Ake su motory Hondy vseobecne?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod xxCCC 15. 8. 2008 02:12

Zdravim!
Chcel by som vas poprosit o radu a nazor. Zaujima ma Honda CR-V, ktora ma v ponuke jeden dieselovy a jeden benzinovy motor.
Moj prehlad je obmedzeny na oznacenia a principy europskych motorov. Skratky ako SOHC, DOHC a pod. mi pravdupovediac nevravia nic.
Chcel by som sa preto spytat na vas nazor na tieto motory. Nejde mi o presne technicke detaily a principy fungovania. Najviac ma zaujimaju vase skusenosti s tymto typov motorov. Osobitne som zvedavy na vykon, tah v roznych spektrach otacok.... Ake je to napriklad pri porovnani s nemeckymi benzinovymi a naftovymi turbomotormi, kedze tieto motory turba vobec nepouzivaju?
Vdaka!
xxCCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 8. 2008 08:37

tak i nafta od Hondy pouziva turbo :) Benziny v CR-V ne.

Jinak motory na pohodu, benzin je vysokootackovy, takze se musi poradne tocit, aby auto vubec jelo. Dole do nejakych sesti tisic je uplne mrtvo, pak to pry ozije, ale stejne i nad sest tisic se opet nic nedeje, takze ve finale je dynamika tragicka, spotreba vysoka, hluk hrozny a komfort jizdy zcela tragicky po strance motoru. Proste vhodny akorat pro sebetryznice, ktery si chteji neco dokazovat. Ve srovnani s nemeckymi benziny neni vubec o co stat.

U nafty je to neco jine, vyborny motor. Tahne od nizkych otacek az pekne ke ctyrem a pul. Chod je velmi hladky, kultivovany, jemny. Duneni minimalni a typicke kadlani nafty velmi potlaceno. Vuci nemeckym 4valcovym naftam je to urcite lepsi motor. Na druhou stranu jeho nevyhoda je v tom, ze je svym projevem temer jako benzin, coz je sice zdanlive dobre, ale zase i ta spotreba je jako u benzinu.

Takze resume - benzinove motory nebrat a nafta je sice lepsi, ale zase zere to, co konkurencni benziny.

A to uz nemluvim o skutencosti, ze CR-V je jenom nafouknute kombi. Svetla vyska temer jako u benznych kombi, takze v terenu to nezvladne ani to, co Octavia kombi, na silnici je to zase nafouknute, takze naklony, aerodynamicky odpor a tedy i spotreba a vnitrni prostornost taky nijak neohromi. Dle meho nazoru je to zcela zbytecne auto, ktere kdyby nebylo, tak se vubec nic nestane.
anonymni

Odeslat příspěvekod fahrer 15. 8. 2008 08:52

Nevím jestli je motor v CR-V, tak špatnej. Ale měl jsem civica a motor byl parádní. Vysokootáčkovej, ale slušná spotřeba, kultivovaný chod, vysoký výkon, žádná spotřeba oleje. Prostě super. Auto jsem prodával když mělo najeto asi 180t. a neměl nejmenší problém. Myslím, že honda motory opravdu umí a tak mě překvapuje, že by se u cr-v tak zhoršili..
fahrer
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Posraldescu 15. 8. 2008 09:25

goes píše:tak i nafta od Hondy pouziva turbo :) Benziny v CR-V ne.

Jinak motory na pohodu, benzin je vysokootackovy, takze se musi poradne tocit, aby auto vubec jelo. Dole do nejakych sesti tisic je uplne mrtvo, pak to pry ozije, ale stejne i nad sest tisic se opet nic nedeje, takze ve finale je dynamika tragicka, spotreba vysoka, hluk hrozny a komfort jizdy zcela tragicky po strance motoru. Proste vhodny akorat pro sebetryznice, ktery si chteji neco dokazovat. Ve srovnani s nemeckymi benziny neni vubec o co stat.

U nafty je to neco jine, vyborny motor. Tahne od nizkych otacek az pekne ke ctyrem a pul. Chod je velmi hladky, kultivovany, jemny. Duneni minimalni a typicke kadlani nafty velmi potlaceno. Vuci nemeckym 4valcovym naftam je to urcite lepsi motor. Na druhou stranu jeho nevyhoda je v tom, ze je svym projevem temer jako benzin, coz je sice zdanlive dobre, ale zase i ta spotreba je jako u benzinu.

Takze resume - benzinove motory nebrat a nafta je sice lepsi, ale zase zere to, co konkurencni benziny.

A to uz nemluvim o skutencosti, ze CR-V je jenom nafouknute kombi. Svetla vyska temer jako u benznych kombi, takze v terenu to nezvladne ani to, co Octavia kombi, na silnici je to zase nafouknute, takze naklony, aerodynamicky odpor a tedy i spotreba a vnitrni prostornost taky nijak neohromi. Dle meho nazoru je to zcela zbytecne auto, ktere kdyby nebylo, tak se vubec nic nestane.

:tleskani :tleskani :tleskani
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 8. 2008 10:01

Ale nezhoršili, to jenom goes má zase svoji "honda" chvilku.. :lol:

Benzínové motory od Hondy patří k tomu nejlepšímu, co je k dispozici - jediná německá konkurence, která se nemusí proti Hondě stydět je BMW.. Honda nedělá benzín s turbem, ale zato má VTEC - kolem 4.000 otáček se změní časování ventilů - mimochodem motor jede dobře v celém spektru otáček, takže žádné do 6.000 mrtvo.. Všechny benzíny od Hondy mají na svůj objem velice pěkný výkon, rozumnou spotřebu a pokud se nezanedbá úplně údržba, tak i dlouhou životnost..
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 8. 2008 10:02

Semtex: nemas pravdu
anonymni

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 8. 2008 10:07

goes píše:Semtex: nemas pravdu

Tak mi to vyvrať.. :D
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 8. 2008 10:08

To bude zase debata... :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 8. 2008 10:12

MELLO píše:To bude zase debata... :D

Už se těším.. :D
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 8. 2008 10:14

a proc bych neco vyvracel. Jeho akademicke kydy muze pouzivat tak na srazu Hondy, kde si najdou sve misto.
anonymni

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 8. 2008 10:17

goes píše:a proc bych neco vyvracel. Jeho akademicke kydy muze pouzivat tak na srazu Hondy, kde si najdou sve misto.

Proč bych jezdil na sraz Hondy s Renaultem? :hm
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 8. 2008 10:19

Mr.Semtex píše:
goes píše:a proc bych neco vyvracel. Jeho akademicke kydy muze pouzivat tak na srazu Hondy, kde si najdou sve misto.

provokovat? ja byl taky s Oplem na jenom mensim srazu BMW a prudil jsem je tam :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 8. 2008 10:23

goes píše:
Mr.Semtex píše:

provokovat? ja byl taky s Oplem na jenom mensim srazu BMW a prudil jsem je tam :)

:D

Zauvažuju nad tím..
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 8. 2008 10:31

Tak to mě nikdy nenapadlo, ale asi by mi tam tu moji plechovku trochu omlátili... :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 8. 2008 10:37

mello: bylo to v dobe, kdy jsem mel poladenou Astru GSI, takze vcelku nastroj, se kterym se dalo neco predvest, takze kdy sem se vedle par vytunenych BMW postavil na sprint a vyhral, tak uz mne hnali :)
anonymni

Další stránka