Dacia LOGAN

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 23. 4. 2005 14:50

PaulZ píše:Můj příspěvek se netýkal těch co prostě 200 000kč je jejich maximum na nové auto,pak skutečně 325000kč za Megana sedana je strašně moc.Ale pokud je někdo ochotný dát za lepší vybaveného Logana ke 300 000 kč,pak ten už by se měl notně nad Meganem zamyslet.Při cenách kolem 300 000kč jakkoliv vybavený Logan je prostě nesmysl.n/quote]
S tím souhlasím,dát přes 300tis za Logan ,je už příliš.Platí to i na jiná auta(příliš vybavená Fabie je taky nesmysl)Jsem ochoten dát 260 tis.za Logan kombi.Motor 1.6 plus ABS.Nic jiného nepotřebuji(Tedy kromě výbavy v ceně)Dát 350tis za Logan je pošetilé,stejně jako dát 500tis za Fabii.Ale na druhou stranu si nemyslím,že Logan po 10 letech totálně shnije,to by tu už nic nejezdilo.Můj Favin má 12 let,sice hnije,ale ne totálně.Půjde to ještě opravit.Odmítám přijmout myšlenku,že má Logan antikorozní úpravu na úrovni Favoritu,Felicie.Logan je dobrá volba do cca260 tis a pro ty co jezdí nějakou šumkou(jako já)Mě zajímá užitná hodnota a ta je u Loganu sedan oproti Fabii sedan prostě vyšší.U kombi to bude ještě větší rozdíl.Cena Loganu půjde časem dolů,respektive cena výbav.Budou také akce,jako u jiných automobilek.Já osobně Dacii Fandím.Škoda mě nijak nepřesvědčila,že si mám koupit to její HTP(do 250tis,víc za blbé auto nedám).
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Strajbery 23. 4. 2005 16:59

zdravím westíka, jestli si vzpomeneš ve staré garáži (pod jménem MM) jsem tě podezříval z toho že jsi asi prodejce, ale ne, skutečně hodně svého vzácného času věnuješ diskuzi o bezvadnosti Logana, v provozu jsem konečně taky viděl a nelíbí se mi, no nic každému se přece líbit nemůže, jako druhý levný vůz v rodině proč ne, ale pořizovat ho za 300.000,- určitě bych do toho nešel.
ohledně záruk na kastle je 12let u Opla, 6 možná nějaké užitkové vozy, Ford Transit je na tom stejně, dokonce jsem slyšel že na MB je 30-ti letá, nemám to ale ověřené.
na sedadlo spolujezdce bych usadil asi jen tchyni :)
ale nevím čí s tou svojí naštěstí vycházím dobře.
takže doufám že až nějaký loganista najede 50.000km a víc, se s námi podělí o servis, lovu zdar
favo 94. astraG 2001
Strajbery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod westik 23. 4. 2005 17:35

Strajbery
,ale ne, nevěnuji čas diskusím o bezvadnosti Logana, neexistuje auto ,které je bezvadné,, jen jsem předával poznatky a informace- nejsou nějak nikde k mání a jak vidíš, i na tomto fóru jsou různé názory a určitě si narazil i na odkaz, jak se Logan prodává za první 3 měsíce u nás, nebudu komentovat, ,test Thalie-Logan si asi taky četl ,
Zatím jsem nenašel vady , nepotkaly mě problémy,možná mám štěstí... a pozoruji jen jak Logani přibývají tady v Praze, např. 6 taxi v té nejdrahší verzi,
Ano jen čas ukáže , zda má volba byla ta dobrá či nebyla, .Budu zvědavý na fórum o autech ,,co se sešly,,u Kolína, Budou to mít možná taky těžké v počátcích,
Ano , možná to je 2.auto do rodiny, ale taky náhrada za Š 120, favority,žiguly,..., kterých je dost a dost...a jejich majitelé chtějí zažít ten pocit -mít nové auto....( a že je to o penězích se tady taky řešilo),,,
a tady
http://automix.centrum.cz/katalog/detail.phtml?id=9293
můžeš porovnat logana v nej.výbavě s jakýmkoliv autem, ....., cena ,výbava atd..... NIC TÍM NECHCI ŘÍCT- JEN DALŠÍ INFORMACE, KTERÝCH NENÍ NIKDY DOST,
není to pro lidi pro které +,- 100 000.-nehraje žádnou roli,,,,,
westik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 4. 2005 19:29

To PetrKKK:Osobně myslím,že hlavní problém co může potkat majitele Logana je rezavění.Stačí se podívat na Dacie Nova,zas tolik Francouzi neinvestovali a podíl ruční práce zůstal obrovský.Viz reportáž Francouzké televize-kdo má zájem může si vyhledat odkaz na reportáž na http://WWW.AUTO.CZ.Prakticky většina svařování ruční,obrovské riziko rezavění při nezodpovědné práci.Jelikož si Logana kupují lidé co ho chtějí mít na dlouho-no nevím osobně bych na jejich místě radši šetřil a koupil teď např.Megana sedana s 12 roční zárukou na karoserii a moderní a bezpečné auto bez kompromisů,což u Logana bohužel není.Na první pohled je samozřejmě 325 000 kč dost,ale pokud se rozdíl proti Loganu rozpočítá na dvanáct let se všemi plusy,zas to vypadá jinak.
anonymni

Odeslat příspěvekod p 23. 4. 2005 20:31

Tady u nás se objevilo také jedno taxi Logan. Pokud ho bude dost prohánět, tak se mu zaplatí určitě dříve než zrezaví. No ale pokud je záruka na korozi 6 let, tak při přiměřené údržbě vydrží určitě aspoň 12let. :)
p
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivo 23. 4. 2005 21:36

Nevím, proč by rez měla být tím největším problémem. Vozy Škoda 120 jezdí dodnes, i když jejich antikorozní ochrana se s tou současnou nedá srovnávat. Mám 9 let starou Felicii a začíná rezavět taky. Proto ji chci prodat a koupit Logana, u kterého předpokládám podobnou životnost. A že pak dostanu o pár tisíc míň v autobazaru než majitel např. Fabie 1.2? To mi nevadí, budu jezdit ve velkém autě, pohodlně se tam vejde celá rodina, zatímco ve Fabii se budou krčit celých těch 9 let a před každým předjetím kamionu rozmýšlet, zda to stihnou. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl pro Logana.
ivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vita 23. 4. 2005 22:37

Co tě na to střepu přitahuje??Kufr ?Vozíš někam pytle s pískem? :D
vita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zelenanana 24. 4. 2005 10:54

víta
co tvůj text, to perla
v čem si vozíš zadek, nějaká svařená bazarová ojetina? nebo jen máš mindrák a léčíš se tady.... možná jen puberta, ale neboj to časem přejde,

Odpovědi: 321
Zhlédnuto: 6776
Předmět: Dacia LOGAN Zaslal: so duben 23, 2005 11:37 pm
Co tě na to střepu přitahuje??Kufr ?Vozíš někam pytle s pískem?
Fórum: Benzin nebo nafta?
vita

Odpovědi: 69
Zhlédnuto: 1906
Předmět: Za kolik jezdíte s benzínem? Zaslal: čt duben 21, 2005 12:29 am
1.8 ,90% město , 9.5 l/100
Fórum: Německá auta
vita

Odpovědi: 151
Zhlédnuto: 4537
Předmět: Co jsem prožil(a) s BMW... Zaslal: po duben 18, 2005 12:30 am
Staník: Ty "Ňemecké dálnice" mě docela zajímají . Ne vážně já jsem idiot na pravopis,ale Ňemecké
Fórum: Ostatní
vita

Odpovědi: 321
Zhlédnuto: 6776
Předmět: Dacia LOGAN Zaslal: po duben 18, 2005 12:25 am
Já nevím jak Vám ,ale mě řidič "LOGANA" většinou tata od 2 dětí přijde jako bezpohlavní hemafrodit co si ty děti vymodlil Prostě v tom autě nemůže sedět normální hetero chlap s normálním {byť prů ...
zelenanana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zelenanana 24. 4. 2005 11:37

může mi někdo napsat tady proč se pořád navážíte do Logana ? copak není jedno co si koupím co je komu po tom, že jezdím v něm, dospějeme do doby , že mi budou odborníci jako -VITA- radit nejez housky kup si rohlík vydrží ti déle, nebo kup si drahší bagetu -je větší drahší...
že testy dopadly tak nebo tak, kupujete si kabát podle toho,který dřív promokne? nebo podle značky aby majitel byl in, psavci z fóra určitě obcházejí obloukem tržnice a sekáče, a znají jen značkové obchody,
Já si oblečení kupuji podle toho co se mi líbí a stejně i auto a připadá mi velmi stupidní, když mě někdo poučuje co mám či nemám, a je taky jedno na co to auto budu mít a jak dlouho, každému to přece může být jedno -proč taková starost o jiné, jestli ho prodám pak a za kolik- není to jen a jen moje věc??
pánové uklidněte své ego a hormony ....
A pro mě je na silnici jediné nebezpečí srážka z blbcem.

myslíte že tady v té porotě seděli sami diletanti a blbci?

Dacia Logan byl zvolena vítězem ankety Autobest 2005, získala v ní celkem 775 bodů. Na druhém místě se umístila Škoda Octavia s 716 body, na třetím Opel Astra s 648 body a na čtvrtém Chevrolet Lacetti s 501 body. Nominovány byly pouze vozy, které svou základní cenou nepřekračují patnáct tisíc eur. Logana zvolila jury se zástupci jedenácti zemí střední a východní Evropy (Bulharsko, Česko, Kypr, Chorvatsko, Makedonie, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Turecko a Ukrajina); právě na těchto trzích hraje cena při rozhodování o koupi prim.

Logan si svoje vítězství dle šéfa jury zasloužil za velký vnitřní prostor a nízkou základní cenu. Při hodnocení brala jury v potaz celkem 13 různých kritérií, přičemž největší důraz byl brán právě na cenu; a to je - dle mého názoru - důvod, proč Logan skončil na první místě. Z celkem 240 bodů, které měli členové jury udělovat jednotlivým vozům, bylo 60 určeno ceně. Oficiální předání ceny proběhlo 25. ledna v Bukurešti.
zelenanana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod westik 24. 4. 2005 18:05

všechno možné o Loganu
http://jyxo.cz/top/dacia+logan/
westik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod FAN. 24. 4. 2005 18:15

zelenanana píše:může mi někdo napsat tady proč se pořád navážíte do Logana ? copak není jedno co si koupím co je komu po tom, že jezdím v něm, dospějeme do doby , že mi budou odborníci jako -VITA- radit nejez housky kup si rohlík vydrží ti déle, nebo kup si drahší bagetu -je větší drahší...
že testy dopadly tak nebo tak, kupujete si kabát podle toho,který dřív promokne? nebo podle značky aby majitel byl in, psavci z fóra určitě obcházejí obloukem tržnice a sekáče, a znají jen značkové obchody,
Já si oblečení kupuji podle toho co se mi líbí a stejně i auto a připadá mi velmi stupidní, když mě někdo poučuje co mám či nemám, a je taky jedno na co to auto budu mít a jak dlouho, každému to přece může být jedno -proč taková starost o jiné, jestli ho prodám pak a za kolik- není to jen a jen moje věc??
pánové uklidněte své ego a hormony ....
A pro mě je na silnici jediné nebezpečí srážka z blbcem.

myslíte že tady v té porotě seděli sami diletanti a blbci?

Dacia Logan byl zvolena vítězem ankety Autobest 2005, získala v ní celkem 775 bodů. Na druhém místě se umístila Škoda Octavia s 716 body, na třetím Opel Astra s 648 body a na čtvrtém Chevrolet Lacetti s 501 body. Nominovány byly pouze vozy, které svou základní cenou nepřekračují patnáct tisíc eur. Logana zvolila jury se zástupci jedenácti zemí střední a východní Evropy (Bulharsko, Česko, Kypr, Chorvatsko, Makedonie, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Turecko a Ukrajina); právě na těchto trzích hraje cena při rozhodování o koupi prim.

Logan si svoje vítězství dle šéfa jury zasloužil za velký vnitřní prostor a nízkou základní cenu. Při hodnocení brala jury v potaz celkem 13 různých kritérií, přičemž největší důraz byl brán právě na cenu; a to je - dle mého názoru - důvod, proč Logan skončil na první místě. Z celkem 240 bodů, které měli členové jury udělovat jednotlivým vozům, bylo 60 určeno ceně. Oficiální předání ceny proběhlo 25. ledna v Bukurešti. /quote]
DEJTE LOGANOVI UZ POKOJ,HLAVNE ZE JEZDI!
YETI 1.4 TSI Outdoor elegance green tec - oranž terrakotta.
FAN.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jarda2 25. 4. 2005 07:22

PaulZ píše:...Logan je jednoznačné ve prospěch Meganu,ať už jízdníma vlastnostma,bezpečností a celkovou kvalitou výroby.12 let záruky na karoserii oproti šesti a navíc vypadá jak moderní auto...o/quote]

Podobně se vyjádřil i Strajbery, arbitr a další.
Uvědomujete si pánové, že vás reklamní manažeři dostali přesně tam, kam chtěli? Jak prosím vás může délka záruky vypovídat o kvalitě karoserie, o její antikorozní úpravě? Uvědomte si, že je to záruka na prorezavění karosérie, tedy díru v plechu, a že platí jen pokud pravidelně absolvujete servisní prohlídky. Na nich si zaplatíte nástřiky dutin a opravu jakékoli počínající koroze. Za těchto podmínek je nemyslitelné, aby se na autě objevila prorezivělá díra. Délka záruky na karosérii je jen obchodní trik. A hodnotit podle toho kvalitu auta je zcela zcestné.
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 25. 4. 2005 07:41

Spousta aut má 6 let záruky na kastli a nekorodují.I když pozinkovat to mohli.O kolik by potom Logan stál víc??
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 4. 2005 08:29

musim po tomto vikendu rict, ze v mem okoli se s nimi roztrhl pytel, u nas na vesnici jsem zaregistroval 4 nove a ve vedlejsi jsem videl dalsi 2. Asi to ma nejaky smysl, protoze si ho poridily rodiny, ktere co si pamatuji, tak jezdili budto S120 nebo zigulem v ruznem stavu. No hned je to lepsi :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Jarda2 25. 4. 2005 08:38

Petr.kkk píše:Spousta aut má 6 let záruky na kastli a nekorodují.I když pozinkovat to mohli.O kolik by potom Logan stál víc??v/quote]

To jistě mohli. Taky mohli dát 2 airbagy v základu, výškově stavitelné pásy, bodovou svítilnu na strop, osvětlení kufru a schránky před spolujezdcem, centrální zamykání, atd. Když ty drobnosti sečteš, tak už to něco stojí.
Jarda2
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka