Dacia LOGAN

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Caddy 28. 7. 2005 16:43

kdyz neco stoji tyhle prachy, nemuze to byt dobry...a ojetinu si vyberu daleko radsi nez noveho logana...a vubec nez 90% nove produkce :)
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2005 16:46

Caddy: jenze tvuj vkus je nekde, kde ho 95% populace nema :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Caddy 28. 7. 2005 17:08

goes: ...dikybohu ;)
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2005 17:24

caddy: no nevim, mi je to sumafuk, s vkusem jsem se narodil a tak mi muj vkus pripada v pohode a jsem za neho rad, stejne jako ty...
anonymni

Odeslat příspěvekod OndraZX 28. 7. 2005 17:58

Muj nazor na test ADAC:
Dacia Logan se neprevratila proto, ze by mela zastaraly, nebo spatny podvozek (ba prave naopak - podvozek je z noveho Clia). Pricinou jizdnich vlastnosti a prevraceni je naladeni podvozku - ten je naladen na vetsi vysku a nezpevnene cesty, proto je snad asi kazdemu jasne, ze pokud podvozek naladim na tyto parametry, tak jizdni vlastnosti na cistem asvaltu nebudou patrit mezi spicku. Uvedomte si pro jake trhy je Logan primarne urcen - vychodni evropa, rusko, jizni amerika. Byli jste nekdy v Rumunsku? - hlavni cesta jsou v naprostem poradku, ale kdyz se podivate na vedlejsi tak je asvalt jen par metru a dale uz je jen hlina. V rusku, nebo v Brazilii to bude to same. Myslite si ze se v takovych podminkach lepe osvedcilo auto s tvrdym "sportovnim" podvozkem a skvelymi jizdnima vlastnostmi?

Takze mi muze jen vadit ze Logan neprodavaji pro "vyspelejsi evropu - kte prevladaji zpevnene cesty" v pritvrzenejsi verzi - aby si zakaznik mohl vybrat

PS - v Rumunsku jsem byl s A6 se sportovnim paketem - byli jsme radi ze sme dojeli pred barak - uz Madarsko byla sila (koleje) Predstavte si rumunskou milionarskou vesnicku - (v Rumunsku jsou fakt velke extremy - bud jsou chudi, nebo se valeji v penezich) kde vede cesta, ze i u nas maji jezedaci cestu na hnojiste lepsi
Ted jezdime Touaregem (sef si radeji koupil tryskove letadlo)- to je auto na jejich cesty :D
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 28. 7. 2005 20:12

OndraZX: az na to, ze zadny plan delat auto ciste pro Rumusnko Renault s Dacii nemel ...
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OndraZX 28. 7. 2005 20:38

To JP:
A rikal jsem snad neco takoveho?
Ja jsem psal - vychodni evropa, rusko, jizni amerika - nikdo si snad nemysli ze Logan byl konstruovan aby trhal prodejni rekordy v nemecku
Ja beru Logan jako vyborny napad Renaultu uspet na mene narocnych trzich, je to porad lepsi zpusob vymyslet "levne" auto, nez treba "oholit" normalni model a kazit si image u zakazniku - viz Fabie Junior
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod *Karel* 28. 7. 2005 20:42

tenesi píše:Dacia Logan se převrátila na střechu. ADAC ve své zprávě připomíná, že vůz s ESP by losí testy bez problémů ustál, ale ESP logan prostě nemá. Tím ovšem problémy nekončí. ADAC také připomíná, že převrácení automobilu doprovází silná deformace A sloupku, která může v případě nehody ohrozit život cestujících. acolor=red]Závěrem ADAC dodává, že možná stojí za to zvážit, zda si místo levné Dacie Logan nekoupit ojetý, ale bezpečnější vůzz/color]
http://news.auto.cz/?article=4286

[b]jinak řečeno kupujte si naše ojetinyi/b], když nemáte na nového golfa.....
test byl v Německu a komu ten Logan vadí? Kdo financuje, sponzoruje ADAC ?
Není to jen reklama , špinavý konkurenční boj o místo na trhu?
osize=150][i],,, koho chleba jíš....../i][/size]Obrázek


Schází mi tady vyčerpávající komentář nekonečného obhájce "Zelenenany" ... Proč pak asi nic nepíše ?(možná dovolená),ale každopádně po přečtení článku o převrácení a deformaci karoserie jsem si vzpoměl jak mě "Zelenanana" napadl za to ,že jsem napsal svůj názor na to,že Logan není bezpečný vůz a že si raději za ty prachy koupím osvěčenou ikdyž mírně ojetou toyotu... To bylo řečí a argumentů..doporučuji vyhledat zpětně v této diskuzi ...
Karel
*Karel*
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hallda 28. 7. 2005 20:48

Jo ho, taky me to se.e, ale co nadelam - viz diskuze na foru - dacia.forum.cz - holt proste s tim autem jezdim a muzu udelat snad jen to, ze se vrhnu na upraveni vlastni aktivni a pasivni bezpecnosti - tj. rozsirit rozvor - coz by mozna pomohly distancni podlozky mezi kola, snizit pruziny a tlumice, a tak nejak dokola a podobne....dokud se k tomu Renault Soudruh by Dacia nepostavi jako MB, ...je to k h2o....trochu mi to pripomina jisteho Billa s jeho OS - taky si clovek koupi levny produkt ktery je potreba neustale dodelavat...A LOGAN TEN OP.SYSTEM EVIDENTNE JE...... Mr. Green
hallda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 28. 7. 2005 20:55

hallda: ja bych to tak cerne nevidel - staci jezdit slusne a nerezat prudce zatacky a myslim, ze to bude v pohode ..... ten test ma jednak neproveritelny postup a navic je ze zdraje, ktery se snazi ocernit Dacii za kazdou cenu na ukor stovek tisic Golfu, ktere jsou v Nemeckych bazarech
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod *Karel* 28. 7. 2005 21:06

hallda píše:Jo ho, taky me to se.e, ale co nadelam - viz diskuze na foru - dacia.forum.cz - holt proste s tim autem jezdim a muzu udelat snad jen to, ze se vrhnu na upraveni vlastni aktivni a pasivni bezpecnosti - tj. rozsirit rozvor - coz by mozna pomohly distancni podlozky mezi kola, snizit pruziny a tlumice, a tak nejak dokola a podobne....dokud se k tomu Renault Soudruh by Dacia nepostavi jako MB, ...je to k h2o....trochu mi to pripomina jisteho Billa s jeho OS - taky si clovek koupi levny produkt ktery je potreba neustale dodelavat...A LOGAN TEN OP.SYSTEM EVIDENTNE JE...... Mr. Green


Beru co píšeš - toto je pro mě objektivní pohled na věc, ale najdi si co jsem si musel vyslechnout (přečíst :) ) od zelenenany ... největší perla byla ve stylu "Nové auto (můj Logan) je nové auto a ojeté bude vždycky horší" - s čímž se dá naprosto souhlasit,ale bohužel né u auta co vlastní zelenanana ... každopádně, ale raději potkám na cestě Loganistu než orezlé škodárny,favority,žigulíky a podobné vraky (to jen na závěr,abych tady nebyl skalní odpůrce Logana)
Karel
*Karel*
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tenesi 28. 7. 2005 21:29

*Karel* píše:
hallda píše:Jo ho, taky me to se.e, ale co nadelam - viz diskuze na foru - dacia.forum.cz - holt proste s tim autem jezdim a muzu udelat snad jen to, ze se vrhnu na upraveni vlastni aktivni a pasivni bezpecnosti - tj. rozsirit rozvor - coz by mozna pomohly distancni podlozky mezi kola, snizit pruziny a tlumice, a tak nejak dokola a podobne....dokud se k tomu Renault Soudruh by Dacia nepostavi jako MB, ...je to k h2o....trochu mi to pripomina jisteho Billa s jeho OS - taky si clovek koupi levny produkt ktery je potreba neustale dodelavat...A LOGAN TEN OP.SYSTEM EVIDENTNE JE...... Mr. Green


Beru co píšeš - toto je pro mě objektivní pohled na věc, ale najdi si co jsem si musel vyslechnout (přečíst :) ) od zelenenany ... největší perla byla ve stylu "Nové auto (můj Logan) je nové auto a ojeté bude vždycky horší" - s čímž se dá naprosto souhlasit,ale bohužel né u auta co vlastní zelenanana ... každopádně, ale raději potkám na cestě Loganistu než orezlé škodárny,favority,žigulíky a podobné vraky (to jen na závěr,abych tady nebyl skalní odpůrce Logana)r/quote]


co se ti nelíbí na mém příspěvku?
domnívám se , že je to ,,na zakázku,, dělaný test, postavte i jiné auto, které je tak vysoké, a otestujte, němcům Logan vadí , a o tom to je... proč by jinak doporučovali koupit si ojetinu -hlavně tu německou... , o tom si nepřemýšlel ?
Na trhu se objevila spousta nových aut ,ale Logan je trnem v oku, zahýbal cenami ,odbytem, prodejností. Tak ho zničíme, je to jen můj názor.- když se hledá- vždy se něco najde. a ..,Ano logan je lepší než spousty starých aut ,jak píšeš,ale zase takový vrak jak si možná myslíš to není.
tenesi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod *Karel* 29. 7. 2005 07:26

tenesi píše:
*Karel* píše:
hallda píše:Jo ho, taky me to se.e, ale co nadelam - viz diskuze na foru - dacia.forum.cz - holt proste s tim autem jezdim a muzu udelat snad jen to, ze se vrhnu na upraveni vlastni aktivni a pasivni bezpecnosti - tj. rozsirit rozvor - coz by mozna pomohly distancni podlozky mezi kola, snizit pruziny a tlumice, a tak nejak dokola a podobne....dokud se k tomu Renault Soudruh by Dacia nepostavi jako MB, ...je to k h2o....trochu mi to pripomina jisteho Billa s jeho OS - taky si clovek koupi levny produkt ktery je potreba neustale dodelavat...A LOGAN TEN OP.SYSTEM EVIDENTNE JE...... Mr. Green


Beru co píšeš - toto je pro mě objektivní pohled na věc, ale najdi si co jsem si musel vyslechnout (přečíst :) ) od zelenenany ... největší perla byla ve stylu "Nové auto (můj Logan) je nové auto a ojeté bude vždycky horší" - s čímž se dá naprosto souhlasit,ale bohužel né u auta co vlastní zelenanana ... každopádně, ale raději potkám na cestě Loganistu než orezlé škodárny,favority,žigulíky a podobné vraky (to jen na závěr,abych tady nebyl skalní odpůrce Logana)r/quote]

co se ti nelíbí na mém příspěvku?
domnívám se , že je to ,,na zakázku,, dělaný test, postavte i jiné auto, které je tak vysoké, a otestujte, němcům Logan vadí , a o tom to je... proč by jinak doporučovali koupit si ojetinu -hlavně tu německou... , o tom si nepřemýšlel ?
Na trhu se objevila spousta nových aut ,ale Logan je trnem v oku, zahýbal cenami ,odbytem, prodejností. Tak ho zničíme, je to jen můj názor.- když se hledá- vždy se něco najde. a ..,Ano logan je lepší než spousty starých aut ,jak píšeš,ale zase takový vrak jak si možná myslíš to není.s/quote]


K Tvému příspěvku jsem se nijak nevyjadřoval, můj poslední příspěvek byl reakcí pro Halldu (jen na okraj). Odhaduji,že nejsi zaměstnanec nebo dokonce vlastník uvedené firmy co dělá v německu tyto testy,takže pokud s tím nemáš nic do činění,nebyl jsi u toho, nedělá tam tvůj dobrý známý atd nedělej soudy takhle na dálku. Jsou to jen Tvé spekulace a pak z takových nepodložených informací vznikají tutové fámy. To, že doporučují kupovat raději ojetá kvalitnější auta - s tím naprosto souhlasím (a to,že německá je snad každému jasné,když testy proběhly tam,kdyby proběhly např ve švédsku doporučí taky svoje - a proč ne,každý rozumně uvažující člověk se stejně rozhodne svobodně a vybere si co jemu vyhovuje, jako já - a mám toyotu).
Karel
*Karel*
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matt 29. 7. 2005 08:21

Rozsahla diskuze o losim testu, crash testech, teoriich o komplotu vcetne nekolika vecnych argumentu zde:

http://autorevue.cz/Bleskovky/F.asp?ARI ... 157&HID=29
Matt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Avant 29. 7. 2005 08:32

To auto je prostě levný, tak od něj nemůže chtít nikdo žádný zázraky protože srovnání s jednou dražší produkcí nesnese. Rozhodně uvidím raději na silnici stovky Loganů a žádnou starou 15 letou plečku východní provenience....
Avant
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků