Tatra

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod sutrak 12. 2. 2008 20:47

kubakod píše:Jinak sem tam je tam blabol, napr Tatra je pretaciva, coz je projev motoru vzadu :-)) tak to berte s rezervou.


Proc s rezervou? Znas auto, co ma motor vzadu a nahon na predni ci na vsechna kola? :-)
Skoda Octavia Combi 4x4 TDI/PD Rider seda Graphite

Athlon 64 X2 4400+, Tyan Tomcat K8E, 4GB DDR400 Corsair
sutrak
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 12. 2. 2008 20:57

sutrak: porsche 911 carrera4 a jeho odnože včetně turba..
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jose85 12. 2. 2008 21:33

pech. píše:sutrak: porsche 911 carrera4 a jeho odnože včetně turba..a/quote]

A taky Kdf 166 a několik Brouků-Typ 87 tuším.
Jose85
Pozorovatel


Odeslat příspěvekod Spiti 2. 4. 2008 07:49

No teda, tahle zpráva se objevila včera, tedy na apríla, ale když jí tam nechali tak na tom asi něco bude. To by byla nádhera.
Spiti
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -LK- 2. 4. 2008 09:15

To by bylo super. Tatra je jedna z mých nejoblíbenějších značek.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert0001 2. 4. 2008 09:59

Obávám se aby z toho nevyšla nějaká šaškárna....

je fakt, že moderní interpretace Tatry 77 na prodlouženém podvozku Porsche Carrera (jiný možný podvozek mě teda nenapadá) se špičkovou aerodynamikou by nemusela dopadnout špatně.

Jestli ale udělají repliku Tatry 87 na podvozku Superba bude to stejná šaškaárna jako Fiat 500 (lepší případ) a nebo Gordon (nebo jak se ta laminátová šílenost ve stylu Aerovek 30tých let jmenuje - to je odstrašující příklad)

já jsem spíš skeptický - výsledek podle mě bude spíš ostuda.

Kdyby se Tatra chtěla blýsknout malosériovou výrobou osobních aut, měla by (samozřejmě ve spolupráci s někým kdo to umí) vyrábět extrémně aerodynamické čtyřdvéřové kupé stylově navazující na Tatru 77 jako ELEKTROMOBIL. Tím by se vrátila na pozici z třicátých let, kdy byla průkopníkem neotřelých technických řešení.....

:)
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Luboš*** 2. 4. 2008 11:40

Nová hranatá šestsettřináctka by se mi fakt líbila, ale jsem si jistý, že se to ani nepřiblíží kvalitám a stylu originálů a bude to maximálně nějaká atrapa typu newF500 nebo newBrouk. To si doma na dílně dokážu poskládat taky...
Luboš***
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert0001 2. 4. 2008 12:15

Luboš - hranatá 613??? 613 je hranatá jenom proto, že když ji v sedmdesátých letech v Italii navrhovali, byla všechna auta hranatá. Jinak je kastle T613 ze všech Tater nějméně tatrovácká. Když už repliku, tak T 77 / 87 / 603 ..... ;)
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod randomf 2. 4. 2008 13:06

randomf
Kabrioleťák roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert0001 2. 4. 2008 13:50

randomf - no já bych teda raději moderní interpretaci původní myšlenky než jen pouhé okopírování.......
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Luboš*** 3. 4. 2008 19:53

Na experta teda moc velký přehled nemáš, většina modelů této značky v její staleté historii byla hranatá....
Luboš***
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert0001 4. 4. 2008 07:10

[quote="Luboš***";Na experta teda moc velký přehled nemáš, většina modelů této značky v její staleté historii byla hranatá....h/quote]

:oboze :mrgreen:

většina byla právě taková jako byla většina aut své doby..... S výjimkou T613, která zůstala hranatá ještě dlouho poté, co už to nebylo v módě - načež to vyústilo v děsivou spatlaninu T700 (něco jako Škoda Felicia v horším provedení - hranatá střecha původního modelu v kombinaci s kulatózním faceliftem zbytku auta)
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MMira 14. 4. 2008 22:36

se omlouvám, jestli už bylo, ale objevil jsem jednu zajimavost - scan originální brozury Tatry 77

http://jalopnik.com/379294/1937-tatra-t77
FWD na pojizdky, AWD na potah, RWD na zabavu, co vice si prat.
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků