
- ujeli neco pres 30km a ojnice jim podala ruku, zadne prekvapeni uz ;)
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Vana666 22. 10. 2020 11:15

Jo dík
je to divné protože třeba při normální výměně oleje, když se všecek vypustí a nalije novy tak kontrolka chvíli svítí i po nastarování motoru, než si čerpadlo nasaje a natlakuje systém

Tady jim to neudělalo, kontrolka po vypuštění nesvítila takže se o závěrech první části testu dá dost pochybovat
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod glider 22. 10. 2020 11:16

Preto nalievam rovno do filtra olej, nech to nejde nasucho tu sekundu ci dve.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Vana666 22. 10. 2020 11:34

Taky to dělám, i tak ale kontrolka pár vteřin svítí
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod glider 22. 10. 2020 11:38

Praveze ked som nalial do filtra, tak to bolo hned, ked som nenalieval, trvalo, kym naplnilo filter.

A ked som mal zly filter, ktory nedrzal v sebe olej, tak pri kazdom starte to svietilo cca 2s.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Vana666 22. 10. 2020 12:09

Asi záleží jak které auto, provedení a poloha filtru apod.
Vana666
Servismen