Seat Ateca

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 8. 2022 18:54

Chladici se nemeni pokud k tomu neni nejaky duvod. Vymena neni dobra pro okruh
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 8. 2022 18:54

Ok
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 8. 2022 19:21

To mění s rozvodama a vodní pumpou, ne?
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 8. 2022 19:22

Já nemám měnící, já mám řetízek :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 14. 8. 2022 19:32

Dobrý duch píše:Chladici se nemeni pokud k tomu neni nejaky duvod. Vymena neni dobra pro okruh

To je jak říct to o výměně brzdové kapaliny...

:-))

Pokud se použije kapalina co tam patří, pak to ničemu nemůže škodit. Chladicí kapalina tak jako každá na sebe váže vodu, takže dřív nebo později je možné ji vyměnit...

Ale s ohledem na životnost auta a vůbec chladicího systému je to asi jedno a vlastně jen teoretická otázka ..
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 8. 2022 19:34

Tak vidíš.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 8. 2022 20:07

maincoonsback píše:
Dobrý duch píše:Chladici se nemeni pokud k tomu neni nejaky duvod. Vymena neni dobra pro okruh

To je jak říct to o výměně brzdové kapaliny...

:-))

Pokud se použije kapalina co tam patří, pak to ničemu nemůže škodit. Chladicí kapalina tak jako každá na sebe váže vodu, takže dřív nebo později je možné ji vyměnit...

Ale s ohledem na životnost auta a vůbec chladicího systému je to asi jedno a vlastně jen teoretická otázka ..


Brzdivka degraduje. Chladici ne. Je ti jako napln v radiatorrch. Pokud to jen teochu jde nema se menit. Vyplachy delaji vnitrni oxidaci a zanaseni
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 8. 2022 20:08

Super, tak je můj mechanik rozumnej.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jhamil 14. 8. 2022 20:26

Já nechal nemrzku vyměnit asi po 15 letech. Když mi bouchnul termostat (nepřepínal), tak jsem si při výměně termostatu všimnul takových kousků ( nějaký bordel tam plaval) takže jsem to nechal vyměnit. Ano náplň je tam doživotní, ale i mechanik říkal že by to vyměnil. Nechal jsem to na něm a asi ví co dělá, protože po převzetí mi auto topilo ( topení puštěno naplno). Třeba u Rapidu rok 2015 byla nějaká vadná série nemrzky tehdy ji měnili na garančce. Některé značky měly předepsanou výměnu nemrzky i v servisním plánu v nedávné době.
jhamil
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 14. 8. 2022 20:30

Degraduje i chladici smes, jsou tam ruzne sajrajty proti korozi atp. ktere casem ztraceji ucinnost. Ale v dnesnich meritkach se asi povazuje napln za dozivotni tak zadnej stres. Asi uz neni moc riziko, ze vyhnije hlava jako kdysi u fava.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 14. 8. 2022 20:31

maincoonsback píše:
Dobrý duch píše:Chladici se nemeni pokud k tomu neni nejaky duvod. Vymena neni dobra pro okruh

To je jak říct to o výměně brzdové kapaliny...

:-))

Pokud se použije kapalina co tam patří, pak to ničemu nemůže škodit. Chladicí kapalina tak jako každá na sebe váže vodu, takže dřív nebo později je možné ji vyměnit...

Ale s ohledem na životnost auta a vůbec chladicího systému je to asi jedno a vlastně jen teoretická otázka ..

Tak hlavně výměna je pěknej ojeb, protože pak odvzdušňuješ co se dá, takže se do toho nikomu nechce, navíc užitek celý akce je nijakej.
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 8. 2022 20:40

Mně už je to jedno.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 14. 8. 2022 22:23

Dobrý duch píše:
maincoonsback píše:
Dobrý duch píše:Chladici se nemeni pokud k tomu neni nejaky duvod. Vymena neni dobra pro okruh

To je jak říct to o výměně brzdové kapaliny...

:-))

Pokud se použije kapalina co tam patří, pak to ničemu nemůže škodit. Chladicí kapalina tak jako každá na sebe váže vodu, takže dřív nebo později je možné ji vyměnit...

Ale s ohledem na životnost auta a vůbec chladicího systému je to asi jedno a vlastně jen teoretická otázka ..


Brzdivka degraduje. Chladici ne. Je ti jako napln v radiatorrch. Pokud to jen teochu jde nema se menit. Vyplachy delaji vnitrni oxidaci a zanaseni


Jsi chytrý a to hodne, proto jsem nikdy nepochopil, proč se poustis do debaty o které nevíš nic.

Ale dobře.

Když myslíš...


P.S až budu u nějaké rekonstrukce většího topného systému, mám ti dát vědět, přijdeš se podívat co v těch trubkách a radiatorech je? Abys věděl, že ta výměna topného média je potřebna... Mimoto, ani ten nejtěsnější systém není úplně těsný a "voda" se doplňuje stále. U moderních systému přesně specifikovanou kvalitou, PH, vodivost... A pokud voda neplní tyto parametry, musí se měnit...

A u systému s nemrzkou je to ještě výraznější.

Proti korozi se dávají inhibitory.

Ale to je jedno....

-- 14. 8. 2022 23:28 --

JardaB píše:Degraduje i chladici smes, jsou tam ruzne sajrajty proti korozi atp. ktere casem ztraceji ucinnost. Ale v dnesnich meritkach se asi povazuje napln za dozivotni tak zadnej stres. Asi uz neni moc riziko, ze vyhnije hlava jako kdysi u fava.


Tak může odejít chladič... Přeci jen je dost na ráně... Kamínky a tak... A pak se to stejně musí dělat.

A ty změny teplot těm gunovym hadicim a těsnění taky nedají dobře. Ale ano, pokud je auto a motor trochu svepravnej, tak většina uživatelů /zvlášť nových aut/ se timto trápit opravdu nemusí.

Já psal jen o příčině, která se může stát u poklesu chladící kapaliny. Vlastní zkušenost. Protože u Jeepu jako ojetiny jsem prostě nechal měnit co šlo, abych měl jistotu, že to bude cajk.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 8. 2022 01:36

To ani nebudu číst. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 15. 8. 2022 06:33

:D
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků