Ruská auta

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod saabik 7. 4. 2021 07:11

Vaculík se ale nad Nivou rozplýval. Tvůj soused tomu nerozumí.

Má to dokonce 'dva pěkné držáčky na nápoje'.
https://www.youtube.com/watch?v=R85yhvzIcs4&app=desktop
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Štamgast
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod lu.kas 23. 7. 2021 10:25

https://www.youtube.com/watch?v=_A9mIeF0NZA

Celkem zajímavý, v týhle disciplíně Rusové docela umí... Jako jednoduchej základ pro předělání na expedici směr Východ, fajn. A za ty prachy...

Narozdíl od Buchanky to ani nepůsobí dojmem roku 1980, ale jenom roku 2005 :D
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 23. 7. 2021 10:28

já bych se bál spolehlivosti tehle ruskejch věcí :( a pohodlí to nejspíš taky moc nenabídne.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 23. 7. 2021 10:40

říkali, že na silnici je to pohodlnější než Jimny a horší než Transporter. Což je dost širokej rozptyl. :D

Spolehlivost těžko říct no, asi to nebude problém opravit svépomocí nebo na dílně na každý vesnici, ale dělat to každých 1000 km by byl pěknej voser. :D
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 23. 7. 2021 15:42

No jestli s tím pojedou na východ tak asi v pohodě, všude jinde při potřebě specifickýho náhradního dílu bude problém.

Asi to bude znít trochu namyšleně, ale myslim že co se týká zkušeností z provozu ruskýho povozu sem tady asi nejpovolanější kdo se k tomu může vyjádřit a jako provozovat se to dá, má to dokonce i svoje výhody, ale samozřejmě i spoustu nevýhod a proměnná kvality výroby jak celku tak i náhradních dílů je jednou z hlavních nevýhod. Sice se to asi postupně zlepšuje, ale ne až tolik, jak by člověk očekával.
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 7. 9. 2021 17:53

powerball píše:já bych se bál spolehlivosti tehle ruskejch věcí :( a pohodlí to nejspíš taky moc nenabídne.


Spolehlivosti bych se úplně nebál... Ony tyhle ruské mašiny mají většinou pevné jádro a serou na kravinky okolo... Takže ono to vždycky pojede, hodně to projede, ale budeš řešit ulámané držáčky, vrzající interiér, nefunkční elektrovýbavu...

-- 7. 9. 2021 18:54 --

lu.kas píše:https://www.youtube.com/watch?v=_A9mIeF0NZA

Celkem zajímavý, v týhle disciplíně Rusové docela umí... Jako jednoduchej základ pro předělání na expedici směr Východ, fajn. A za ty prachy...

Narozdíl od Buchanky to ani nepůsobí dojmem roku 1980, ale jenom roku 2005 :D


Tak Buchanka vypadá spíš na rok 1950-1960 a tohle tak na polovinu devadesátek :-)
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 9. 2021 18:08

lu.kas píše:https://www.youtube.com/watch?v=_A9mIeF0NZA

Celkem zajímavý, v týhle disciplíně Rusové docela umí... Jako jednoduchej základ pro předělání na expedici směr Východ, fajn. A za ty prachy...

Narozdíl od Buchanky to ani nepůsobí dojmem roku 1980, ale jenom roku 2005 :D


Gazelu sme meli doma. S korbou a sklapecku. 4kolku. Nabtahsni bagru apod. Jako… neni to vylozene spatne. Ale asi spise pro drsnejsi uzemi. U nas to bylo takove horsi vuci evrospke konkurenci. Ale souhlas nez buchanku tak toto. Preci jen to umi jet i 20
anonymni

Odeslat příspěvekod Dix_ 13. 11. 2021 15:22

Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 11. 2021 15:29

To se dalo čekat.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 20. 11. 2021 21:43

Místo NIvy, Captur v převleku...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 23. 11. 2021 23:40

Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 13. 1. 2022 14:37

Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 13. 1. 2022 17:15

No je to dost amatérský to video, ale jinak ok, aspoň s ní bezhlavě neskočil do louže a neutopil :D Na Nivě je zajmavá ta kombinace techniky, jak se tam postupem času dostávaj díly průřezem ze všeho co kdy Lada vyráběla.

Jo a zaujalo mě to světýlko v kufru, sice jen drobnost, ale trochu to charakterizuje celek, proč to tam proboha dávaj když to svítí jen se světlama, to je úplně k ničemu, tady se to teda aspoň spíná samo koncákem na dveře, já to mám ještě manuálním vypínačem = nikdy sem to nepoužil, protože to znamená:

Přijít k autu
položit věci na zem
odemknout
zapnout obrysovky
odevřít kufr
zapnout světýlko
naložit věci
vypnout světýlko (mimochodem je v půlce kufru takže se k němu přes něco většího stejně blbě dostane)
zavřít kufr
sednout do auta
vypnout obrysovky
nastartovat, rozsvítit a jet do piče.


Nebo obráceně

Přijedu
vypnu světla, motor,
du do kufru, zjistim že je tam tma jak v *****
vrátim se k řidiči, zapnu světla
zapnu světýlko v kufru
je mi to stejně na ***** protože to světýlko svítí málo a ne na dno kufru
stejně si musím posvítit baterkou nebo mobilem
vypnu to debilní světýlko
vyndám věci ven
zavřu kufr
teď eště musim jít vypnout světla a zamknout

Kdyby to tam nedali, udělali by líp, přitom taková jednoduchá funkce a jak se dá ***** tak aby to bylo absolutně nepoužitelný!

Jediná praktická funkce toho světýlka je že dyž vám jinde prdne žárovka a nemáte náhradní, tak tam můžete dát z něj.
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 13. 1. 2022 17:24

Fotr když si koupil jednoho z prvních žigulů 1500 v 1974 . Tak při jízdě večer zapl světla a přestaly jít hodiny....... :D :D :D :D
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků