Elektro koutek

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaký Taycan si má Koubes koupit?
Modré kupé bez elektrických a větraných sedaček: https://t.ly/UR5UU 8 %  32%  [ 8 ]
Vínové granturismo s výše uvedeným (cena +150k): https://t.ly/4Q9oN 17 %  68%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 25

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 1. 2022 16:36

hobitt píše:holt tak nejak resim primarne sve potreby...

to sis teda dovolil :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 1. 2022 16:52

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 22. 1. 2022 17:11

stealth01 píše:
evlo píše:Hmm takže na dálnici ve 100+ furt slyšíš vic motor než hluk kol a vzduchu? V Audi A6. A ioniq je tišší?

-- 22. 1. 2022 09:31 --

Já teda vidím hlavní problémy bev v:
Od určité doby exponenciální degradace kapacity baterií
Cena

Rifter apod. V ne elektro verzi už není


A ještě mě trochu vadí, ze jako jediný auto je to nepoužitelné


Nikdy jsem si to nemyslel. Po 20000 km v EV je to dost překvapení. To samé u SQ7, tam jsem slyšel taky zvuk motoru, takové vzdálené zvuky.
Ioniq je extrémně dobře odhlucnen. Ve 190 na dálnici v Německu jsme tomu měřili hluk (dával jsem na IG) a naměřili jsme to, co u petkoveho BMW ve 130, tzn 66 dB cca.
Degradace je problém, ale to samé je spalovacího auta. Tam od prvního kilometru nicis motor a převodovku. Degradace muže byt za 100000 km třeba 4%?

-- 22. 1. 2022 09:53 --

MV_cz píše:Jako kdyby ty nabíječky byly všude u krámů, hospod, doma.... tak by člověk nemusel vůbec jezdit na benzínky, ale to asi nedopadne


Záleží na použití. Já obvykle nabiju doma v pondělí a jezdíme celý týden. Pokud dávám dálku, tak si přes aplikaci nastavím 100% a jedu. Zkoušel jsem v létě Ioniq Praha Krkonoše Praha a pak ještě ve městě a nemusel jsem nabijet. Ujel jsem 406 kilometrů.

"Měřit hluk" je kravina, vem nakalibrovanej všesměrovej mikrofon, nahrej prostě celou cestu jako audio a pak z toho se dá něco vyvodit, je rozdíl, když to je 80dB na 80Hz a 80dB na 800Hz.

-- 22. 1. 2022 17:11 --

fortress píše:Pro rohlíky a zpátky se zapnutým topením :hm
Obrázek

Zrcadlo :-(
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 1. 2022 17:22

Holt moderní. Stejně jako piano lak.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 22. 1. 2022 17:23

Tak ta demence snad už pomalu mizí, ne?

Ok pokud nemáš MB, tam to rvou úplně všude.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 1. 2022 17:27

No nevím. Přijde mi, že je to furt mainstream. Všude lesklá matlačka a dojem luxusu navodíme dementním piano lakem, který vypadá hezky tak maximálně v předávací kóji, než se na něj nachytá prach, otisky a škrábance.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 22. 1. 2022 17:37

no je to levné na výrobu udělat lesklej plast, než nějakej s texturou, podobně je přeci levnější tam nacpat zrcadlodisplej, než nějaká tlačítka a kolečka nebo kapličku, taková je doba :( když má teda eu směrnice na emise a na všechno, proč nenařídí, že v autě musí být možnost regulovat teplotu, klimatizaci a rádio a základní funkce poslepu? ono to teda nastane, až někdo známej/slavnej prokazatelně umře při tom, jak se snažil přepnout foukání na nohy a pak to bude zas akorát dementní přítěž .... ale vypadá to, že automobilky to už začínají chápat samy (ok, zatím ne WV group :D)
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fortress 22. 1. 2022 18:04

Telefon to vyfotil horší než to je v reálu (možná tím že je to z úhlu). Řidič se v tom nevidí.
Superb L&K 2.0TSI 206kW /// Alfa Romeo Giulia QV 375kW /// Audi R8 V10 RWD 397kW
fortress
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 1. 2022 18:13

MV_cz píše:no je to levné na výrobu udělat lesklej plast, než nějakej s texturou, podobně je přeci levnější tam nacpat zrcadlodisplej, než nějaká tlačítka a kolečka nebo kapličku, taková je doba :( když má teda eu směrnice na emise a na všechno, proč nenařídí, že v autě musí být možnost regulovat teplotu, klimatizaci a rádio a základní funkce poslepu? ono to teda nastane, až někdo známej/slavnej prokazatelně umře při tom, jak se snažil přepnout foukání na nohy a pak to bude zas akorát dementní přítěž .... ale vypadá to, že automobilky to už začínají chápat samy (ok, zatím ne WV group :D)


Njn.

Jako, když teda vezmu třeba ten plast, tak 100x lepší by byl jen obyčejný matný bez dekoru. Ale holt leštěný prd je dnes in.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 22. 1. 2022 20:37

Zajimave jak v lete snad kazdy den vysel test jak jeli BEV autem do Chorvatska, Italie atd. Stastne deti hrajici si u nabijecich stanic, usmivajici manzelka, proste idylka. V zime nic, zadne cesty smer Alpy, Dolomity, ani Krkonose, zadne usmevave deti hrajici si v -10 °C pri nabijeni.
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 22. 1. 2022 21:03

No měl bys začít s testem v zimě, jsi ten nejpovolanější :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 22. 1. 2022 21:05

Trefa :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 1. 2022 21:16

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 22. 1. 2022 22:03

To spis reknu svemu otci, deti mu rikaj deda Mraz
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 1. 2022 22:17

:D :D :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků