Klub rumunských povozů :-)

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 12. 2021 23:24

no jo, to je známá věc, že SUV obecně nedosahují praktičnosti MPV ... ale vypadají většinou víc cool a to prodává
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 12. 2021 23:26

asi jo, nedokážu odhadnou vkus lidí obecně no, mě teda suv nepříjde o nic víc cool než minivan, ale tak běžná populace to má asi jinak, i když nevím, většina lidí taky tvrdí jak není na 16 leté holky, ale myslím si, že realita je dost jinde.

Dokonce teda nějaký děcka jsem slyšel jak šli kolem rujny co obývam a jeden říkal těm dalším, že by takový auto chtěl, asi ještě mu společnost nenarvala do hlavy, že minivan není cool.

A to teda píšu o tom jak to na mě působi zvenku, jako zevnitř to se na minivany podle mě nikdy nic v cool faktoru nechytalo, to mě přišlo, že tam se vždy návrháři mohli vyrádit.

Za mě fakt třeba Previa lepší interier než s class ze stejné doby
Naposledy upravil evlo dne 2. 12. 2021 23:31, celkově upraveno 3
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 12. 2021 23:28

Přesně proto sem si to tak podle sebe zařídil.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 3. 12. 2021 01:40

evlo píše:asi jo, nedokážu odhadnou vkus lidí obecně no, mě teda suv nepříjde o nic víc cool než minivan, ale tak běžná populace to má asi jinak, i když nevím, většina lidí taky tvrdí jak není na 16 leté holky, ale myslím si, že realita je dost jinde.

Dokonce teda nějaký děcka jsem slyšel jak šli kolem rujny co obývam a jeden říkal těm dalším, že by takový auto chtěl, asi ještě mu společnost nenarvala do hlavy, že minivan není cool.

A to teda píšu o tom jak to na mě působi zvenku, jako zevnitř to se na minivany podle mě nikdy nic v cool faktoru nechytalo, to mě přišlo, že tam se vždy návrháři mohli vyrádit.

Za mě fakt třeba Previa lepší interier než s class ze stejné doby

Něco na tom je. Když jsem jel v roce 90 min. století v Espace, připadal jsem si, jak v kosmické lodi.
Teď se třeba vyřádili na Hyundai Staria, i když z toho jsem dost rozpačitý.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Slawall 3. 12. 2021 09:46

Arnie J píše:no však toto je větší než duster

No ale vice aero. Duster je vysoky, velke kola, ne moc aerodynamicky.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 12. 2021 09:51

puk123 píše:
evlo píše:asi jo, nedokážu odhadnou vkus lidí obecně no, mě teda suv nepříjde o nic víc cool než minivan, ale tak běžná populace to má asi jinak, i když nevím, většina lidí taky tvrdí jak není na 16 leté holky, ale myslím si, že realita je dost jinde.

Dokonce teda nějaký děcka jsem slyšel jak šli kolem rujny co obývam a jeden říkal těm dalším, že by takový auto chtěl, asi ještě mu společnost nenarvala do hlavy, že minivan není cool.

A to teda píšu o tom jak to na mě působi zvenku, jako zevnitř to se na minivany podle mě nikdy nic v cool faktoru nechytalo, to mě přišlo, že tam se vždy návrháři mohli vyrádit.

Za mě fakt třeba Previa lepší interier než s class ze stejné doby

Něco na tom je. Když jsem jel v roce 90 min. století v Espace, připadal jsem si, jak v kosmické lodi.
Teď se třeba vyřádili na Hyundai Staria, i když z toho jsem dost rozpačitý.

Staria interiér je v té dražší hroznej, ale je i jiná verze interiéru než na všech promo fotkách co není tak hroznej, ale elgrand to neni


Espace jsem nechtěl psát, ale právě tam jsem si říkal že Space tam nemaj náhodou taky :)

-- 3. 12. 2021 09:53 --

Ale zas a ledkama a v tmavý barvě mě staria přijde oproti SUV daleko víc cool z venku, alespoň na fotkách, naživo jsem neviděl. Ale Japonsku minivany jako velfire, elgrand apod. Dokážou vypadat oproti SUV cool
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 12. 2021 17:47

yeaah píše:Pro me to dava vetsi smysl, nez duster. Hodim do toho kolo/lyze snadneji. I na pripadny prespani by to bylo vhodnejsi :D


Akorát tam to kolo už nejspíš nedám na výšku jako u Lodgy a Logana MCV. Nějak se mi ta řada furt zmenšuje. :)
drkarel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pech. 5. 12. 2021 21:11

Arnie J píše:no já myslel k hovnu z hlediska prostoru pro rodinu vs velikost auta... jinak v poho


Pro rodinu nabízejí Lodgy. Duster je pro jezeďáky...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 5. 12. 2021 21:53

Citim, ze asi starnu. Jestli mi behem treba tri let odejde Laguna, bude Jogger hodne horky kandidat na dalsi auto.

Za ty penize fajn, velky to je, dynamiku uz moc nepotrebuju... Jako uznavam, duel joggera a olitanyho superba je divnej, ale co uz.

Hodne udelala zkusenost s Dokkerem.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 12. 2021 22:14

Jako proč ne, já ti fandím.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 5. 12. 2021 23:16

hobitt píše:Citim, ze asi starnu. Jestli mi behem treba tri let odejde Laguna, bude Jogger hodne horky kandidat na dalsi auto.

Za ty penize fajn, velky to je, dynamiku uz moc nepotrebuju... Jako uznavam, duel joggera a olitanyho superba je divnej, ale co uz.

Hodne udelala zkusenost s Dokkerem.



Jsi na Dokkera nadával tuhle...

Já jsem naprosto spokojen. Fábie je proti Sanderu stísněný, udrncaný humpl s tvrdými sedačkami a na ty jejich chromovaný páčky od dveří a další "rádobyluxusní" prvky jim seru taky a ušetřil jsem si problémy s vyjebanými motory se série 1+2 a ojebanými převodovkami ze série 3... Za odměnu mám větší a pohodlnější auto, byť za cenu toho, že uvnitř to vypadá jako v dodávce, což je mi ale jedno...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 6. 12. 2021 11:11

Jo, štve mě tam ta převodovka.

Jenže při mým soukromým nájezdu i kdyby ta nová byla stejně špatná, vydrželo by to 6 - 9 let. Takže proč ne. A v rozhodování mezi ojetinou střední třídy a Joggerem je finanční náročnost potenciálních pastí i tak IMO ve prospěch dachny.

Dokker není žádný hyper super auto, je to levnej dělník a je to na něm poznat, svou práci odvede, moc nestojí a moc toho nechce.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 12. 2021 11:21

Navíc záruka to jistí.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 6. 12. 2021 12:23

hobitt píše:Jo, štve mě tam ta převodovka.

Jenže při mým soukromým nájezdu i kdyby ta nová byla stejně špatná, vydrželo by to 6 - 9 let. Takže proč ne. A v rozhodování mezi ojetinou střední třídy a Joggerem je finanční náročnost potenciálních pastí i tak IMO ve prospěch dachny.

Dokker není žádný hyper super auto, je to levnej dělník a je to na něm poznat, svou práci odvede, moc nestojí a moc toho nechce.


O tom to je... Dachny obecně udělali tak aby svojí užitnou hodnotou jasně převyšovaly běžná malá auta, ale byla za cenu těch malých aut... To že technika je poněkud výběhová, je v případě pastí spíše výhoda... Prostě kdo měl Felicii, tomu Fábie často lezla krkem, protože byla menší, dražší, slabší a poněkud křehká...

Tohle jsou auta za cenu Felicie, ale jsou oproti Felicii o dvě generace lepší jak co do bezpečnosti, tak co do stability, přesto stále jednoduchá a jízdně poměrně komfortní...

Já vysoce oceňuji i tu vlastnost, že stejně jak ve Favoritu, to můžu mrskat i pro brutálně *****é cestě nezměněnou rychlostí, protože to auto to díky výšce podvozku a nastavení tlumičů, prostě zvládne aniž by to ublížilo jemu, aniž by to mně zlámalo kostrč nebo vyházelo plomby......
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 6. 12. 2021 12:29

Zas na druhou stranu, jet s tím víc, jak 100 km/h je sázka do loterie.

Takže jo, je to jak fávo.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků