Zabezpečení vozu Construct nebo alarm ?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod haminator 11. 3. 2009 10:03

Čau všem.

mám nedávno koupený Peugeot 407. Nyní řeším, jak jej zabezpečit. Mám udělané akorát pískování skel a zavedení do databáze OCIS.
Teď bych chtěl ještě dodělat další mechanické zabezpečení:

Jsou tři varianty:

1) Tajný vypínač
2) Deffend Lock nebo CONSTRUCT
3)kvalitní autoalarm s GSM komunikátorem, nebo s ext. GPS pro udání polohy

Samozřejmě je možné si nechat namontovat vše, ale spíše bych chtěl buď alarm, nebo zámek zpátečky + zapnutí tajného vypínače.

-Když si dám alarm, je to nákladnější (cca 11 000,- - 12 000,- ???)a při aktivaci to také blokuje zapalování motoru (jako tajný vypínač).

-Nebo zámek zpátečky s tajným vypínačem (zde cana cca 9000,- ??? ).

Teď co je účinější ? Když houká auto na parkovišti přes den, tak každý chodí kolem a vůbec ho to nezajímá. Zloděje to může znervoznět či nejlépe vyplašit. Mně příjde sms s přibližnou polohou a vím, že teď je alarm aktivní tak hned běžím k autu.
Když zase někdo rozbije okénko a vesele si začne odmontovávat radio a vykrádat auto, také si ho nikdo nevšimne, když budu mít jen zámek zpátečky.
Další věc, když si pro auto přijedou s odtahovkou, či rukou, tak je mi zámek zpátečky taky k prdu.

Tak teď nevím, co vy ? Jaké máte zkušenosti ? Co se týče alarmu, byl by to od Jablotronu - prověřená kvalita.
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlaskac 11. 3. 2009 10:26

pojistka. ukrast se da vsechno.

ja bych volil alarm a imitaci zamku razeni (tu cepicku) + nalepky construct.

auto se zamkem je stejne zranitelne jako bez nej. pokud nemas havarijku je alarm lepsi. pokdu do toho nechces nasypat 25000 za ten s GPS tak staci zakladni plus tmobile locator.

+ tajny vypinac
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod turboleon 11. 3. 2009 10:35

Alarm Bladox plus zámek řazení a pojistka.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 3. 2009 10:44

Alarm, Construct a havarijko se spoluúčastí 1% 8-)
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod hikeen 11. 3. 2009 10:54

podle mě stojí za úvahu. schovanej mobil, ktery si necháš v připadě krádeže lokalizovat.

určitě vypínač čerpadla....někde na dobrém místě.

Obě veci sou levné...a myslim, že dost učinně..samo, když ti to naloží na karu a odvezou...tak vypínač nepomuže...

ale pochybuju, že zlodějí kradou auto se zapnutou ruširkou mobilního signálu.

Zajimálo by mě jestli se dá construct odvrtat, či tak něco? mám to v autě...
hikeen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod haminator 11. 3. 2009 10:56

Mám kompletní allrisk havarijko....
Jak jsem říkal, spíše bych volil tu nebo tu druhou variantu. Nechce se mi do toho nasypat najednou zase 20 000,-.... proto se rozmýšlím, mezi alarmem, či zámkem zpátečky...

Pomohl již někomu z vás alarm, či zámek zpátečky když vám vykrádali či chtěli ukrást auto ?
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 3. 2009 11:00

nechapu, proc to resi lidi tak hloupe. Vezmu nejlevnejsi havarijni, k tomu EuroGap a muzu se smat a byt v klidu. Misto blbosti typu zpatecek a alarmu, coz je hracka.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 3. 2009 11:04

Nevím jak tebe Goesi, ale mě by krádež auta srala bez ohledu na to, že by dostal zpět svoje love, páč mám každé své auto tak nějak rád.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 3. 2009 11:12

no ano, ale nic te to nestoji a dostanes zpet tu sumu kteoru zaplatis a o to jde. Alarmem clovek nic neziska, to prejde kde jaky zlodejsky nouma, stejne jako mechanicke zabazpeceni.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 3. 2009 11:14

Jasně že alarm je na ***** ( osobně odzkoušeno ), spíš dokonce na obtíž, napsal jsem ho jen pro formu.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod mlaskac 11. 3. 2009 11:27

goes píše:nechapu, proc to resi lidi tak hloupe. Vezmu nejlevnejsi havarijni, k tomu EuroGap a muzu se smat a byt v klidu. Misto blbosti typu zpatecek a alarmu, coz je hracka.

a treba z parize se dostanes jak? na vlastovce s eurogapu? takovy kraviny. pojisteni je o kryti rizik ktere si nemuzu dovolit zaplatit (tj totalni havarka nebo kradez). naopak mam vzdy spolucast 10 tisic protoze cokoliv pod nema smysl resit s pojistovnou. rychlejsi a levnejsi je to rovnou opravit.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 3. 2009 11:32

Já mám zlatý střed 5tis.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 3. 2009 11:34

mlaskac píše:
goes píše:nechapu, proc to resi lidi tak hloupe. Vezmu nejlevnejsi havarijni, k tomu EuroGap a muzu se smat a byt v klidu. Misto blbosti typu zpatecek a alarmu, coz je hracka.

a treba z parize se dostanes jak? na vlastovce s eurogapu? takovy kraviny. pojisteni je o kryti rizik ktere si nemuzu dovolit zaplatit (tj totalni havarka nebo kradez). naopak mam vzdy spolucast 10 tisic protoze cokoliv pod nema smysl resit s pojistovnou. rychlejsi a levnejsi je to rovnou opravit.

jenze ty blbosti - alarm, zamky apod. ti od ukradeni nepomuzou a o tom to je. Takze je lepsi nez resit za desitky tisic nakladne zabezpeceni, vzit reseni nasledku, coz je nepomerne levnejsi. Holt ano, budou zde komplikace v podobe dostani se z Parize, na druhou stranu budes mit penize.
anonymni

Odeslat příspěvekod haminator 11. 3. 2009 11:37

Dobře. Má cenu u ojetého auta platit EuroGap, když tržní hodnota nového auta jde nejvíce dolu. Koupíš za 500 000,- káru a za 3 roky ti za ní daj v bazaru tak 170 000,-. U nového auta to chápu, ale u ojetiny kolem 200 000,- která je pojištěná i na ukradnutí nevím, zda je to nezbytně nutné. Zda by nepostačil Construct, či dobrý alarm....

To MELLO: Máš pravdu. Toto auto mám rád od chvíle co jej mám :)
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 3. 2009 11:43

u ojeteho EuroGap nejde udelat.

Jinak u auta za 200k se nevyplati davat ani zabezpeceni, ani pojisteni. Je lepsi za litr udelat skryty vypinac a tim to hasne.
anonymni

Další stránka