Dojezdová sada

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mklu 31. 5. 2008 08:00

Pěkný den, koupila jsem si subaru předělané na plyn ... je možnost místo náhr. pneu v kufru mít dojezdovou sadu, nebo jak se tomu přesně říká ...
Kde jí seženu pokud možno co nejlevněji? :)
Vůbec nevím co obsahuje ani jak vypadá .. můžete mi poradit???
:love:
mklu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wracker 31. 5. 2008 08:16

a neresej to rovnou v subaru?
Wracker
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod HondaMan 31. 5. 2008 08:35

Tuším že v subaru hodějí do kufru plnohodnotké kolo :-) a to je ne příliš elegantní řešení :-)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod JiVi 31. 5. 2008 09:04

HondaMan píše:Tuším že v subaru hodějí do kufru plnohodnotké kolo :-) a to je ne příliš elegantní řešení :-)

mozna neni elegantni, ale prakticky ... predminuly rok jsem prolitnul dirou - o ktere v jarnich mesicich v tyhle zemi neni nouze a ... dojezdova sada by me byla na prd . :oops:
JiVi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod J-o-U 31. 5. 2008 09:53

Stejně jako já, kolo bylo prasklé, a byl jsem vděčný za klasickou rezervu ;-)
J-o-U
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wracker 31. 5. 2008 11:59

hondama..jo v subaru je plnohodnota rezerva do ty doby nez je na plyn...potom tam neni misto a dava se tam dojezdovka
Wracker
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mklu 31. 5. 2008 15:09

No je to pěkné co píšete, nicméně rezervu budu vozit, pokud nebudu potřebovat všechnek prostor v kufru ... pokud ano rezerva půjde ven a hold to risknu ... tu sadu si asi poridim sama, ale nevim kde :) ani co obsahuje a to je hlavne muj dotaz :)
mklu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 31. 5. 2008 15:38

No je to v podstate nejaky sprej, ktery obsahuje nejaky sajrajt co utesni diru a zaroven kolo nafoukne. Asi je to jen na male defekty a asi se to policajtum nebude libit. Je to legalni jen u aut, ktera maji hlidani tlaku v gumach.
Co treba takove to male dojezdove kolo, byva vyrazne skladnejsi...?
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod KubaPa 31. 5. 2008 17:10

V dojezdový sadě je imho kromě toho zalepovacího spreje ještě kompresor. A malý dojezdový kolo je určitě možnost, ale zase jen pro auta, který ho maj povolený (buď zapsaný v techničáku, nebo tam jde dopsat).
KubaPa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jouda.II 31. 5. 2008 17:32

KubaPa píše:V dojezdový sadě je imho kromě toho zalepovacího spreje ještě kompresor. A malý dojezdový kolo je určitě možnost, ale zase jen pro auta, který ho maj povolený (buď zapsaný v techničáku, nebo tam jde dopsat).

Dojezdový kolo snad nemusí být ani zapsaný v TP.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod zdenek 31. 5. 2008 17:41

Dojezdový kolo není zapsaný v techničáku.
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod paja07 31. 5. 2008 18:13

Zdravím.Dovezl jsem si auto z D a má také pouze dojezdovou sadu.Venku s tím jezdí spousta aut,rezervu do nich nedávají.U nás u značkového prodejce mi byly vysvětleny klady i zápory tohoto řešení.To,že by musely mít pneu hlídače tlaku není pravda.A pokud dojde k takovému poškození,které nejde na místě opravit,a to je málokdy,existují asistenční služby.Navíc do kufru pak místo dojezdové pneu třeba letní 215 nenacpu.Sada na dojezd obsahuje nádobku s přípravkem,nástavec na ventilek,propojovací hadičku a kompresor s manometrem.Prý malá Kia Picanto je na český trh dodávána s touto sadou a bez rezerva.
paja07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mklu 31. 5. 2008 18:40

Děkuji za info .. jinak ohledně kontroly tlaku v pneu není blíže v zákonu napsáno, jak je třeba tlak v pneu sledovat. Takže může stačit vizuélní kontrola či řidičova "pozornost" .. možná se to časem změní?
Takže si půjdu zakoupit kompresor s manometrem, ten sajrajt a redukci na ventilek ... samozřejmě s většími defekty použiji asistenční službu! Nedávno jsem píchla starší auto a jako žena jsem to samozřejmě neřešila dojela do servisu a tam se o mě postarali ;-] i když za cenu možného zničení celé pneu ...
mklu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jouda.II 31. 5. 2008 19:06

mklu píše:Děkuji za info .. jinak ohledně kontroly tlaku v pneu není blíže v zákonu napsáno, jak je třeba tlak v pneu sledovat. Takže může stačit vizuélní kontrola či řidičova "pozornost" .. možná se to časem změní?
Takže si půjdu zakoupit kompresor s manometrem, ten sajrajt a redukci na ventilek ... samozřejmě s většími defekty použiji asistenční službu! Nedávno jsem píchla starší auto a jako žena jsem to samozřejmě neřešila dojela do servisu a tam se o mě postarali ;-] i když za cenu možného zničení celé pneu ...

Na sprej a kompresor musí být zapsaná výjimka v TP.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod paja07 31. 5. 2008 19:12

Při přihlašování mi byly do technického průkazu zapsány obě možnosti,tzn,vozidlo může být vybaveno bud dojezdovým kolem nebo soupravou na opravu pneu.Ale v osvědčení o technickém průkazu není nic,takže na silnici to policajti nemohou zjistit.
paja07
Kolemjdoucí

Další stránka