Minibagr nestartuje...pouze cvaká

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mates118 11. 4. 2021 18:33

Zdravím ,mám minibagr noname na který nelze nic sehnat a najednou z ničeho nic přestal startovat.Pouze cvaká něco na startéru.myslel jsem že je vybitá baterie ale ta je v pořádku ,zkoušel jsem to i přes kabely z auta ale pořád to samé.Nevíte jak to tady funguje?že se ani neroztočí startér...mézná jenom jakoby partorek nechtěl vyjet...toto asi žádné relé startovací nemá...hledal jsem ho ale nic jsem nenašell....
https://drive.google.com/file/d/1ZXeYHc ... sp=sharing
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 11. 4. 2021 18:52

Buď nevysouvá,takže cívka,nebo zda je tam spínací relé apod. Doporučuji autoelektrikáře.Někdy stačí repas startéru.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 11. 4. 2021 19:10

aha a tyto startery tedy mají startovací relé zabudovaný?Já jsem myslel ,že tyto relé jsou ve vozidle vždy mimo...tedy alespon motorky a čtyřkolky to tak mají....
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 4. 2021 19:19

Ja vzdycky videl vykonovy stykac jako soucast starteru, vysouva pastorek a sepne hlavni proud do starteru. Kouknul bych na uhliky, nebo dalsi kontakty na starteru a jestli neni nejak seknute to vysouvani pastorku. Taky mohou byt opalene kontakty v tom stykaci.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 11. 4. 2021 19:27

Startér v hajzlu
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 11. 4. 2021 19:38

no toto začíná hezky na to že má minibagr 16 motohodin:-)
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 4. 2021 19:43

uka foto co to je za zázrak ten minibagr
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 11. 4. 2021 19:59

když to tak cvaká znamená to že po sepnutí relé prudce padá napětí. Tím se relé rozepne a napětí stoupne a proto relé znova sepne a tím spadne napětí a takfurt dokola

napětí spadne z několika důvodů:
- slabý aku, (ale prý je v pořádku ?)
- někde je blbý kontakt či přechodový odpor, který nepustí větší proud - zkontrolovat přívodní kabely, ukostření mínusu, kvalitu upevnění kabelů na startéru apod.
- větší proud tam projde, ale rotor startéru se mechanicky nemůže roztočit. Zadřené ložisko nebo je něco seklé v samotném motoru

tipoval bych první nebo druhou možnost
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 11. 4. 2021 20:20

no já jsem ale přidal ze záložní baterie přímo + kabel na + starter...a stejně se nechtěl motor roztočit....takže v tom problém není.spíš bych to vyděl v tom startovacím relé ...na motorce mně to dělalo to samé...když je špatné relé tak to jen cvaká....ale tady jsem nikde žádné relé nenašel...tak jestli není součástí startéru...
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 11. 4. 2021 20:20

Už někdo psal mlátit do startéru kladivem?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 11. 4. 2021 20:24

A nebo je probitý hlavní vinutí startéru nakrátko. Takže po sepnutí cívky to jde do zkratu a na baterce padne napětí.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod pech. 11. 4. 2021 20:54

1. Vymontovat startér.
2. vyzkoušet připojený normálně.
3. pokud nebude točit, přendat kabel od aku, přímo na kontakt motoru
pokud bude točit, motor je OK a jebe se spínání/vysouvání.
4. pokud motor bude točit, prohlédnout kotvu a uhlíky - bývá tam tolik vodivého otěru, že je startér defakto vyzkratovaný...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 11. 4. 2021 21:05

Startér netočí, jen cvaká

Jestliže po otočení klíčkem do startovací polohy ve startéru jen cvaká a neroztočí se, je problém v cívce startéru. Cívka má za úkol zasunout pastorek do setrvačníku. Až po naskočení pastorku se startér roztočí.

Cívka bývá někdy jen zamrzlá. Můžete zkusit poklepat na tělo startéru, nebo tělo cívky něčím jako kladivem třeba. Případně přes nějakou tyč, nebo to zkuste čímkoli, co seženete. Někdo při těchto klepáních musí zkoušet startovat. Často se to podaří nahodit a bez problémů nastartujete.

Cívku je ale třeba vyměnit, protože tato závada se bude vracet častěji až do úplného selhání.
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 11. 4. 2021 21:30

El. okruh si můžeš vyloučit připojením nakrátko kabelu z + kontaktu aku, přímo na cívku startéru.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 11. 4. 2021 21:57

http://imgbank.cz/images/2021/04/11/1618141069750.jpg

tedy je startér z blízka.Zkoušel jsem i ze silného červeného kontaktu číslo 1. propojit se slabým červeným kontaktem co je na cívce číslo 2. ,ale stejně se neroztočil startér
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků