Swap koutek

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 22. 10. 2021 14:20

bych mohl příští týden swapnout podvozek když se na to tak dívam.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 11. 3. 2022 16:25

Mám už cuore skoro ve 100% stavu, už bude zbývat jen levá zadní ručka a klima, a teda ta výšková regulace sedadla řidiče, kterou servis zkurvil při vyvařování zadku, a teď opravuju zkurvenej německej alternátor, kde to bylo vypodložkovaný, nakřivo a prostě eh. No a nechce mě to pustit dál
2022-03-11 16.21.46.jpg

Nějaký nápady, proč by to nechtělo jít dolu, než použiju horkovzduch, chemii a hrubou sílu? :D
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 12. 3. 2022 13:37

Tak to nakonec šlo s trochou násilí. Ale teď ta nejlepší část!

Původně byl alternátor na autě na spodním šroubu delším, než díra, jedna podložka pod hlavou a dvě podložky pod alternátorem. Bylo to docela vysoko, že to bralo řemen :-) Držák alternátoru nahoře už byl jednou prasklej, svařovanej, teď prasknul znovu v jiným místě, ocel. Plus do toho ten spodní šroub prasknul a ztratil se během jízdy, naštěstí s tím daleko nejezdím, tak místo 10 minut jsem jel domů půl hodiny za neustálýho kvílení. Takže jsem sehnal šroub, nechal zavařit držák, dobrý. Dám to tam, jakože nasadím řemen, a ten, logicky, křivo jak prase. Tak začnu zkoumat co a jak, jestli je to originál alternátor, jak vypadá originál řemenice, kde se dá sehnat, atd. Mezitím jsem ho šel rozebrat, viz tady fotka, nahoře byla matka a pod ní podložka originál. Potom, co jsem tady to opatrně :D sundal, tak pod tím byla ještě menší podložka, neoriginál. Tu jsem vyhodil, origo podložku jsem dal pod řemenici, složil, dal na auto, řemen krásně rovně.

Takže nějakej zkurvenej vypíčenej německej servisáckej čůrák měl ten alternátor zřejmě venku, ale už ho nedokázal složit. Dal asi řemenici na alternátor, podložku nahoru. Což mu logicky asi drhlo. Tak se rozhodl dát další podložku pod to. To pak nasadil na auto a zjistil, že je řemen nakřivo. Tak tam dal podložky, ale nedosáhl mu šroub, tak dal asi delší šroub a ještě extra podložku. Zažil jsem u těch německých ***** hodně, ale tohle teda mě dostalo :oboze
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 10. 8. 2022 19:46

Novej díl, zrovna jsem to vybalil, kvalita :D
Přílohy
IMG_20220810_204501_355.jpg
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Redlajn 11. 8. 2022 10:26

Kdy bude hotovo?
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 11. 8. 2022 10:33

To bych taky rád věděl :D
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 8. 2022 10:51

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 11. 8. 2022 20:35

:D
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 8. 2022 22:21

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 11. 8. 2022 22:25

Ty se moc nesměj, to ložisko je od tebe :D
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 8. 2022 06:45

:D :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 12. 8. 2022 09:25

Tos ho vybalil brzo :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 12. 8. 2022 10:20

tslany píše:Ty se moc nesměj, to ložisko je od tebe :D

:D

-- 12. 8. 2022 11:21 --

Až budeš hotovej, co LS swap? :hm
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 12. 8. 2022 10:27

Až budu hotovej tady s tou betou, ostrá verze bude L5.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 18. 7. 2023 18:37

Tyjo, krásně to vyšlo přesně na dva roky. Teď ještě aby to nastartovalo a fungovalo dýl, než minutu :D
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků