Seat Leon 2013

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaIIx 13. 8. 2019 23:28

Dokud budou vysílat Branky, body, vteřiny, tak se minimálně pochopíme. Jinak jasně
JardaIIx
Nováček

Odeslat příspěvekod glider 15. 8. 2019 13:29

Boli sme s kamosom na testovacke Leona.
Mali len 1,4TSI a slabsiu 1,5 podmienka automat.

Predajca ponukal skladovku 1,4 za drahsi peniaz ako novy do vyroby, pozicat na den sa auto neda...
Na protiucet pojde Leon 2016 1,2TSI vraj s Ackami spolupracuju, cenu povedia zajtra.

Typek vpohode, ale to ze sa to neda pozicat anilen na pol dna by ma trocha odradilo.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod davpro 15. 8. 2019 14:12

1.5 TSI 96kw je pro většinu vybouřených řidičů pohodová motorizace - na fórech se píše o cukání při rozjezdech - já nic takového nepozoruji. Ta 1.4 TSI je nějaká předváděčka? protože si myslím, že už se nevyrábí řadu měsíců.

-- 15. 8. 2019 14:13 --

Půjčit na den jsem nezkoušel, pořádně jsem to projel při zkušební jízdě a vzhledem k pozitivním recenzím a milionu videí nebylo ani potřeba. Navíc pokud Leona jako takového znáš, je to jen o motoru.
Seat Leon ST 1.5 TSI 96kw FR (2019)
Fiat 500 1.2 51kW (2008)
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod OTA21 15. 8. 2019 14:52

Teď jsem jel z práce a poprvé mu šlápl na krk, když už má najeto 1000km. I na 3.q je to použitelný, zrychluje to pěkně, až tak kolem 160 kmh to umírá. Asi mi to bude stačit.............
96kW
OTA21
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Tomas B 15. 8. 2019 15:00

ještě, že seš v Německu
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod OTA21 15. 8. 2019 15:04

Pravda, jel jsem z práce z Německa. 8-)

Beztak kecám, každej ví, že bych nikdy nejel víc než 90kmh, páč spotřeba, to je jasný.

A když už, tak pojedu jen na 2.q a zbejvající kvalty a zrychlení na ně si logicky odvodím. :)
96kW
OTA21
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Tomas B 15. 8. 2019 15:05

tak pozor, psal si i něco o 110
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod OTA21 15. 8. 2019 15:11

No vidíš, že furt kecám. :)

Furt mě baví, jak můžu jet na 2.q na volnoběh, dám nohu na podlahu a ono to začně pěkně plynule zrychlovat, bez jakéhokoli zvukového protestu nebo klepání, pak se to dostane na cca 1400 a začne to zrychlovat doopravdy. :)

I ta 1,4 92kW v Golfu tohle neumí, pod 1400ot je mrtvá a dává to najevo, pak vejš ale zase nad 1,5 vyhrává, je živější s lepší reakcí na plyn a i o jednotky deci míň žere.

Jasně, vážím si toho víc, páč jsem si vychutnal 1,0TSI, ale i tak si myslí, že i 4válce se někam posouvají.
96kW
OTA21
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod garážmistr 15. 8. 2019 15:20

Furt mě baví, jak můžu jet na 2.q na volnoběh, dám nohu na podlahu a ono to začně pěkně plynule zrychlovat, bez jakéhokoli zvukového protestu nebo klepání, pak se to dostane na cca 1400 a začne to zrychlovat doopravdy.

Tohle beru jako náznak, že elektronika přebírá vládu nad plynem víc a víc.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 15. 8. 2019 15:26

Toto nevie ani 1,2TSI 81kW.
Dnes som to presne spravil a nic sa nedialo do cca 1700rpm hluche.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Major Kure 15. 8. 2019 15:28

co jsi delal pod 1700 otackama?
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
Major Kure
Inventář

Odeslat příspěvekod burty s krenem 15. 8. 2019 15:32

Asi usnul.

Jinak smutné čtení.
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 15. 8. 2019 15:39

Ides k semaforu a padne zelena, das dva, a snazis sa hybat...snazis...snazis....snaaazis a uz to ide.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod OTA21 15. 8. 2019 16:09

garážmistr píše:
Tohle beru jako náznak, že elektronika přebírá vládu nad plynem víc a víc.

Nebude to jen náznak, to je jasný, ale je to příjemný na takový to normální ježdění. Tyhle spotřební motory snad dneska už ani nemůžou mít charakter, popravdě jsem to při koupi ani nečekal. Auto mám furt nastaveny ve “sportovním módu” a považuji ho za normální mód. Ještě, ze se to nemusí nastavovat při každém startu.

-- 15. 8. 2019 16:12 --

glider píše:Ides k semaforu a padne zelena, das dva, a snazis sa hybat...snazis...snazis....snaaazis a uz to ide.

Tak určitě se chápeme, to tohle byl jen modelovej příklad. Normalne motor nepadá pod cca 1500 otacek a tam je to na běžnej provoz dost silný. Pro mě je super, ze už nemusím při 15 km/h radit 1. q.
OTA21
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pech. 15. 8. 2019 20:16

davpro píše:1.5 TSI 96kw je pro většinu vybouřených řidičů pohodová motorizace - na fórech se píše o cukání při rozjezdech - já nic takového nepozoruji. Ta 1.4 TSI je nějaká předváděčka? protože si myslím, že už se nevyrábí řadu měsíců.

-- 15. 8. 2019 14:13 --

Půjčit na den jsem nezkoušel, pořádně jsem to projel při zkušební jízdě a vzhledem k pozitivním recenzím a milionu videí nebylo ani potřeba. Navíc pokud Leona jako takového znáš, je to jen o motoru.

Poslední velkou sérii dmychadel pro 1,4 před nástupem 1,5 jsem dojížděli před vánoci. Už od konce léta se to postupně překlápělo že se dělalo čím dál mínň 1,4 a čím dál víc 1,5.... Od té doby se 1,4 jede po štipcích, takže se dělají... Ale v plné palbě se na 1,4 dodávalo 1200ks denně a k tomu pár set CNG dmychadel. Před vánoci naběhla full výroba na lince 1,5 a jede se 1500-1800 dmychadel 1,5 denně, ale všechna CNG se jedou v provedení 1,4 (pár set kusů týdně...) Takže 1,4 se dělají, ale do atypů a poměrně málo. Leda že by ty 1,4 měli ještě někde po skladech... Ale to by měla bejt lepší cena..
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sell: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka