Elektro koutek

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaký Taycan si má Koubes koupit?
Modré kupé bez elektrických a větraných sedaček: https://t.ly/UR5UU 8 %  32%  [ 8 ]
Vínové granturismo s výše uvedeným (cena +150k): https://t.ly/4Q9oN 17 %  68%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 25

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2022 12:43

Ja to mam 30% dojezdi ja su v klidu. Navic ja s tim jezdit nebudu do prace
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 1. 2022 12:45

Tak do práce a zpátky to máš 54 km a dával jsi tu video že dálniční dojezd naměřili 51 km. Navíc tobě všechno žere nějak víc než ostatním.

Vím že to není na ježdění do práce, ale občas se stane, ne?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 1. 2022 12:45

takze misto 6l nafty spali 30kg uhli cca na 100km, to dava smysl :D
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fortress 22. 1. 2022 12:47

Já už zjistil že je kontraproduktivní argumentovat tím že výfuk to má v elektrárně. Protože progresivisti jsou schopný zavřít i tu elektrárnu.
Superb L&K 2.0TSI 206kW /// Alfa Romeo Giulia QV 375kW /// Audi R8 V10 RWD 397kW
fortress
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 1. 2022 12:47

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 1. 2022 12:48

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 1. 2022 12:50

:D
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2022 12:58

Arnie J píše:Tak do práce a zpátky to máš 54 km a dával jsi tu video že dálniční dojezd naměřili 51 km. Navíc tobě všechno žere nějak víc než ostatním.

Vím že to není na ježdění do práce, ale občas se stane, ne?


Jj vyjde to sul nul pri te 130 kmh. Uvidime realne. Do orace jet na benal mi nevadi. To se zhareje apod. To dava smysl. Ale proste ty kilometrive jizdy je vrazda
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 1. 2022 13:04

To jo. Ale už jsem se s tím srovnal. Nový motor pořád vyjde líp než měnit auto. A příroda mi poděkuje :love:
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2022 13:07

Obrázek
anonymni

Odeslat příspěvekod Ruman001 22. 1. 2022 13:13

fortress píše:Praha + D8. Tolik k tématu záchrana planety 2.5 tunovou krabicí co morálně zastarala jak vyjela z fabriky.
Obrázek

35,7 spotřeba, to je smutné...
CLS 500 w218 SB
Ruman001
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 1. 2022 13:15

:D :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 1. 2022 14:25

stealth01 píše:
evlo píše:Hmm takže na dálnici ve 100+ furt slyšíš vic motor než hluk kol a vzduchu? V Audi A6. A ioniq je tišší?

-- 22. 1. 2022 09:31 --

Já teda vidím hlavní problémy bev v:
Od určité doby exponenciální degradace kapacity baterií
Cena

Rifter apod. V ne elektro verzi už není


A ještě mě trochu vadí, ze jako jediný auto je to nepoužitelné


Nikdy jsem si to nemyslel. Po 20000 km v EV je to dost překvapení. To samé u SQ7, tam jsem slyšel taky zvuk motoru, takové vzdálené zvuky.
Ioniq je extrémně dobře odhlucnen. Ve 190 na dálnici v Německu jsme tomu měřili hluk (dával jsem na IG) a naměřili jsme to, co u petkoveho BMW ve 130, tzn 66 dB cca.
Degradace je problém, ale to samé je spalovacího auta. Tam od prvního kilometru nicis motor a převodovku. Degradace muže byt za 100000 km třeba 4%?

-- 22. 1. 2022 09:53 --

MV_cz píše:Jako kdyby ty nabíječky byly všude u krámů, hospod, doma.... tak by člověk nemusel vůbec jezdit na benzínky, ale to asi nedopadne


Záleží na použití. Já obvykle nabiju doma v pondělí a jezdíme celý týden. Pokud dávám dálku, tak si přes aplikaci nastavím 100% a jedu. Zkoušel jsem v létě Ioniq Praha Krkonoše Praha a pak ještě ve městě a nemusel jsem nabijet. Ujel jsem 406 kilometrů.

Tak problém je degradace pro tco protože prostě po 10 letech to vypadá že to fakt degraduje exponenciálne a až se to bude vědět tak to asi ceně nepomuze pokud baterie nezlevni nebo tak něco
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 22. 1. 2022 15:32

stealth01 píše:Co znamená ztratit čas? Je to fakt ztráta času na nabijeckach? Co jako ztratím? Možná by stalo za to podívat se na svůj život, kolik času člověk ztratí jinými kravinami.



Omezím se ted jen na svuj priklad.

Nekdy se stane, ze potrebuji behem dne jet k zakaznikovi s nejakym zbozim na havarii nebo jedu treba pro zbozi. Dejme tomu do Brna treba... Pak se potrebuju vratit do Ostravy, udelat nejakou praci v kancelari a tu musim v nejaky cas ukoncit, protoze pak mam dalsi pracovni povinnosti spojene s rizenim auta. Pri teto konstelacu

Pracuju 12-15 hodin denne a po celou dobu je velmi dulezity time management. No a kdyz mi do toho vleze treba to Brno, tak to mam za den dejme tomu 600 km.

V tydnu funguji s autem s dojezdem cca 350-400 km v ekonomickem modu (LPG) . Vyhoda je v tom, ze kdyz dojde palivo, dotankuji ho za 5 minut. Ano, stanic na LPG je mene, ale je to takova roztomila paralela k nabijecim stanicim.

Ja urcite nebojuji proti elektromobilum. Jen vidim problemy, ktere jsou pro me zasadni. Ale treba se to casem a vyvojem spravi.

Dokonce mam i idealni vyuziti pro elektromobil. Denne mam najezd, pokud neni nahodila udalost, cca 190-250 km. Potrebuji na to maly van. Aktualne to resim Dacii Dokker. Bohužel, nemuzu nabijet pres noc, nemam dum s wallboxem.

Pokud by byl na trhu podobny elektromobil, byl by to vhodny kandidát. Pokud by stal novy kolem 300 tisic bez DPH, v palivu by vychazel do 1.50 Kc/km a dal by se na dojezd 300 km dobit za pul hodiny. Tak je to idealni nahrada prave za toho Dokkera. Ale takove auto zatim neni... A vzhledem k tomu, ze Dokker je auto na vydelavani penez, je ekonomicke hledisko extremne dulezite.

Druhé auto pouzivam na dlouhe trasy. Nabiju ho za 5 minut na 900 km...

Ano, je to omezeny pohled, ale holt tak nejak resim primarne sve potreby...

Takze za me pro jistotu mit doma aspon jeden spalovak. A uprimne, to, ze ses zbavil spalovaku a jak tvrdis, jak jsou spatne, vidim jako urcitou pozu. Nemam s tim problem, jen Ti to uplne neverim.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2022 15:40

Jit s logickym argumentm mezi fanatiky je jak skocit z orvniho patra a po narazu se divit zes spadl a boli to. Co jakoze cekas od typka co ze sebe co dela…
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků