On board kamera

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod D.Kripal 20. 3. 2011 11:35

Ahoj :-) tak konečně jsem měl možnost vyzkoušet svoji novou kamerku, tak zasílám pár informací pro případné zájemce :-):
Kamera : DOD GS600
Objednáno z dealextreme
http://www.dealextreme.com/p/gs600-5mp- ... slot-54234

Při objednání jsem zvoli dopravu EMS za příplatek 20 dolarů, přeci jen jsem chtěl mít kameru doma co nejdříve. Nevím, zda to něčemu pomohlo, protože 3 týdny zas tak expresní není. Navíc po týdnu se z dealextreme ozvali, že chtějí za EMS doplatit navíc 7 dolarů, za co konkrétně nějak netuším.. Ale naštěstí za necelé tři týdny byla kamerka doma - krabice zabalena do "bublinkové" obálky, vše v pořádku nepoškozené :-))

Samotná kamerka vypadá opravdu hodně dobře, malá, pevná, lehce ovladatelná v autě se dá vymyslet několik možností jak jí co nejvíce zamaskovat :-)

Automatické zapnutí a vypnutí podporuje, zrovna tak nahrávání v potřebných intervalech. Napájení je pomocí konektoru podobného Nokii 6230 apod.., ale bohužel jen podobného, takže nedokážu říct, zda je reálné využít nabíječku z nějakých běžných telefonů. Naštěstí je ale možné kamerku nabíjet i pomocí MICRO USB, takže tím je problém s náhradní nabíječkou vyřešen.

Trošku "potíž" je v samotném jejím nastavení, pro přístup do menu jí je potřeba připojit k nějakému zobrazovacímu zařízení. V balení je však pro toto kabel Microusb-chinch, takže pokud máte zájem využít např. domácí TV, tak je zapotřebí pořídit HDMI kabel, protože kamerka potřebuje mít připojené napájení. V autě pak stačí využít CL nabíječku a dodaný kabel pro připojení např. k přenosému dvd.

Samotné video nahrává dle mého názoru a potřeb opravdu v dobré kvalitě a úhlu., soubory jsou ukládány ve formátu MOV, kdy 30 min zabere cca 1.8 GB

Zápory : po cca týdením používání zatím nemohu říct žádné negativa s vyjímkou jedné : prozatím toto však je ve fázi prověřování :
V okamžiku vypnutí napájení kamerka funguje nastavenou dobu a poté dojde k uložení a automatickému vpynutí, v případě, že v této době opět připojím napájení kamerka si s tím nějak neporadí a video uloží chybně :-(
ale zjistil jsem to až včera, takže se na to zaměřím - abych to mohl na 100 % potvrdit.

Jak ještě poladím úpravu videa a konverzi do vhopného formátu dám určitě ukázky :-)
D.Kripal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majkky 20. 3. 2011 11:46

Slawall píše:Já myslím, že mi bude stačit rozlišení 720*480...a 16GB karta class 6 stojí 682Kč. :)http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1MM1S811W2

Od Alzy sem koupil Kingston 16GB class 10 asi za 750 ...
EDIT: Takže je to dobrá cena ;-]
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod D.Kripal 20. 3. 2011 11:47

A při té příležitosti bych se chtěl zeptat zkušených :-)) na vhodný formát videa :-)

Děkuji za předchozí tipy, Avidemux vypadá jako velmi dobrá volba, akorát nevím, do jakého formátu, kodeku,... ukládat, aby video šlo přehrát na většině PC případně i běžných DVD.

Prosím prosím o pomoc,.. děkuji :-)
D.Kripal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majkky 20. 3. 2011 16:53

Formát jsem taky řešil a ukládám to v MPEG4(avcodec) ... to zkousne BSPlayer a youtube v pohodě :-)

Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod D.Kripal 20. 3. 2011 17:41

To je pravda :-), taky zatím jedinné obstojné alespoň v Avidemuxu je MPEG-4 ASP AVCODEC; AC3; formát AVI, ale DVD a některé PC mě ho nevezmou :-(
D.Kripal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majkky 20. 3. 2011 17:52

Pak by to bylo možný prohnat ještě nějakym video dekoderem ...

Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod D.Kripal 20. 3. 2011 18:43

Uvidíme, zítra si ještě pokusím pohrát s nastavením kamery a kvalitou záznamu, třeba je největší problém HW počítače a FULL HD MOV H.264 :-( a následná práce s tím ...třeba při kompromisu v kvalitě bude řešení na světě,.. ale pochybuju :-)
D.Kripal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majkky 20. 3. 2011 18:49

Každopádně dej vědět, kdyby byla nějaká změna ;-)

Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod D.Kripal 20. 3. 2011 20:21

Určitě se ozvu, ať to dopadne jakkoliv :-)
D.Kripal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ufi 20. 3. 2011 22:28

co se týká placení od 1. 4., tak vybere stát míň než čekal, mě kamera z dealextreme za 125 doláčů přišla v balíku bez loga firmy, balíček nadepsán jako dárek v hodnotě 50 dolarů. a když to kuchnou, uvidí kameru bez jakýhokoliv účtu, ten mezitím přijde mailem. tuhle úpravu balíku nabízej za jeden cent.
jinak kamera je fajn, a jako bonus už to znervoznělo pár strejců, co dělali ofuky pomalou jízdou nebo jízdou v levým. v kombinaci s černým svetrem a svěřepým výrazem si asi mysleli buhvíco.
a mé lepší já se od té doby bojí vyhrožovat v autě, aby nebyla nahraná :)
nikdy neříkej nikdy. to bylo: kdo si může takovej hnus koupit (roomster). a už ho mám doma.
Ufi
Nováček

Odeslat příspěvekod -LK- 20. 3. 2011 22:57

D.Kripal píše:Při objednání jsem zvoli dopravu EMS za příplatek 20 dolarů, přeci jen jsem chtěl mít kameru doma co nejdříve. Nevím, zda to něčemu pomohlo, protože 3 týdny zas tak expresní není.

3 týdny u Dx je naprosto expresní čas doručení. Když jsem od nich něco kupoval (normálně), tak jsem byl na 7-9 týdnech, dle typu zásilky.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod Majkky 20. 3. 2011 23:07

Já to měl doma klasicky za 3 tejdny ...

Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod fahrer 21. 3. 2011 08:18

Tak to jsem měl zřejmě kliku. Mně kamera dorazila přesně za 12 dní.
fahrer
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Haldo 21. 3. 2011 10:16

Ufi píše:co se týká placení od 1. 4., tak vybere stát míň než čekal, mě kamera z dealextreme za 125 doláčů přišla v balíku bez loga firmy, balíček nadepsán jako dárek v hodnotě 50 dolarů. a když to kuchnou, uvidí kameru bez jakýhokoliv účtu, ten mezitím přijde mailem. tuhle úpravu balíku nabízej za jeden cent.
jinak kamera je fajn, a jako bonus už to znervoznělo pár strejců, co dělali ofuky pomalou jízdou nebo jízdou v levým. v kombinaci s černým svetrem a svěřepým výrazem si asi mysleli buhvíco.
a mé lepší já se od té doby bojí vyhrožovat v autě, aby nebyla nahraná :)

Problem je, ze ak to uz rozbalia a nebude sa im to zdat tak (aspon u nas) si ta pozvu na colnicu kde musis ukazat vytlacenu fakturu alebo vypis. A z toho ti to nasledne vyrataju. Do vypoctu DPH sa tiez rata postovne (pekne svinstvo) takze nema zmysel si priplacat za postovne ak to naozaj nepotrebujete.
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
- [b]Being happy isn't having everything in your life be perfect.[/b]
- [b]Today is the first day of the rest of your life.[/b]
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod kidli 21. 3. 2011 12:06

Ufi píše:balíček nadepsán jako dárek v hodnotě 50 dolarů.

Haldo píše:si ta pozvu na colnicu kde musis ukazat vytlacenu fakturu alebo vypis

Jak můžu celníkovi ukázat fakturu/výpis, když je to dárek? ;-) I když po tom, co šašci chteli po kolegovi definici nabíječky tak už se nedivím ničemu :D
"God save me from my friends, I can protect myself from my enemies"
kidli
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka