Dacia LOGAN

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ivo 17. 4. 2005 20:28

Při výběru nového auta jsem bral v úvahu cenu a to, co je za ni nabízeno. Malá auta jsem ihned zavrhl, potřebuji vůz pro celou rodinu. Protože jsem vlastníkem devět let staré felicie, chtěl jsem si pořídit auto od Škody. Na octavii nemám peníze, fabia je maličká. Seděl jsem v Thalii, bohužel málo místa vzadu. Nakonec vyhrál Logan. Má velký kufr, vepředu i vzadu spoustu místa. Zvolil jsem nejvyšší výbavu Lauréate, motor 1,6. Zrychlení 11,5 považuji za velmi slušné, které ze srovnatelných aut má lepší? Ve výbavě je počítač, dálkový centrál, patnáctipalcová kola, posilovač řízení atd. Celková cena i se střešním nosičem a otvíráním kufru z místa řidiče je 272 000 Kč. Stejně velké auto s podobným vybavením se v ČR za tuto cenu koupit nedá.
ivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 17. 4. 2005 21:25

Mám ho necelý měsíc, najeto 1700 km, nejlepší výbava, klima, abs, 1,6. Celkově jsem spokojený. Jezdil jsem s různými vozy, BMW 525 tds, Volvo S60 a s dalšími autíčky, jako mondeo, ka, swift, favorit, felda, 120, warťas, 1203, ARO, UAZ, LIAZ, V3S, ZIL, moskvič.... Luxus na kolech je hezká věc a vážně příjemná! Šel jsem do logana hlavně jako recesista, ale s přibývajícími kladnými zkušenostmi vidím, že se autíčko povedlo. Uvidíme, jak to bude do budoucna. Zatím jediné mínus je s rezonancemi v okolí otáček motoru 3750. Je fakt, že už to není takový randál jako ze začátku, ale pořád to je kravál pěknej. Až budu mít chvilku, tak s tím něco udělám, mám pár tipů co s tím. Jinak na silnici sedí vážně dobře, s tím nakláněním to vůbec tak tragický není, ale uvidím po větším nájezdu km. ABS pulzuje v pomalejším rytmu, než u BMW či Volva, ale funkci plní naprosto s přehledem a bezchybně! Klimatizace je sice manuální, ale není problém k ní za pár kaček přidělat elektronickou automatiku a už to také řeším. Motor nepatří mezi lenochy, musí se mu jen dát určitý prostor a živě se dá jezdit i s "citem raubíře". Řazení je snadné a nehrozí pády z náplavky do Vltavy jako se to stalo s Fabiemi. Z okruhu mých známých si mě dobírali snad všichni a měli zcela stejné názory jako velká část ostatních přispěvatelů. Jenže kecat o něčem, v čem člověk ani neseděl a co zná jen z obrázků, je vždycky o něčem zcela odlišném a hlavně to dokáže naprosto každý! Svůj názor poopravili, většinou ale změnili úplně a velice rychle. Udělal jsem drobnou úpravu plynového pedálu, který se dal volně zvednout jako pedál spojky a při prudkém přešlapování brzda - plyn se mi podařilo o zvedlý plynový pedál zaseknout botu. Dal jsem na pedál doraz a od té doby je v pohodě. Prostě si ho doma tak trošku dodělávám... Jsem přecejen zvyklý na něco jiného, nicméně vážné negativní pocity zatím žádné nemám. Vřele doporučuji starší generaci. Na závěr přidám jeden fórek: "Víte, proč po silnicích zatím jezdí tak strašně málo Loganů? Protože už stojí v servisech!
Kdo máte nějaký dotaz, napište! A nebojte se, nikomu nadávat nebudu...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod OndraZX 17. 4. 2005 21:31

To Maty
**** Ja to mam jinak, auta neberu pouze jako dopravni prostredek, ale jako soucast zivota bez ktere bych se neobesel. ****

Tak to v Mondeu prozijes stastny a nadherny zivot - v Mondeu uaaaa - tak to si fakt automobilovy fanda, ktery zije pro auta - naprosty odbornik - fakt dost dobry borec - fandim ti - Mondeo - super

Precetl jsem si celou diskuzi a si fakt trochu mimo - prejdi prosim s tou svou pleckou do slozky Ford a neotravuj tady

Jinak muj nazor na Logan - neni to zastarale auto - je nove zkonstruovane z primarnim zamerenim na vychodni trhy - a je snad kazdemu jasne ze vychodni trh ma trochu jine pozadavky na auto nez v zapadni evrope. A podle mne je Logan prave pro vychodni trh velmi dobre zkonstuovan - je jednoduchsi, ale rozhodne ne zastaraly. Je to podle mne od Renaultu lepsi volba, nez kdyz napr. Skoda "oholi" Fabii na Juniora.

Ja si napr. dovedu predstavit Logana kombi jako druhe auto do rodiny.
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Nováček

Odeslat příspěvekod PedroKV 17. 4. 2005 23:23

V sobotu jsem se v Dacii 1,4Ambiance projel. Pěkný svezení, vysoký posez (mám rád přehled), prostornost, malý zrcátka (ukrutně), navíc v téhle verzi mechanicky štelovatelný zevnitř, trošku nezvyklé pípání při blinkrech, brzdy jedovaté (srovnání s favem), spojka zabírá až nahoře (dá se zvyknout, ale ne na 3 km), motor lenoch (v záběhu, nelze hodnotit), EXTRA PŘESNÉ ŘAZENÍ-FAKT SUPER. Verze bez serva, to bych si tam určitě dal a zvlášť u šestnáctky motoru.
PedroKV
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod vita 17. 4. 2005 23:25

Já nevím jak Vám ,ale mě řidič "LOGANA" většinou tata od 2 dětí přijde jako bezpohlavní hemafrodit co si ty děti vymodlil :-) Prostě v tom autě nemůže sedět normální hetero chlap s normálním {byť průměrným} penisem :-))
vita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 18. 4. 2005 05:38

Pro IVO a KOSŤA KOSTIČ - můžete být trochu konkrétnější ve výbavě a ceně? Byla to standart ceníková cena? Docela by mě zajímalo otevírání kufru z místa řidiče, to sem nikde nenašel.
--
Pro Vita: Hochu, ty jsi ale vůl. Naprosto nechápu sovislost mezi značkou auta a délkou penisu. Proč by si sexuálně zdatný jedinec, který to o sobě ví, nemohl koupit Logana? Mě to připadá spíš opačně, když vidím starýho dědka v rudým fáru, nebo zoufalce, který tuní svojí bazarovou ojetinu, aby pak v nočním sídlišti ukazoval jak mu hvízdaj gumy a jak řve motor, když má vzádu 4 roury.
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 18. 4. 2005 05:54

Kam jste mi westíka vyštvali??Zrovna jsem mu chtěl navrhnout,až pojede na garančku,ať se zeptá,jestli lze u Loganu omezit účinnost posilovače ,jako u Fabie. Jinak to otvírání kufru z místa řidiče.To je pro mě novinka.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 18. 4. 2005 06:06

Ještě bych chtěl podotknout,že Mondeo neujede Favoritu protože na okresce musíš na 20km předjet 20kamionů a ,když mi ujede já ho zase dojedu,né předjedu.Tak jsem to nemyslel.Chci tím prostě říct,že výkon motoru není na ucpané cestě podstatný.Jinak Mondeo je cenově dobrá volba.Až na ten zkurvenej klíč.Kdy ten potlučený hřebík nahradí normálním klíčem?Pokud někdo vytuní Logan(snížit,sportovní tlumiče)tak bych nebyl překvapen,kdyby mě lepší jízdní vlastnosti než ta úžasná Fabie.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukas-E30 18. 4. 2005 09:51

vita píše:Já nevím jak Vám ,ale mě řidič "LOGANA" většinou tata od 2 dětí přijde jako bezpohlavní hemafrodit co si ty děti vymodlil :-) Prostě v tom autě nemůže sedět normální hetero chlap s normálním {byť průměrným} penisem :-))e/quote]

seš ale vůůůůůůů*, sice jezdim starou E30-kou, ale plně chápu lidi co si to auto kupují. maji 250tis a řeší co za to koupit. (kolikrat ani to nemaj). V loganu sme nejel, ale viděl semhjo několikrát in narura a mě se líbí. rozhodně bych si ho radši koupil, než Fabii. Fabie má lepšáí jízdní vlastnosti, ale zybtek je děs.
Logana v plny dostanu za nakych cca:320tis....Fabie ve stejny vybavě bude stát minimálně o 150tis.víc. Prostoru je v Loganu mnohem víc, než veFabii.

Ja už z Baworáka nevysednu, ale púlně chápu liid co si Logana koupí.

Sou totiž lidé, kteří nepotřebují auto k tomu aby si prodlužovali pen*s, ale k přepravě z domova na chatu a zpět, na nakupy a občas do práce. A hodně lidí co měli dřív Felicii hledají nástupce a pro tyto lidi je Logan určený.
E 220 CDI ´06 - W211 - odepsano na totalku
E 200 CDI ´13 - W212
Lukas-E30
Servismen

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 18. 4. 2005 10:45

Westíku:Zklamal jsi mě ,jsi měkkej.Jak Tě může vytočit nějakej vůl?Jsem si myslel,že Tebe může urazit jen inteligent.Potom to vypadá,že to inteligent byl.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod RRAAFF 18. 4. 2005 10:47

To westík,jestli se tu objeví :D :Co tam máš za výbavu,máš tam i klimatizaci a tak?Jen se ptám
Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + blind spot+FLA+parkassist P/Z+adaptivní tempomat...
Ex. Škoda Rapid lifback FL 1,0 TSI 81kW Ambition
Ex.Škoda Rapid Spaceback FL 1,0 TSI 70kW Ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 302000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 18. 4. 2005 10:49

Nemá klimu. 8)
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Avant 18. 4. 2005 11:09

Mnoho povyku pro nic .... službu udělá ale nijak nenadchne
Avant
Nováček

Odeslat příspěvekod westik 18. 4. 2005 11:49

Red_Dwarf píše:To westík,jestli se tu objeví :D :Co tam máš za výbavu,máš tam i klimatizaci a tak?Jen se ptáms/quote]

mě se jen tak nezbavíte: pozor2 pozor2 pozor2
výbava LAUREATE 1.4 - najdeš na strankách prodejců,
nechtěl jsem : abs, klima,el.zadní okna, el.kola,radio(mám vlastní) jinak tam mám vše. cena 263t.

(možný tuning- http://elia-ag.de/index2.html)
westik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 18. 4. 2005 18:44

PRO: DR. TABY - výbavu mám následující: lauréath 1,6, posilovač, klima, seřiditelná sedačka na výšku a bederní část, centrál s dálkovým ovládáním, el. okna vpředu, tažné zař., mlhovky, 15" kola, abs, prostě asi všechno možné bez litých kol a metal. laku. Dokoupím si ještě střešní nosič. Cena 318000,-.
PRO: VITA - připomenul jsi mi jednoho magora, který uznával pouze auta s 5P - Perfektně Působící Prodlužovač Prťavýho Penisu
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka