Odřený lak + jedna hlubší rýha

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 14. 1. 2020 06:45

+1
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod M@C 14. 1. 2020 07:56

Mel jsem neco podobneho na modre metle, ve Fordu jsem si podle VIN kodu objednal korekcni stetecek a zapatlal to. Z 2 metru si toho nikdo pri zbeznem pohledu nevsimne a to mi staci, nechtel jsem at mi tam razi bila barva.
A jinak jak jsi to napsal, striknout bezbarvym lakem a na to lak :D Tak to se dela opacne, nejprve po vybrouseni tmel, po dalsim brouseni plnic, po dalsim brouseni treba dalsi vrstvy plnice, potom lak a nakonec bezbarvy. Na to bych se ale ***** protoze to stejne nebude vypadat 100% a spis to jeste poseres.
M@C
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jury7 14. 1. 2020 10:20

Děkuji, to mi stačí že to není poznat. Je to moje první auto které jsem dostal od mého dědy a kdyby věděl, že se mi toto stalo tak ho to bude mrzet a mě ještě více.
Hned ve středu večer to půjdu "zamáznout" a pošlu výsledek.
Pardon, včera jsem z toho byl trochu naštvanej tak jsem se špatně vyjádřil:D. Stala se mi v garáži souhra okolností, že jsem to auto chtěl dát zbytečně moc doprava aby jsme tam s kamarádem měli ještě více místa, ono to popravdě stačí když je to auto uprostřed garáže a dá se tam chodit..nevím co jsem blbnul, jsem zbytečně nesoustřeďený za tím volantem a chce to o trochu více trpělivosti a soustředění, což mám, ale no teď jsem se přesvědčil.
A ještě se mi to stalo o takové to závaží co je na obou stranách, výklopná vrata to jsou, takže celkem k smíchu, ale poučil jsem se. Ono stačilo kdybych tam tak blbě nenajel a nebo tam dát nějaký karton nebo deku přes to v tu chvilku, aspoň jsem neodřel celé dveře nebo tak haha.
Díky a přeji hezký den
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@C 14. 1. 2020 10:24

Nj stane se, jsou horsi veci :D
Hlavne si to predtim umyj a odmasti, treba technickym lihem, at ti tam ten lak dobre chytne.
M@C
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaIIx 14. 1. 2020 10:51

Líh teda není dobrá rada. Když už, tak technický benzín. Ale základ pro takové domácí opravy je antisil.
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mfilip 14. 1. 2020 10:58

Na netu jsou sice mnoha videa i firmy, ktera podobne skrabance odstrane nejakym rozlestenim, ale cena jde taky do tisicu,

S korekcni tuzkou to nikdy nebude perfektni, ale je to nejlevnejsi.

Kdyz jsem 1x prijel do lakovny jestli mi nacenil odstraneni ryhy na dverich, jak se asi nekdo soukal do vedle zaparkovaneho auta a odrel mi lak necim ostrym az na ten bily zaklad, tak mi rekli, ze nic jineho nez prelakovani celeho dilu neni reseni. Cena 3000-4000Kc
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaIIx 14. 1. 2020 11:03

...tak sis koupil stříkací pistoli a od té doby je z tebe lakýrník.
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hustoles 14. 1. 2020 13:59

A stříká a stříká.. :D
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod mfilip 14. 1. 2020 15:41

JardaIIx píše:...tak sis koupil stříkací pistoli a od té doby je z tebe lakýrník.

Auto bylo pred prodejem, tak jsem to neresil.

Male ryhy resim sprayem. Do vicka striknu barvu a spejli/paratkem/steteckem zanesu ryhu.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod Jury7 16. 1. 2020 19:17

Zdravím ještě jednou.
Vůbec nevím jak použít tu tužku https://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/ ... hfa380074x , je tam návod, ale prý u třívrstvých laků nalakujte základovým lakem 1 a čekejte 45min. Poškozené místo je opraveno základovým lakem (základový lak 2 u třívrstvých laků).

Takže čím to mám vlastně přetřít :D Ale ještě jsem hledal a někdo doporučuje stříknout do víčka sprej a udělat to štetečkem no, což už jste mi taky radili tak já nevím.

Nechápu ani jaký mám lak jestli dvou nebo třívrstvý :D. a co je tužka 1 a 2
K čemu je ten clearcoat , jako base coat chápu no. Mám tam dát oba ? První ten jakoby bezbarvý a pak ten lak?
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaIIx 16. 1. 2020 19:26

Odmastit, krycí lak(tu červenou barvu), čirý lak.
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jury7 16. 1. 2020 19:35

Dobře a pak můžu použít akrylový sprej nebo tam mám nechat tak? Nebo ta čirá tužka funguje jako bezbarvý lak(acryl sprej)?

A píšou tam, že bych to neměl používat pod 15+ stupňů :D A je tak 0-5 stupnu, ale potřebuji to spravit co nejdřív tak do měsíce max.

Díky za rychlou odpověď :)))
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaIIx 16. 1. 2020 20:02

To bezbarvý je vrchní krycí lak, už nic dalšího nepotřebuješ. Určitě na tyto typy barev nesmí mrznout, ale pod 15 být klidně může, jen to bude trochu déle schnout.
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod 970ka 16. 1. 2020 21:49

1/ umej to nitroředidlem,vidím tam zbytek nějaké bílé barvy.
2/natři to tou oranžovou barvičkou,pro rychlejší schnutí použij fén,nebo to udělej někde v garáži.
3/ nakonec to přetři bezbarvým lakem,nic na tom není.
4/ když se bojíš,dej to do lakovny :-)
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 1. 2020 04:57

Obavy stranou, na tomhle uz není co zkurvit, prelakovat cely se to da vždycky ;-)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka