BMW a vše kolem nich III.

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ace2 24. 3. 2020 22:38

Mohl bych laskavě požádat o laskavost někdo kdo má benzínové BMW...

Mohl by někdo natočit otáčkoměr při nastartování studeného motoru a natočit cca minutu, minutu a půl video a dát to někam třeba na youtube abych se na to mohl podívat. Už něco řeším 3 roky a zajímalo by mě zda je to specifikum BMW, nebo jenom mého auta, protože žádný jiný auto si nepamatuju že by to dělalo.

Nastartuju studený motor... normálně nastartuje. Volnoběžné otáčky studeného motoru já nevím cca 1200 otáček, po pár vteřinách spadnou otáčky na cca 800, pak mi to přijde že ŘJ zjistila že to nebyl úplně dobrý nápad a pošle je zpět na 1200 a pak až se motor zahřeje tak spadne normálním způsobem opět na těch 800.

By mě zajímalo jestli je to nějaké specifikum benzínových motorů BMW, nebo je to divný, protože by to mohlo mít souvislost ještě s jednou věcí co už řeším 3 roky a nikdo to nedokázal vyřešit.

Případně děkuji
4 techničáky a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 3. 2020 22:50

To mi ani jeden motor nedělá/nedělal. Imho stejně potřebuješ srovnat se stejným typem motoru a ani tam bych si nebyl jistej, že různý modelový roky se budou chovat stejně.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 24. 3. 2020 22:59

ted je to na pravidelce v servisu. Využil jsem možnosti že ted některý servisy nabízejí že si zadara pro auto přijedou až domů a po servisu ho zase vrátí. Napsal jsem jim at se na to podívají, jestli to nemá souvislost s tím že už 3 roky řeším problém, který mě irituje. Při pomalé akceleraci já nevím třeba typicky při výjezdu ze zatáčky na trojku kdy je tam řekněme 1600 (+-) otáček a pomalu akceleruji tak při kolem 2000 rpm nastane taková neplynulá akcelerace. Se to blbě popisuje, takové měkké zahoupávání a jakmile to má pak vyšší otáčky tak už se to neprojevuje, stejně tak při rychlé akceleraci. Děje se to jen někdy. Samozřejmě nikdo to buď necítí, nebo to zrovna nejsem schopný nasimulovat. Problém je že poznám i jemnou technickou nedokonalost a prostě vím že to tak není dobře a iritujeme mě to. Diagnostika je čistá, vyměnil jsem i setrvačník bo jsem jsem si myslel že by to mohl být i on. Těžko říci. Takhle mi to přijde jako chvilkové zaváhání směšování vzduchu a paliva, jako třeba klapka, váha vzduchu, netuším. Otázkou je zda je to motor, nebo to nemůže být třeba nějaké pružné uložení kardanu.

Netuším, nikdo na to nepřišel. Všem se to zdá normální. Klasický stav že.

Problém je asi i to, že jak jsou ty systémy řízení motorů tak chytré, tak tyhle nepřesnosti dokáže ŘJ dobře potlačit a na hloupém motoru co by se poznalo snáze, tak u těch chytrých motorů to není poznat vůbec, nebo jsou ty symptomy potlačený.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 3. 2020 23:05

no jo, mě zase sere v MX-5, když jedu na pohodu, že jde slyšet jak tam cosi šustí buď v převodovce nebo je to kardan nebo co... lepší je tomu naložit, pak to slyšet není :) ještě jak dneska foukal silný vítr, tak mi od 120 nahoru pískalo okno... hroznej krám :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 3. 2020 23:09

To bych s volnoběhem nespojoval.
Reset adaptací plynovýho pedálu jsi někdy dělal?
Jinak bych se zaměřil na na sací trakt. Může mít netěsnost, může to být váha, můžeš ti jít olej do sání kvůli separátoru, může být načatý některý z čidel.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 24. 3. 2020 23:18

Ani netuším že něco jako reset adaptace plynového pedálu existuje... k čemu adaptace plynového pedálu slouží?

Jo to je ten problém. Může to být cokoliv z jmenovaného plus cokoliv jiného. Když to nechám všechno vyměnit tak si za cenu těch dílů můžu koupit nejspíš novou trojku :D

Ideální by bylo jezdit až by se to případně projevilo na plno. Jenže co ted koukám do papírů tak to mezi servisem najelo 2.700 km. Poslední rok skoro nic, ještě je tam úplně plná nádrž z června :D Takže než se tam případně něco ozve na plno, tak to může být taky za 20 let při tom nájezdu :D
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 3. 2020 23:22

nebo to taky může být starým benzínem :)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod glider 24. 3. 2020 23:23

Mozno to chce len rozjazdit, najhorsie, ked auto len stoji.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 3. 2020 23:24

Zbydou je oči pro pláč.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 3. 2020 23:31

ace2 píše:Ani netuším že něco jako reset adaptace plynového pedálu existuje... k čemu adaptace plynového pedálu slouží?

Kouzlo elektronickýho plynu. Jak je to přechytralý a snaží se to učit styl jízdy řidiče a adaptovat na něj, mění to reakce na plyn. Po čase už je to zmatený a zpomalený. Reset všechno smaže a adaptuje se nanovo.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 3. 2020 23:32

glider píše:Mozno to chce len rozjazdit, najhorsie, ked auto len stoji.

To bych mohl zařídit.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 24. 3. 2020 23:51

Ne e benzínem to není. Zkoušel jsem i vyjet nádrž co to šlo a dát tam fresh benzín. Tankuju do toho jen Vervu 100, zvláště když vím že to má déle stát. Benzín na to nemá žádný vliv, zkoušel jsem i jiný benzíny od normálního po prémiové. Všechno stejný, žádný vliv na nic to nemá, nebo aspoň ne poznatelný.

No nic je mi jasný že tady to nevyřešíme. Já jen jestli náhodou někdo něco někde nezachytil.

Ten plyn se resetuje jak? Si neuvědomuju že bych to viděl i na Carly. Pravda, nehledal jsem to tam, nejspíš to tam někde bude.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 25. 3. 2020 00:04

4 techničáky a všechno rwd? :hm Co mi uniklo? :D
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 25. 3. 2020 00:06

rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 25. 3. 2020 03:56

Nissan350Z: Počítám do toho i skútr :D taky RWD :D

garážmistr: Okay, danke. Vyzkoušíme, zajímavé co to všechno umí.
ace2
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka