Seat Altea-spotřeba,zkušenosti

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod miru 6. 11. 2007 18:55

Zdravím všechny Seatáky,
mám cca 2 měsíce Alteu 1.9 Tdi,najeto necelých 5.000 km.Zatím vcelku spokojenost (předtím 2x Oct I. Tdi ) jen spotřeba se mi zdá vcelku vyšší-přes 6 l. Jezdím trochu Prahu,jinak víc mimo město,taky dost v noci a pak většinou velmi svižně.Asi se to Pd-éčko nedá moc srovnávat s Octou-měl jsme 81 i 66 kw- a žralo to obojí kolem 5 při stejném nájezdu a stylu jízdy. Altea-kromě asi špatně nastavené kulisy v převodovce-jde tam blbě zpátečka- zatím žádné problémy.Kolik žere vám,ev. co jste řešili za problémy ? Díky za vaše zkušenosti.
miru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 11. 2007 18:56

PDcko je obecne zname vyssi spotrebou vuci starym 81kW, ten litr navic tam proste je to se neda nic delat.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 7. 11. 2007 09:55

Ona i ta vyšší a těžší karoserie (oproti OI) si vezme svoji daň v podobě vyšší spotřeby.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miru 7. 11. 2007 21:43

No zatím se vyjadřují jen neseaťáci-zajímají mme především praktické zkušenosti z provozu se stejným autem.Že to má vyšší kastli jsem se již všimnul :roll: a celkově je to auto cca stejně těžké jako Oct II-a majitelé Škodovek se vyjadřují, že ta spotřeba oproti Oct I. v podstatě vyšší není.
miru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod coxxi 7. 11. 2007 22:21

a za kolik chces aby to jezdilo, za 2 na sto ? :roll:
Jednou to poradne prozen, jed za 10 a pak az pojedes znova za 6, budes si libovat....
coxxi
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zozzi 8. 11. 2007 06:27

ja mam 1.9 TDI 77kW, cca 44800km

niekedy ak mam cas tak si naklikam kilometre tu (mame shell kartu a tam sa to eviduje automaticky) http://www.spritmonitor.de/en/detail/167214.html

no a palubak mi ukazuje tak 0,5l menej

osobne mam lepsiu spotrebu v meste - este sa mi sice nepodarilo odjazdit celu nadrz len v meste, ale predpokladam ze tak 750-800km na natankovanie (kym vypne sama pistol) v meste urobim

pri dodrzovani rychlosti a predpisov sa da jazdit za 5-6 mimo mesta (to niekedy ak je vela aut a nema zmysel predbiehat) ... ale potom pride dialnica, 4-prudovka alebo aspon prazdna cesta a peknej spotrebe je koniec ;-)

vo vseobecnosti spotrebu neriesim - je tak akurat na to ako a kde jazdim - no ale zasa nerobim ani hluposti s tym motorom

ja inak dlhodobo tankujem shell v-power a moje auto je tichsie ako kolegovi ten isty motor v novej octavii combi

chvalabohu zatial som nemal vaznejsi problem (drobnosti neratam)

viac ma ale hnevali original pneumatiky michelin - najazd 35kkm a isli prec. teraz zimne dunlop ws 3d su ozaj skvele (zatial asi 9kkm)

na mokrom mam pocit ze su lepsie ako letne michelin
zozzi
zozzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rolfo 8. 11. 2007 08:28

ved to este ani nemas poriadne zabehnute. ake si mal pneu na oktafke. asi 15ky nie? na altei mas min. 16ky a aj to je potom rozdiel v spotrebe.
rolfo
Nováček

Odeslat příspěvekod miru 8. 11. 2007 13:05

coxxi píše:a za kolik chces aby to jezdilo, za 2 na sto ? :roll:
Jednou to poradne prozen, jed za 10 a pak az pojedes znova za 6, budes si libovat....


Ano,tak tohle jsou přesně ty praktické zkušenosti a informace,které mě zajímají... :hm
miru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod coxxi 8. 11. 2007 20:28

hmm.......nechapu ale proc se ptas, kdyz si v prvni casti svojeho puvodniho dotazu sam zduvodnis,ze se nedaj starsi TDIcka porovnavat s novejsim PD ve spotrebe. Dal tu mas X faktoru, ktery tu spotrebu ovlivnujou, takze ti tu stejne nikdo nic novyho nerekne ,krome toho, ze to proste o neco vic zere. Vyrobci dneska spotrebu uvadej az moc optimisticky. Ale nerikam, ze je nedosazitelna, problem je vetsinou mezi sedackou a volantem. Taky mam v papireh kombinovanou spotrebu 7,8. Ale jezdit tohle dlouhodobe, radsi jezdim busem. Protoze to nedelas nic jinyho nez nepremejslis, jestli bys nemoh dat min plynu :)
coxxi
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SusHa 8. 11. 2007 23:39

ex Altea 1.9 TDI - při 18 tisících km dlouhodobá spotřeba 7,2 na sto.
SusHa
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič BOB 19. 11. 2007 19:48

Seat Altea Freetrack4 2.0TDI - cca 5300 km a průměr 8,23l/100km
;-)
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DoubleSix 20. 11. 2007 09:49

miru píše:No zatím se vyjadřují jen neseaťáci-zajímají mme především praktické zkušenosti z provozu se stejným autem.Že to má vyšší kastli jsem se již všimnul :roll: a celkově je to auto cca stejně těžké jako Oct II-a majitelé Škodovek se vyjadřují, že ta spotřeba oproti Oct I. v podstatě vyšší není.i/quote]
Koukám, že nevíš, co chceš. Ptáš se, proč má Altea vyšší spotřebu, než OII. Tak ti odpovídáme (2 důvody) a to se ti nelíbí :roll: . Tak co vlastně chceš slyšet? Coxxi ti výše velice hezky odpověděl.

Jinak ta Altea je těžší než OII. Altea má pohotovostní hmotnost 1405kg, zatímco OII 1310 (a 100kg rozdíl je na spotřebě znát).
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miru 20. 11. 2007 22:37

Pokud tedy vynecháme spotřebu, chtěl jsem vědět pokud možno od majitelů stejného vozu, s jakými problémy se už setkali-co se pokazilo,co během záruky pohlídat a ev. vyřešit apod.Tak asi něco jako psal zozzi-to mi víceméně připadá jako odpověď na pův. otázku.
Stejně díky za vaše informace.
miru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirys 29. 12. 2007 10:43

Nemám
jirys
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod altea 29. 12. 2007 11:23

2,0 TDI 85000km, dlouhodobá 6,5 ( dříve PP 5,6 - neodpovídalo dle tankování - upraveno VAGem).
Spokojenost maximální, kdybych měl dnes kupovat, beru zase Alteu.
Seat Altea Sport-up 2,0 TDi
altea
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků