Tatra

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 10. 2005 15:35

Asi to fakt bude ono....

Obrázek
Obrázek
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 10. 2005 15:36

George_Couser: hm, to mi prijde, jako kdyz VW da do lamba packy z audiny :) Zase sjem o neco chytrejsi :)
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 3. 10. 2005 15:42

Packy jeste jdou, horsi je TDI :D
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 10. 2005 15:55

George_Couser: nojo, to je mor :)))
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 3. 10. 2005 16:05

Caddy: TDI samo o sobe mi nevadi, mi vadi spis ten kult kolem toho a pak taky Lambo je lambo, a byt tam TDI tak urcite ziskaji nejake zakazniky, ale taky jich dost ztrati......
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 10. 2005 16:19

George_Couser: jasne, vsak mne taky vadi vic zprofanovanost, nez samotny produkt...i kdyz nekdy kdyz vidim na krizovatkach ty cerne dymy, tak nevim, nevim.... :)
To je totez jako treba Octavia - mne se to auto celkem i na pohled libi, najde se spousta hnusnejsich, ze to je tvrde je jina vec, kdyz to nekdo chce, at si uzije....ale ja uz jsem na ni alergickej, protoze z toho kazdy dela cesky sen, ktery kazdy musi mit, jakmile na to trochu ma :)
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 10. 2005 16:20

George_Couser: pockej, ted mi tak cvaklo v palici - oni davaji TDi do Lamba??? To snad ne...???!!?
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anndy 3. 10. 2005 16:27

Caddy píše:George_Couser: pockej, ted mi tak cvaklo v palici - oni davaji TDi do Lamba??? To snad ne...???!!?


Ano, teda aspon planuju. Sice nie 1,4TDI ale W10, ci obdobne. Aspon som to niekde cital.
Anndy
Anndy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 3. 10. 2005 16:39

Jo pry je v planu V10 TDI...ale co je na tom pravdy to opravdu nevim...
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luboš*** 3. 10. 2005 19:38

Caddy píše:Luboš***: hele a z ceho tam mas zrcatka Ty? Mne to takhle prijde skoro jak favorit...??/quote]


Ano správně, samotné zrcátko je ze Škody Favorit (uchycení se liší), ale vyhřívání v nich nikdy u tatry nebylo ani za příplatek... pozor2 Dávaly se běžně na T613-4 v letech 1991-94 a má je třeba i to jediné kupé T700 z roku 1996.

Dále na Tatrách (Special 1980-91) můžete vidět chromovaná zrcátka z MB W123, do roku 1984 se dávaly klasická chromovaná ze Š100/120, následně ty hranaté plastové ze Š120M, tzv. vlajky a od roku 1988 ty kulatější Masagy z posledních škodovek. Tak a tohle je myslím naprosto kompletní přehled vnějších zrcátek, co se dávaly na osobní tatry za celých 100 let výroby. :wink:
Luboš***
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 4. 10. 2005 11:37

Luboš: Ty mas coupe??? To uz je normalne male muzeum, co by stalo za exkursi :-D
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luboš*** 4. 10. 2005 16:51

Ne nemám. Už několik let je beznadějně na prodej na: http://sos-tatra.prodejce.cz a nikdo ho nechce...

Na tom kupé bylo zajímavé zejména to, že mělo speciální motor 4,5 l. Tyto motory byly vyrobeny jen dva, druhý dostala Ecorra V8 pro překonání čs. rychlostního rekordu. Bohužel, před několika lety se to podařilo někomu asi dost nabourat, motor z toho sebrali a nyní je kupé vybaveno klasickým 3,5iKat, se kterým snad už ani nemá nárok na označení "GT"...
Luboš***
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HaD 4. 10. 2005 22:08

Mám dojem, že motory 4,5litru se vyráběly do vozů pro letiště, nebo pro testovací vozy s 5ti koly - 5. bylo na měření adheze povrchu (např. taky na letištích, kvůli možnému smyku letadel) - nikdy jsem to neviděl (ani fotku), jen četl...
HaD
Nováček

Odeslat příspěvekod Fojťan 4. 10. 2005 22:56

[quote="Luboš***";Ne nemám. Už několik let je beznadějně na prodej na: http://sos-tatra.prodejce.cz a nikdo ho nechce...

Na tom kupé bylo zajímavé zejména to, že mělo speciální motor 4,5 l. Tyto motory byly vyrobeny jen dva, druhý dostala Ecorra V8 pro překonání čs. rychlostního rekordu. Bohužel, před několika lety se to podařilo někomu asi dost nabourat, motor z toho sebrali a nyní je kupé vybaveno klasickým 3,5iKat, se kterým snad už ani nemá nárok na označení "GT"...e/quote]

ta tatra 700-1 na sos-tatra.prodejce.cz je stale na prodej?
learnin' to fly
Fojťan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luboš*** 4. 10. 2005 23:34

Ta modrá sedmistovka je v nabídce sotva rok nebo dva, nepředpokládám, že by ji někdo koupil...

Tatra 613-3 Runway Tester je vybavena běžným karburátorovým motorem 3,5 l 123 kW. Je tam ovšem mnoho úprav, to páté kolo je hnané od klikového hřídele a na tom motoru je spousta dalšího příslušenství. Není důvod mít v tom výkonnější motor, měření adhere probíhá myslím v rychlosti 130 km/h a nižší.

Ty motory o obsahu tuším 4423ccm (vrtání 95mm, zdvih 78mm), byly vyrobeny skutečně jenom dva. Byla to taková lahůdka, mezi kopřivnickými motory. Ten z toho kupé skončil v Grafitu - individuálně postaveném sportovním voze pana Labašky. Ta Ecorra V8, co dnes jezdí okruhové závody, kromě toho, že už nemá ani původní karosérii, tak i motor byl myslím v loňské sezóně vyměněn za jiný, který se ještě podařilo ze všeho možného tak nějak provizorně poskládat. Bohužel, moc dobře se jim nevede, výkony velmi nepřesvědčivé a spolehlivost přímo otřesná...
Luboš***
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků