Klub rumunských povozů :-)

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 12. 2021 18:13

no však samozřejmě, duster je k hovnu ... praktické asi jako sandero stepway
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 12. 2021 18:21

Když je Duster k hovnu, k čemu je potom Zaroq?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 12. 2021 18:30

ten je po všech stránkách praktičtější, akorát nemá interiér, který můžeš umýt wapkou :D

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 12. 2021 18:38

:D :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod pech. 2. 12. 2021 22:36

metyn píše:a není to moc pánové? na dachnu která za 3 járy je zralá na kovošrot se mi zdá ta cena nadsazená , byťto je doba jaká je, dědek

Tak hrozné to není... Deset let to bude netčené a shnije to pak za dalších 5....

Jenže ono dobře protikorozně ošetřené není dneska nic...

Když se hrabu v autech, tak ta Dachna je protikorozně ošetřená líp, než Toyota za šest kil...

Podvozek je ošetřenej velmi dobře, ale okysat to většinou začne proto, že ty holobyty nemají prostě nic, takže tuhle klepneš dveřma, tuhle drápanec, od šutrů to schytá kapota a ačkoliv se to prostě nerozpadne, už to kvůli absenci otěrových dílů za pár korun, začne poměrně snadno, vypadat, na první pohled blbě...

Dlouhodobě byli francouzi ti, kdo ošetřovali kastle asi nejlépe. Bylo to vidět, že na kastli vydržely dlouho... Ale dneska už na to *****í všichni. Hledají jak ušetři váhu a odpor vzduchu, takže podvozek zadeklujou papundeklama a pod tím není žádnej plastizol, ale jen foréza, v lepších případech základ... Plastizol jen v místech přímého ostřelu abrazivem a ještě ne vždy... Radši tam seknou plast... astříkat dutiny voskem, to už taky vyšlo z módy, a ušetřilo se 20 kilo váhy a 0,003cx. Takže je dost možné, že desetiletá dachna může bejt ošetřená líp, než ta nová, nebo 3-5letá, ale novou Dachnu jsem ještě nezkoumal...

Takže dneska už je zase poměrně běžné, že kdo chce mít auto dlouho, a vidí ho zespoda, nechá si ho dodatečně protikorozně ošetřit.
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 12. 2021 22:39

Amen.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod evlo 2. 12. 2021 23:05

Arnie J píše:no však samozřejmě, duster je k hovnu ... praktické asi jako sandero stepway

a má dačia něco lepšího než duster?

-- 2. 12. 2021 23:06 --

Ale teda ceny mazec, duster v automatu nejlevnejší 530, kodiak 930, ceníkovka, otázka kolik reálka
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 12. 2021 23:09

no já myslel k hovnu z hlediska prostoru pro rodinu vs velikost auta... jinak v poho

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod evlo 2. 12. 2021 23:10

to nevím jestli je na tom kodiak líp teda, pro rodinu mě víc dává smysl pacifica hybrid nebo tak, z toho co je v čr na prodej ale nevím, tady asi nikdo ani minivan neprodává, ne?
I když vlastně takový ty dodávky přestavěný tourneo a pak nějakej mergl, ale to bude stát nesmysl.

Za mě ale teda jiný auto než škodovka vždy mega problém se vším prostě, ne že by škodovka byla nějak bezproblémová, ale prostě asi nejmíň ojebu z toho co je. Jakože nemít škodovku je prostě fakt zhruba jako přihlašovat rhd auto, nebo podobný nápady proti systému.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 12. 2021 23:14

kodiak je na tom na poměry SUV výborně, chce to teda 5-místnou verzi s nízkou podlahou v kufru

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 12. 2021 23:17

A 4x4
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod evlo 2. 12. 2021 23:17

Já furt ale nechápu jakou má suv výhodu oproti minivanu, nebo nově tomu asi říkají mpv, suv je prostě mpv co má výš podlahu v kurfu, ne?

-- 2. 12. 2021 23:20 --

To právě jde vidět na těch autech tipu pro ace city rifter berlingo combo ... ... vs třeba karoq tiguan apod., prostě jedinej rozdíl co jsem našel, teda krom středové konzole, že prostě je v té suv verzi míň místa, pro ace traveller ... ... .... ... vs nějaký adekvátně velký jako q7 apod. je ještě víc vidět ten rozdíl.

-- 2. 12. 2021 23:22 --

Prostě to suv jsem nepochopil, chápu, že lidi chtěj vidět, ale když si koupim suv, tak stejně přes suv nevidim, za to jsem rád, pak když má člověk minivan, tak vidí, ale to je teď odbočka, ale prostě jinak nechápu no, jako, má to tvar jako kombík spíš, tak jestli to má mít jako víc obraz na venek nerodinného auta, tak to je taky spíš iluze.

-- 2. 12. 2021 23:23 --

tim neříkám, že nechápu proč si to někdo koupí, sám lituju, že jsem ten kodiak neobjednal a nekoupil si českej sen a neměl klid, protože prostě to je asi nejmenší zlo pro lokální prostředí, ale když by měla škodovka minivan, tak by to byla lepší volba, nemá, ale teď jsme psali obecně o mpv/minivan resp. novej logan mcv / duster.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 12. 2021 23:24

no jo, to je známá věc, že SUV obecně nedosahují praktičnosti MPV ... ale vypadají většinou víc cool a to prodává

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod evlo 2. 12. 2021 23:26

asi jo, nedokážu odhadnou vkus lidí obecně no, mě teda suv nepříjde o nic víc cool než minivan, ale tak běžná populace to má asi jinak, i když nevím, většina lidí taky tvrdí jak není na 16 leté holky, ale myslím si, že realita je dost jinde.

Dokonce teda nějaký děcka jsem slyšel jak šli kolem rujny co obývam a jeden říkal těm dalším, že by takový auto chtěl, asi ještě mu společnost nenarvala do hlavy, že minivan není cool.

A to teda píšu o tom jak to na mě působi zvenku, jako zevnitř to se na minivany podle mě nikdy nic v cool faktoru nechytalo, to mě přišlo, že tam se vždy návrháři mohli vyrádit.

Za mě fakt třeba Previa lepší interier než s class ze stejné doby
Naposledy upravil evlo dne 2. 12. 2021 23:31, celkově upraveno 3
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 12. 2021 23:28

Přesně proto sem si to tak podle sebe zařídil.
MELLO
MELLO

Předchozí stránkaDalší stránka